• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    moje cerna madarka, stav dnes rano. nekde uz papriky, na nekterejch rostlinach jen kvety zatim...

    APPU
    APPU --- ---
    Pořídil sem si na balkon tenhle pařník a vřele doporučuju.

    zezačátku 2 patra super na malý kytky pak sem prostředek vyndal a dám tam 6 velkejch květináčů. A hlavně je bytelnější než ten předtim. (ten ulít což u tohodle nejde protože ho zatěžujou ty kytky)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAR3K1987: Máš je pěkně zelený ..
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    Moje loňské Habanero White a Dorset Naga mi dělají opravdovou radost :-)

    Až na to že s plody si prozatím dávají docela načas... Habanero už jich pár má, ale Naga zatím stále květy shazuje...



    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    PLAGUEDIL: každopádně - ptám se hlavně proto, že chci pěstovat nonstop i přes zimu...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    PLAGUEDIL: ven za okno nepůjde nic, je tam a) frekventovaná ulice a b) ta věc, co má držet truhlíky je beznadějně zohýbaná, letěly by dolů raz dva. dát do okna je v plánu, budou se vysazovat vnitřní křídla, ale to je řešení jen na léto, při (ne)kvalitě těch oken bychom tady přes podzim/zimu neměli zrovna příjemně
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    SKLIBA: nebal bych se něco dat do toho kastlikoveho okna a určitě i ven za okno, jestli tam nějak pořešiš prostor.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    Chci se zeptat těch, kdo pěstují doma jako pokojovky, jak moc řešíte přisvětlování? Bohužel nemáme jižní okno, nejvíc, co v našem bytě vymáčkneme, je přímé světlo z jihozápadního okna po většinu odpoledne a podvečera, přisvětluju přes den cca 40W z červených a modrých ledek (výkon, ne příkon), ale pořád mám neodbytný pocit, že by to možná chtělo víc, jak to děláte vy?

    naše "zahrádka"

    větší kousky jsou po dvou 7pot, habanero yellow a fatalii yellow, droboť - satans kiss, filius blue, cheirosa brasil, bolivian rainbow, sibiřská domácí a black namaqualand, vše letošní omladina

    Ještě jeden dotaz, do příští sezóny mi padly do oka carolina reapery a habanero white, máte s nimi někdo zkušenosti?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    APPU: Jestli to měla být otázka, tak jasně to horní je jenom kapaní.
    Nádrž dole je na konev a tak zalévání a hnojení bude tak.
    APPU
    APPU --- ---
    MCKIDNEY: to máš jenom kapánim
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak první kontrola za mnou :) Zalevani funguje celkem dobre. Ale uvidime ted když bude slunečno.



    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    UTRZENA_LANOWKA: Možná rostlina ví že má stále málo světla?
    UTRZENA_LANOWKA
    UTRZENA_LANOWKA --- ---
    Zdravim,
    mám problém...moje habaněro kvete jako šílený, je pěkně veliký (mám ho od loňska), ale problém je v tom, že květy pořád shazuje. Hnojím chilli focusem se zvýšenou dávkou na kvetení a plození. Už jsem shodila dvě větvičky, aby rostlina nabrala sílu, ale pořád nic. :(
    Nemáte někdo typ co s tím?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak ve Ct. budu grilovat a vypleju. Nádrže a kostra uz tam je :)


    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAR3K1987: něco málo mám venku, ten první den to všechno přežilo, dnešní mráz ještě nevím..večer to omrknu
    PIDLOOCKO
    PIDLOOCKO --- ---
    MAR3K1987: taky je nemam venku, příští týden by měla teplota definitivně vylézt nahoru, pak půjdou na vzduch.

    APPU: já to včera ještě komplet vodrbal. Jakmile to dám ven, pak už to budu jenom regulovat.
    4JANE
    4JANE --- ---
    MAR3K1987: ja a je to tak 50:50, nektere tak trosku zkomiraji, ale uz predtim se mi to stalo a pak se vzpamatovaly. Ale asi teda nedoporucuju
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    MAR3K1987: kdepak, hodil jsem si je domů
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    Máte to někdo venku v tomhle nečase?
    APPU
    APPU --- ---
    4JANE: já už rezignoval a pustil je do květu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam