• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIBizarní rostliny a houby
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Nektery jsou opravdu giganticky!
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    A jeste jednou trochu jina
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Barrel sponge
    GREGI
    GREGI --- ---
    MNR
    MNR --- ---
    chapu, ze nejsem na burze, ale ptal jsem se prve, jestli je o nabidku zajem - a vypadalo, ze jo...
    ceny odpovidaji hodnote a vzrustu techto rostlin (napr. na burzach ci ebayi, viz http://www.rarecacti.com/cz/nove-po-152012-29/dorstenia-gigas-semenac-!-1041.html ),
    jine druhy dorstenii (napr. D. hildebrandtii) a begonii poridite za pecen chleba. ale nejsem hornbach, abych pod cenou prodaval tisice beznych kytek, nemam sklenik plny rosti na prodej, ale vzdy nekolik malo prebytecnych jedincu od druhu, ktere se shani tezko bo draze (bo oboji)...

    tak jenom zaverem priklady bez fotek a cen (na vyzadani upresnim v poste):
    4lete sazenice Adansonia digitata (prodavaji se jen semena)
    Polyscias filicifolia (neprodava se u nas)
    Pseudosmodingium barkleyi (neprodava se u nas)
    Piper ornatum ( a na vyzadani i nektere jine pepre - krome uzitkoveho nigra a betle)
    Peperomie
    Tillandsia
    Amorphophallus (hlizy ruznych druhu) a dalsi druhy c. Araceae
    Tetradenia riparia (bonsajovatelna lecivka z JAR proti chripce, bolehlavu apod..., rizky )
    masozravky (predevsim Nepenthes, Saracenia a Drosera)
    Myrmecodia, Hydnophytum (z vysevu)
    kapradiny Drynaria, Phlebodium, Microsorum...
    Euphorbia, Sanseviera, Huernia, Pachyphytum, Echeveria...

    a dalsi sukulenty a tropicke rostliny, ktere muzu na pozadani namnozit. zajemci - posta, diky
    MNR
    MNR --- ---
    ceny odpovídají prodejním cenám v závislosti na raritnosti a vzrůstu konkrétních rostlin

    Dorstenia gigas, cca 25 cm
    1000,-



    sukulentni Begonia venosa (na netu jsem nenasel, ze by se u nas vubec prodavala)
    80,-


    500,-



    250,-

    MILIS
    MILIS --- ---
    Fantastic Fungi: The Forbidden Fruit
    https://www.youtube.com/watch?v=EDkR2HIlEbc
    MNR
    MNR --- ---
    ZCR: dorstenia gigas, cca 20 cm, 1000,-

    zitra poslu jejich fotky a co nejdriv i seznam dalsich s fotkami (napr. 4lete semenace baobabu A.digitata nebo tropicky Polyscias filicifolia - vhodne pro bonsajovani, atd...)
    ZCR
    ZCR --- ---
    MNR: seznam klidně udělej, já už si třeba dlouho brousím zuby na nějakou dorstenii, i když na pěstování sukulentů nemám momentálně moc podmínky...
    MNR
    MNR --- ---
    SALVATOR: ajo :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MNR: Ale KRYPTONHNILOBA už ví, i co přesně to je za begonii :). Mimochodem sem uvažoval, že bych si objednal semena, fakt se mi líbí. Maj jí třeba tady.
    MNR
    MNR --- ---
    KRYPTONHNILOBA: no, brectan ani platan to rozhodne neni :)
    fotka je mizerna, ale stopro je to nejaka begonie, pravdepodobne Begonia dregei (Maple leaf begonia)
    je to podobny tomuhle?
    PlantFiles: Picture #4 of Grape-leaf Begonia, Maple-leaf Begonia (Begonia dregei)
    http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/230452/
    VIXLE
    VIXLE --- ---
    25 Stunning Photos Within The Mystical World Of Mushrooms |
    http://www.the-open-mind.com/25-stunning-photos-within-the-mystical-world-of-mushrooms/



    GREGI
    GREGI --- ---
    WASPER
    WASPER --- ---
    REMEDIOSB: Známý ma takovy pestebni tank v interieru asi 80x40x60 navysku. Vypada to jako klasicke ramove akvarium s jednou diagonalni vystuzi (spojnici horniho rouhu u zdi a spodniho rohu v prostoru) na obou bocnich stranach. Je to orientovane na vysku a odklapi se prostredni tretina predni steny.

    Rikal ze nejdulezitejsi je umisteni maleho vetracku aby vzduch vevnitr nestal pak se tvori plisne. Na zadni stene ma mriz do krere hacky zavesuje male kvetinacky z nepalene hliny.
    Pro pralesni rostliny neni az tak dulezita intenzita osvetleni jako barevna slozka. S LEDkama to neni tak financne narocne.
    REMEDIOSB
    REMEDIOSB --- ---
    KBN: Btw, prý se dá vypěstovat ze semen, tak zkus to http://www.rostliny.net/eshopkoupit.php?rID=134&eID=25&iID=36110#.VAYvvvl_t8E
    nebo to
    Klíčení a pěstování semen - Citlivka stydlivá (mimosa pudica) na Rostliny-semena.cz
    http://www.rostliny-semena.cz/cz/kliceni-a-pestovani-citlinka-stydliva/
    Aby ti to nesežrala plíseň, ošetři substrát preparátem proti padání klíčních rostlin http://www.agromanualshop.cz/...previcur-ochrana-proti-padani-klicnich-rostlin-pri-jarnich-vysevech/
    (To je seriózní připomínka, ta mrcha sežere všechno - od bazalky po avokádo)

    Ale aby pohybem reagovala, musí být mladá a na sluníčku. Do dvou let prý efekt ztratí, pokud nejsi v subtropech/tropech. (Název česky není netýkavka. Netýkavka je ta věc, co když ji v lese zmáčkneš, tak střílí semeny. Ty dvě nemají nic společného. Já jen kdybys googloval podle českých pseudonymů. Mimosa je česky Citlivka.)
    REMEDIOSB
    REMEDIOSB --- ---
    ALDARION: To je ale spíš pro fajnšmekry, kteří jsou ochotni přisvěcovat si kvítí lampičkou (jinak přes všechny ty vrstvy skla - okno included - kytku dost odstíníš). A navíc jsou tam jisté rozměrové limity, když je to věc keřovitého/stromovitého typu, tak akvárko odpadá...
    Nicméně skalky jsou taky pro fajnšmekry, a za první republiky se to mj. díky Čapkově barvitému obdivování rozšířilo tak, že jsme se stali sklaničkářskou velmocí. Jsem pro terárka :)

    A abych jen neplkala, tady máte Rafflesii (source: kamarádka Zuza Koloušková, aktuálně kdesi na Sumatře)
    Parazitická bezlistá bylina s nejtěžším květem v rostlinnné říši (10 kg). Smrdí (a pro opylovače - mušky - i vypadá) jako kus shnilého masa. Průměr květu přesahuje 1m. Velmi vzácná.



    No a mně se podařilo vypěstovat její kolegyni Stapelii na okně. Překvapivě to neobnáší vůbec žádnou speciální péči - nesušit jako kaktus, nezlévat jako papyrus, a zbytek dá sama. Za odměnu kvete co dva týdny a smrdí jako pošlej velbloud (ale jen velmi zblízka, jinak nic - málo slunka asi, díkybohu). Průměr květu tak 7 cm, o snadno zakořenitelné řízky se ráda podělím.

    ZCR
    ZCR --- ---
    CRUSHEER: no to bude ledasco - viděl jsem kdysi článek, kdy pomocí plynové chromatografie analyzovali vůni jednoho kultivaru jahod... těch složek tam bylo tuším přes 500 (a nebyl to kompletní seznam)... příroda je jedna velká neřízená chemická fabrika :-)
    CRUSHEER
    CRUSHEER --- ---
    V kvetinaci v pokoji mi vyrostlo mycelium s plodnicema (Leucocoprinus birnbaumii) - krasne, samozrejme - co me vsak prekvapilo byla ta vune lesa plneho hub, kdyz jsem se k nim priblizil :) nevite nekdo, co za latky na houbach tak voni?
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    REMEDIOSB: Viděl jsem terárko na kytky. ;) Docela to prý funguje - v uzavřeném prostředí terária můžeš regulovat větrání, vlhkost, teplotu... Rostlina ve skleněném kvádru není tak super, jako rostlina přímo na stole, ale taky může být hezká.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam