• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SEEKER: K romu HABANERU red, co je žluté.. mám to samý,semínkaz papriky od jednoho místního ID,tuším,že je to už nějaký ten kříženeček,stejně tak mám i nějakou Nagu(asi Dorset), který místo červený je růžová(fotky dodám;)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak jsem něco málo sklidil, převážně z téhle červené hybridní nádhery, co měla být okraska, ale celkem solidně plodí i pálí...


    Kromě hybridu a oranžových kajenských ještě dvě černé perly, nějaké to loco a jeden "locoidní" oranžový hybrid:


    Tohle mělo být Habanero Red, ale ze zelené (viz obr. o pár příspěvků níže), šlo rovnou do oranžové. Může se habanero ještě dále vybarvovat do jiné barvy, nebo je to finále a místo red bude orange?
    VLKOUNEK
    VLKOUNEK --- ---
    Ja uz taky sklizel,ale ty vedra daly paprikam zabrat, ringu bylo docela dost,ale habanera yellow byly celkem asi 4 na trech kytkach .... letosni sklizen naprd
    WYCLEFF
    WYCLEFF --- ---
    Včerejší první minisklizeň - haba yellow, fatalii yellow, jigsaw a pimiento de padron
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MAIDA: Jo to je Habanero Yellow :)
    MAR3K1987
    MAR3K1987 --- ---
    MAIDA: vypadá to jako nějaké habanero. A skoro bych se vsadil že zralé už jsou ;)
    MAIDA
    MAIDA --- ---
    Neví někdo co je to za papriku? Dostal jsem semínka od kámoše a ten úplně neví. Jen, že byly žluté. A pak ještě jak poznám, že jsou zralý?

    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Tak mi taky něco málo dozrává, v omezených parapetových podmínkách není prostor na nějaký "vraždy", ale pár okrasek a jinejch srand se tam vejde...

    Medúza v truhlíku:


    Loco (podezřele zašpičatělé, letos to totiž vypadá skoro na samé hybridy, ať už z kupovaných semínek či ne)


    Tohle mělo být Cayenne Yellow, ale loni rostlo vedle čehosi malého červeného á la tabasco a tak to z tmavě zelené zraje do oranžova - btw myslíte, že to bude finální barva?


    Další neznámá, mělo to být myslím Loco (trochu se mi pomíchaly, ale ani nic z možností Sangria Ornamental či Satan's Kiss to nepřipomíná, spousta plodů, zrají do červena)

    viz zde:


    Black Pearl...


    A habanero konečně nasadilo první plod...
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    Někdo tu nedávno zmiňoval problematiku mykorhizy a mám dojem, že nijak kladně... za mě už nic nesázím bez hub!!!
    Papriky, rajský i jahody z balkónu nikdy nechutnaly tak jako po použití symbiózy. Stejná půda, hnojky i víceméně prostředí a tak sladký jahody jsem snad nejed...")
    Doporučuji!
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    OT:
    Nemate nekdo kopr? Potrebuju zavarit okurky a nejde sehnat. Nechci to zadarmo a specha to hodne. Muze bejt i susenej, ale ne drcenej a pokud mozno i s kvety.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Trochu větší fota :)
    Rocoto
    Naga
    Hungarian Black





    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    Nagy se konecne uracily :)

    SPHOR
    SPHOR --- ---
    VYHULENY_UFO: biool používám, musím zaklepat, ale letos jediný škůdce proběhly mšice... času mám dost tak probíhal štětec v kombinaci s kropením bioolem. Nevím kde, krom vany, máčet kytku s korunou metr pade na metr a plnou plodů. Žena vanu asi neocení a plody v šoku opadaj...
    VYHULENY_UFO: chápu, že ten balkón pro ně není moc dobrý prostředí k práci/žití, já jsem rád že mi papriky vítr neomlátí o sebe, ale třeba na zahradu mi to přijde jako alternativa chemie.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: ve skleniku nebo uzavrenym prostoru udelas roztocum nejlepsi klima pro jejich praci.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: plus radna desinfekce okoli, idealne kybl, tepla voda, savo a vsechno vytrit jako v nemocnici.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SPHOR: vitr, hmyz, navic je z nej bordel, protoze co sem mel roztoce naposledy, dostal jsem je pekne v pilinach. prijdou mi na balkon jako kanon na vrabce. na par balkonovek pojebanejch sviluskama staci udelat v kyblu roztok z bioolu se smacedlem, kytky otocit vzhuru nohama, zakrejt hlinu a poradne je v tom kybli vymachat.
    SPHOR
    SPHOR --- ---
    VYHULENY_UFO: jako že ze zahrady bo balkónu roztoč uteče? ")
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JAYME: kdyz chces aby palila, tak to nejspis hendikep bude
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SPHOR: roztoc je dobrej do skleniku nebo do velkokapacitni pestirny konopi.
    JAYME
    JAYME --- ---
    ROMANICAK: je to takovej handicap, ze paprika nepali vubec? :) pokud je chutove dobra... soude podle obliby odrudy "Hamík" na ruznejch hardcore chilli forech :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam