• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    TULEN
    TULEN --- ---
    WYCLEFF:
    SPHOR: diky za tipy, juknu na to
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    TULEN: jj, jalapeño... letos mám j.purple a už jede druhý kolo... bo maui purple, ta kvete a dozrává v průběhu celého léta...
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    TULEN: Zkus nějaké annumky - třeba jalapeno, nebo cayenne, ty mají kratší dobu zrání. Z chinensí pak Habanero, ale to už zraje dýl.
    TULEN
    TULEN --- ---
    zdravim vespolek. poradili by jste nejaky druh papricek, ktery ma kratkou dobu zrani? cca dva mesice. Nejde mi o co enjvetsi palivost, spis vyteznost. Chtel bych je zkusit u nas na chalupe v podkrkonosi a tam preci jen mame kratsi vegetacni obdobi. za jakekoliv rady budu vdecen.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    ..jo a mam je na balkone,smer vychod
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    mam dotaz:
    prezijou mi Morugy ty prizemni mraziky co ted budou?
    par vetsich plodu uz zacina nabirat barvu,jinak zbytek,cca 15 plodu jsou maly spunti,max tak do dvou cm
    ...a stihnou vubec dozrat?

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SEEKER: K romu HABANERU red, co je žluté.. mám to samý,semínkaz papriky od jednoho místního ID,tuším,že je to už nějaký ten kříženeček,stejně tak mám i nějakou Nagu(asi Dorset), který místo červený je růžová(fotky dodám;)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak jsem něco málo sklidil, převážně z téhle červené hybridní nádhery, co měla být okraska, ale celkem solidně plodí i pálí...


    Kromě hybridu a oranžových kajenských ještě dvě černé perly, nějaké to loco a jeden "locoidní" oranžový hybrid:


    Tohle mělo být Habanero Red, ale ze zelené (viz obr. o pár příspěvků níže), šlo rovnou do oranžové. Může se habanero ještě dále vybarvovat do jiné barvy, nebo je to finále a místo red bude orange?
    VLKOUNEK
    VLKOUNEK --- ---
    Ja uz taky sklizel,ale ty vedra daly paprikam zabrat, ringu bylo docela dost,ale habanera yellow byly celkem asi 4 na trech kytkach .... letosni sklizen naprd
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    Včerejší první minisklizeň - haba yellow, fatalii yellow, jigsaw a pimiento de padron
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAIDA: Jo to je Habanero Yellow :)
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    MAIDA: vypadá to jako nějaké habanero. A skoro bych se vsadil že zralé už jsou ;)
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    Neví někdo co je to za papriku? Dostal jsem semínka od kámoše a ten úplně neví. Jen, že byly žluté. A pak ještě jak poznám, že jsou zralý?

    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak mi taky něco málo dozrává, v omezených parapetových podmínkách není prostor na nějaký "vraždy", ale pár okrasek a jinejch srand se tam vejde...

    Medúza v truhlíku:


    Loco (podezřele zašpičatělé, letos to totiž vypadá skoro na samé hybridy, ať už z kupovaných semínek či ne)


    Tohle mělo být Cayenne Yellow, ale loni rostlo vedle čehosi malého červeného á la tabasco a tak to z tmavě zelené zraje do oranžova - btw myslíte, že to bude finální barva?


    Další neznámá, mělo to být myslím Loco (trochu se mi pomíchaly, ale ani nic z možností Sangria Ornamental či Satan's Kiss to nepřipomíná, spousta plodů, zrají do červena)

    viz zde:


    Black Pearl...


    A habanero konečně nasadilo první plod...
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    Někdo tu nedávno zmiňoval problematiku mykorhizy a mám dojem, že nijak kladně... za mě už nic nesázím bez hub!!!
    Papriky, rajský i jahody z balkónu nikdy nechutnaly tak jako po použití symbiózy. Stejná půda, hnojky i víceméně prostředí a tak sladký jahody jsem snad nejed...")
    Doporučuji!
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    OT:
    Nemate nekdo kopr? Potrebuju zavarit okurky a nejde sehnat. Nechci to zadarmo a specha to hodne. Muze bejt i susenej, ale ne drcenej a pokud mozno i s kvety.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Trochu větší fota :)
    Rocoto
    Naga
    Hungarian Black





    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    Nagy se konecne uracily :)

    SPHOR
    SPHOR --- ---
    VYHULENY_UFO: biool používám, musím zaklepat, ale letos jediný škůdce proběhly mšice... času mám dost tak probíhal štětec v kombinaci s kropením bioolem. Nevím kde, krom vany, máčet kytku s korunou metr pade na metr a plnou plodů. Žena vanu asi neocení a plody v šoku opadaj...
    VYHULENY_UFO: chápu, že ten balkón pro ně není moc dobrý prostředí k práci/žití, já jsem rád že mi papriky vítr neomlátí o sebe, ale třeba na zahradu mi to přijde jako alternativa chemie.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: ve skleniku nebo uzavrenym prostoru udelas roztocum nejlepsi klima pro jejich praci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam