• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Trochu větší fota :)
    Rocoto
    Naga
    Hungarian Black





    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    Nagy se konecne uracily :)

    SPHOR
    SPHOR --- ---
    VYHULENY_UFO: biool používám, musím zaklepat, ale letos jediný škůdce proběhly mšice... času mám dost tak probíhal štětec v kombinaci s kropením bioolem. Nevím kde, krom vany, máčet kytku s korunou metr pade na metr a plnou plodů. Žena vanu asi neocení a plody v šoku opadaj...
    VYHULENY_UFO: chápu, že ten balkón pro ně není moc dobrý prostředí k práci/žití, já jsem rád že mi papriky vítr neomlátí o sebe, ale třeba na zahradu mi to přijde jako alternativa chemie.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: ve skleniku nebo uzavrenym prostoru udelas roztocum nejlepsi klima pro jejich praci.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: plus radna desinfekce okoli, idealne kybl, tepla voda, savo a vsechno vytrit jako v nemocnici.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SPHOR: vitr, hmyz, navic je z nej bordel, protoze co sem mel roztoce naposledy, dostal jsem je pekne v pilinach. prijdou mi na balkon jako kanon na vrabce. na par balkonovek pojebanejch sviluskama staci udelat v kyblu roztok z bioolu se smacedlem, kytky otocit vzhuru nohama, zakrejt hlinu a poradne je v tom kybli vymachat.
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    VYHULENY_UFO: jako že ze zahrady bo balkónu roztoč uteče? ")
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JAYME: kdyz chces aby palila, tak to nejspis hendikep bude
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SPHOR: roztoc je dobrej do skleniku nebo do velkokapacitni pestirny konopi.
    JAYME
    JAYME --- ---
    ROMANICAK: je to takovej handicap, ze paprika nepali vubec? :) pokud je chutove dobra... soude podle obliby odrudy "Hamík" na ruznejch hardcore chilli forech :)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    Tak to nepali vubec, ale VUBEC, je to nejaka obyc paprika. Skoda, no.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    RAM_VON_SEE: dostanou šok a zastavěj se v růstu, možná opadá pár listů a květů.. můžeš to omezit nějaký postupným otužováním v neslunečných dnech,ale radši bych si koupil igelit a z pařeniště udělal (třeba dočasně) pařník :)
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    dotaz: Pěstuju prvním rokem, trosku jsem se spozdil, papricky mi teprve zacinaji kvest...mam je v homemade parenisti, ale uz se mi tam moc nechteji vejit. Kdyz pareniste zrusim, zvladnou rostlinky zmenu?
    Pestuju jalapenos a habaneros chocolate. Diky
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    Fuj s tou chemií... fakt, zkuste roztoče... když někdo seženete, dejte vědět!
    Úvod
    http://user.mendelu.cz/xkopta/zasady.html
    4JANE
    4JANE --- ---
    VYHULENY_UFO: Biool zklamal, smacedlo jsem pridavala a opakovala po týdnu. Spruzit byl lehce účinnější, ale taky to nebylo ono..
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    4JANE: je možné, že zatím žádný takový přípravek není na trhu. vypadá to dle internetů, že to jsou teprve výzkumy. otázkou je, jestli by se to někomu vyplatilo dělat komerčně.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAR3K1987: chemie, radny vrazedny insekticid...


    4JANE: klasika biool, ale malokdo si precte manual a prida do postriku smacedlo. a opakovat po tydnu.
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    MAR3K1987: ty bláho! fakt, že jo! sem zkusila juknout na list přes světlo a fakt tam dvě pidi mrchy běhaly. jsou dobře maskované a rychlé, tak proto sem si jich asi před tím nevšimla. no, vyzkouším postřik. stříhat a přesazovat je, když jsou v plném květu, se mi fakt nechce. každopádně velký dík.
    4JANE
    4JANE --- ---
    FI_YOU: Ja dělala postriky po týdnu, tak to byl možná ten problém. Je fakt, ze jsem neměla dost casu na to, abych to stříkala častěji a přitom poradne ze všech stran. Mela jsem strasne listnatý kytky, tak to byl docela porod :) ted uz tolik listu nemají, tak bych to mohla zkusit znova a s větší intenzitou teda. Spruzit jeste mam
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    4JANE: ten Spruzit ti nezabral? Mne zabira na vsechny parazity. Samosebou u nekterych provadim vic postriku (minimalne vzdy 2-3 v rozmezich 3 dnu - hlavne u svilusek). Neni zdaleka tak "olejovy" jako ty nechutne biooily a spol., takze k rostline/kvetum je setrny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam