• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    EXCITE: farmu na berušky nemám, berušek na venkově mám jen několik, co si tam vesele žijou, ale aspoň loni se docela činily, na květníkových rajčatech nebyla ani mšice (zato třeba na třešni jich bylo až až, tam totiž byli i mravenci) a to jsem jedno zamšicovaný rajče tam dovez a oni ho do týdne těch breber zbavily :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRNOUS: Pokud na ně (berušky) nemáš farmu,tak pochybuju o úspěchu.. mšice jsou běžne i venku a když je objevej mravenci, určitě se jich nezbavíš.. já mě ltakhle vloni molice,dal sem to ven a molice se uspěšně udržely a dokonce se rozšířily i na rostliny kolem a to jsem je sprchoval..
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    EXCITE: ne, mospilan ne, primárně občas osprchuju a obírám růčo a když to bylo fakt kritický, tak jsem použil něco přírodního od Natury nebo tak nějak .. doma nechci aplikovat žádnou chemii, protože ty kytky mi olizujou a ožíraj kočky (a nelze to uhlídat) ..

    no tak já s papričkou ještě vydržím ten měsíc doma, když říkáte, že nezvládne teploty nižší jak pět stupnů, a pak po zmrzlých půjde ven ke sluníčkům sedmitečným :))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRNOUS: Mospilan na mšice použils? :)
    APPU
    APPU --- ---
    což třeba dneska bylo kolem 2
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MRNOUS: u většiny stačí 5+ stupňů v noci
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    kdy mohu přenést ven vzrostlou (přezimovanou) chilli papričku v květníku? musím čekat až do půlky května?
    //mojí chilli papričku pořád trápí mšice, venku na vzduchu by jí to přešlo, tak bych jí rád vystrčil ven ..
    PETROS
    PETROS --- ---
    UZEL: aha takze v Sapě spíš ne když to tak čtu...:-/ no budu rád za další tipy případně;-)
    UZEL
    UZEL --- ---
    PIDLOOCKO: tj kdyz jsem se schanel v sape po chilli, meli vsude to sami...dva druhy a vic nic...
    PETROS
    PETROS --- ---
    EXCITE: tak ja se kdyztak na podzim ozvu ;-)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PETROS: Mám letos vyseté semínka a sazeničky pěkně jedou,takže na podzim asi něco budu mít :)
    PETROS
    PETROS --- ---
    PIDLOOCKO: zkusim, ale kdyby jeste nekdo o necem vedel tak piste :-)
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    PETROS: zkusil bych Sapu na P4, Vietnamci maj' včechno :)
    PETROS
    PETROS --- ---
    ahoj, tusim ze je to OT, ale zajimalo by mne jestli nevite nekdo kde by bylo mozne koupit cerstve " Pimientos de Padrón ". (idealne CR ;-) )
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    APPU: pohnojeno, dik.)
    NEMI
    NEMI --- ---
    Cau mam navic vetsi mnozstvi sazenic ktere by uz mohly do sveta druhy: Habanero white,Habanero red savina,Bolivian rainbow,Cilegia picante,Poinsettia,Fatalii orange,Squash Jamaican yellow,Trinidad habanero,Habanero Chocolate,Naga joloka, a nejaka moruga a bude jeste red petter pepper medusa .Vice info Posta
    APPU
    APPU --- ---
    FEFERONIE: Hnojit se nemá cca 14 dní před sklizní, takže klidně pohnoj
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    uz asi mesic mam na tech svych (na podzim zasazenych) obludach nedozrale papriky. jsem z toho nervozni a nevim, jestli prihnojit, abych tomu zrani pomohla, nebo to nechat. co doporucujete?
    UTRZENA_LANOWKA
    UTRZENA_LANOWKA --- ---
    moje orange habaněro rostoucí od loňského léta...
    Má tu bohužel celkem málo světla, ale snaží se :)
    hnojím chilli focusem a jede po tom krásně. Tak ještě zhruba 6–9 měsíců a budeme sklízet :D

    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---

    Indian women sort red chillies to dry at Shertha village in the western Indian state of Gujarat, Tuesday, March 4, 2014. A worker earns around fifteen Rupees (US$ 0.25) for removing the petiole of 20 kilograms (4.4 Pounds) of red chili. (Photo by Ajit Solanki/AP Photo)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam