• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    INXS
    INXS --- ---
    MAR3K1987: dvě kila chilly? vyfot nám to prosím
    škoda že nejsme z ustí
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    Mám doma enormní hromadu chilli sklizených v sobotu. Jsou toho cca dvě kila - převážně habanero různých druhů, nagy, nějaký morugy atp. Pokud by si chtěl někdo v Ústí nad Labem zkazit život nesnesitelnou pálivostí za rozumnou cenu - piště do pošty. Zdar! :)
    LEEDUSH
    LEEDUSH --- ---
    Ahoj, chtěla bych jalapeno do bytu - poradíte, kde bych sehnala už odrostlejší rostlinku ? příp. semínka na prodej?
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    RANDOM_NIGHT: Jak pls děláš tu Sambalu? Jak dlouho vydrží? Mám celkem hodně paprik a potřebuju je zpracovat..
    INXS
    INXS --- ---
    je někdo ochotne prodat/vyměnit za něco sambalu?
    k vánocům jsem dostala tohleto http://www.zbozi.cz/vyrobek/trischberger-cornelia-kucharka-pro-lenochy/ ale sambal oalek je tam snad v každým receptu a celej rok to visí na tom, že jsem nebyla schopná to někde sehnat
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Tuším, že se řeší spíš to, že ta jedna přeskočila fialovou, přes kterou Sangria Ornamental zraje, a šla rovnou do červena, než to, že by si Scalex myslel, že papričky mají skončit na fialové. Vzhledem k tomu, že mi spousta plodů uzrála ze zelené do červené během několika hodin, řekla bych, že tahle paprička prostě jenom uzrála obzvlášť rychle, takže přestup přes fialovou ani nebyl zaznamenán…

    Dneska jsem dělala asi půl litru sambalu ze směsi Satan's Kiss, Chupetinh, Habaner, 7Potů a Fatalek (mně ty směsi chutnají víc než jednodruhové omáčky). Když už jsem tu hromadu paprik měla skoro očištěnou, musela jsem na chvíli sundat rukavici, ale nechtělo se mi si pak na tu chvilku brát novou, tak jsem si zpátky navlékla tu první. Naruby.
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    SCALEX: mam black pearl a podle me jsou taky nedozraly
    DZEJDZEJ
    DZEJDZEJ --- ---
    SCALEX: hmm...dobre, z my zkusenosti jsou tedy fialovy nedozraly...ale tak necham se pripadne vyvest z omylu
    SCALEX
    SCALEX --- ---
    DZEJDZEJ: Všechny papriky vyrostly jako bledozelené, postupně se na nich udělaly fialové fleky, které se rozšiřovaly, až všechny papriky zfialověly. A tahle jediná přešla ze zelené barvy do červené, nebyla na ní ani stopa po fialové..
    DZEJDZEJ
    DZEJDZEJ --- ---
    SCALEX: muze to byt tim, ze cervena je jedina dozrala?
    SCALEX
    SCALEX --- ---
    Když mi na jedné rostlině (Sangria Ornamental) vyrostlo padesát fialových paprik a mezi nimi jedna červená, co je to za anomálii? Může to být opylením?
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    RANDOM_NIGHT: ženská, já tě asi miluju :-P to mě taky mohlo napadnout :-) a v mrazáku je vlastně várka višní...
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    SKLIBA: Na meruňky je pozdě, ale nedávno jsem vařila pomerančovou marmeládu a je super. Myslím, že se bude velmi hodit do čokoládového dortu. A ještě plánuju bílé vinné želé s habanerem. Ale pořád dozrávají další, takže musím vymyslet ještě něco.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    co děláte, když máte příliš habaner? nějaké ty chilli majdy už máme, chutney (podle super receptu od RANDOM_NIGHT také, co ještě? ideálně spíš trvanlivější úpravy, teď konzumaci zas tak moc nedám vzhledem k tomu, že jsem generátor krmiva pro mimino...
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    ok supr dik
    APPU
    APPU --- ---
    COVERDALE: můžeš
    COVERDALE
    COVERDALE --- ---
    Čaues, mám dotaz možná hloupý :D Když vezmu semínko z chilli papričky, můžu ho rovnou píchnout do hlíny? Nebo musím s tím semínkem ještě něco udělat?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SCALEX: netusim z babocek nevarim
    SCALEX
    SCALEX --- ---
    PALEONTOLOG: ta babočka? Kolik má SHU?
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam