• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    APPU
    APPU --- ---
    4JANE: já už rezignoval a pustil je do květu :)
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    EXCITE: Že by teplotní šok? Někde jsem četl, že by se měli nechat postupně zvykat...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Přendaval jsem před časem (ne ty co josu na fotce níže, jiné a dříve) par rostlin, který vyklíčili a vyrostly za oknem do skleníku a nějak se jim tam nedaří, kroutěj se a těch pár, který alespoň trochu jdou nasazují jiné listy (barevně jiné)... připomíná mi to,když jsem v loni takhle vyndal habaněro zpoza okna ven,tak skoro úplně opadaly listy a začly vyrážet jiné..jak to řešit?
    4JANE
    4JANE --- ---
    APPU: Taky musím porad zastipavat, protože by chtěly neustále kvest a jsou na to porad jeste moc malé a ja chci poradne keříky :)
    A venku uz taky neco mam, některé uz dlouho a zvládají to :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    progres..už jsem to prostě musel přesadit... i ven jsem už něco dal..ale bojím, bojím

    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    ty, co jsem zasadila v listopadu uz maj rudy bobule a budu sklizet.
    black pearl zasazeny pred mesicem vyrostly neuveritelne rychle, ty starsi kytky prerosly a ted se tvarej, ze by se jim chtelo kvest.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    U mě výsev začátek února a některý už taky nasazují na květ..
    APPU
    APPU --- ---
    VIRUS31: někdy na konci ledna sem sázel takže necelý 3 měsíce. Strašnej fofr letos
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    APPU: po jake dobe od polozeni seminka ti to zaclo kvest?
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    Sazenice rostou a rostou... Většinu mám doma, pár kusů v práci. Těm doma se asi daří víc, nebo to tak alespoň na první pohled vypadá. Zkoušel jsem, díky tomu, že mám letos vyklíčíno okolo padesáti kusů, nějaký zastřihávání u sazenic stejného druhu a stejné velikosti. Tak uvidíme jaký bude rozdíl ve výnosu. Největší radost mi dělá loňská naga a habanero white, který rostou překrásně (na to jak byli vloni maličký)
    APPU
    APPU --- ---
    Tak jak bojujete. Mě se to všechno hrne do květu tak štípu kvítky co se dá, protože je mám ještě pořád za oknem v malejch květináčích :)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    EXCITE: farmu na berušky nemám, berušek na venkově mám jen několik, co si tam vesele žijou, ale aspoň loni se docela činily, na květníkových rajčatech nebyla ani mšice (zato třeba na třešni jich bylo až až, tam totiž byli i mravenci) a to jsem jedno zamšicovaný rajče tam dovez a oni ho do týdne těch breber zbavily :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRNOUS: Pokud na ně (berušky) nemáš farmu,tak pochybuju o úspěchu.. mšice jsou běžne i venku a když je objevej mravenci, určitě se jich nezbavíš.. já mě ltakhle vloni molice,dal sem to ven a molice se uspěšně udržely a dokonce se rozšířily i na rostliny kolem a to jsem je sprchoval..
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    EXCITE: ne, mospilan ne, primárně občas osprchuju a obírám růčo a když to bylo fakt kritický, tak jsem použil něco přírodního od Natury nebo tak nějak .. doma nechci aplikovat žádnou chemii, protože ty kytky mi olizujou a ožíraj kočky (a nelze to uhlídat) ..

    no tak já s papričkou ještě vydržím ten měsíc doma, když říkáte, že nezvládne teploty nižší jak pět stupnů, a pak po zmrzlých půjde ven ke sluníčkům sedmitečným :))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MRNOUS: Mospilan na mšice použils? :)
    APPU
    APPU --- ---
    což třeba dneska bylo kolem 2
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MRNOUS: u většiny stačí 5+ stupňů v noci
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    kdy mohu přenést ven vzrostlou (přezimovanou) chilli papričku v květníku? musím čekat až do půlky května?
    //mojí chilli papričku pořád trápí mšice, venku na vzduchu by jí to přešlo, tak bych jí rád vystrčil ven ..
    PETROS
    PETROS --- ---
    UZEL: aha takze v Sapě spíš ne když to tak čtu...:-/ no budu rád za další tipy případně;-)
    UZEL
    UZEL --- ---
    PIDLOOCKO: tj kdyz jsem se schanel v sape po chilli, meli vsude to sami...dva druhy a vic nic...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam