• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    VASEKT: Hele růžne .. odhaduju max do 50cm Habanero a ty Caroliny jsou cca 80cm .. presazeni bych se nebál. Jde mi o to, že je jinak vyhodim. Jednu, dvě si vezmu určitě přes zimu, ale beru uz si zhruba 20 rostlin do příštího roku a zbytek vyhazuju. Na jaře dělám další sadbu.
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    LUKASZ: Jak jsou velký?
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    Tak do 2tydnu max. budu likvidovat skleník ". To znamená že budu sklízet teda a rostliny vyhazovat. Když by někdo chtel rostliny Habanero Red, Orange nebo Carolina Red, dále mu je zdarma, když si pro ně přijede na Zbraslav (Praha). Caroliny moc neni, cca 10rostlin. Habanera jsou mraky. Presadi se do květináče, to přežije.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    JAYME: nerozpada, rozlezi se a stava se pristupnym mimo papriku. nekdy je to dokonce vyhoda, ale pssst
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    JAYME: ROMANICAK: já si dávám do oleje sušený kousky - nejdřív to vypadá hezky na polici jako dekorace a po asi půl roce macerování si to přikapávám do polívek, na přílohy apod. Nevšiml jsem si, že by ten olej nějak nepálil
    JAYME
    JAYME --- ---
    ROMANICAK: no opousti, jen se premistuje do toho oleje, ne? nebo se chemicky rozpada na neco nepalivyho?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SCIFI:
    PRDELOID:
    PETROS:
    EXCITE:

    Stejny slozeni jako lak na okurky, recept co mam po babicce. Jestli se to bude dat zrat...mno, ty cayennky urcite jo, ty morugy urcite ne. O to vetsi legrace bude na mejdanku dnes vecer :-)

    Do oleje nenakladam, protoze se v nem capsaicin rozpousti a papricky tak palivost opousti.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Já už se omezuju pouze na omáčky/pasty a sušení. Ještě vyzkouším něco naložit do oleje, to jsem ještě nedělal.
    DIVER
    DIVER --- ---
    máti mi letošní sklizeň naložila do běžnýho láku, který dělá na okurky. sladkokyselej. část paprik mám samostatně, část v mixu ala čalamáda. chtěl jsem dělat nějakou pálivou pastu, ale moc mi letos nepálily, takže problém "nedá se žrát, jak to pálí" jsem bohužel řešit nemusel...
    AIJA
    AIJA --- ---
    EXCITE:
    Jedině naložit do malých skleniček a po troškách přidávat do jídla...Jinak jsem to taky nedala:-)
    PETROS
    PETROS --- ---
    ROMANICAK: taky se pridavam pls s dotazem v cem to nakladas? :-)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Jsem zkoušel nakládat na kyselo ty hodně pálivý papriky a v podstatě se to vubec nedá jíst, je to kyselá šíleně pálivá záležitost bez další přidané hodnoty..
    takže jsem všechno rozdal a ohlasy jsou úplně stejný, je to tak moc, že se to nedá žrát :D
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    ROMANICAK: Pěkné vizuálně. Připojuji se k dotazu v čem je to naloženo a hlavně jestli potom se to dá jíst, třeba ta moruga.
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    ROMANICAK: v cem to nakladas?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Zluty (zraly) a zeleny (nezraly) moje Cayenne yellow, cerveny Morugy od kamosky :-)





    SEEKER
    SEEKER --- ---
    EXCITE: právě že to mám taky tak metr nad zemí, tak to asi radši uklidim, to bude doma radosti a kočky budou mít co okusovat
    AIJA
    AIJA --- ---
    SEEKER:
    Taky mám truhlíky s papričkama ještě venku. Asi už dám na vnitřní parapety, ale napřed musím koupit lepítka na případné mrchy...
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    SEEKER: Mám, to venku v přízemí,ale jak tak koukám v úterý má být v noci 1°C,tak to asi uklidím. To budou přízemní mrazíky na 100%.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    SEEKER: Hlavní je, aby je nevzal mráz .. popravdě ve skleníku se toho nebojím, ale venku uz celkem jo .. asi je v pondělí sundam .. záleží jak mas parametry vysoko nás zemi a jestli je to para pět u bytu, bude tam víc stupňů než to co hlásej.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    Máte ještě v Praze papriky venku? Já zatím mám svou malou džungli stále na venkovním parapetu a rád bych ji tam nechal co nejdýl, protože ty pozdně sázený a v některých případech (habanero, rocoto...) zdaleka ne zralý kytky se zase zalíbily mšicím a asi nejen jim, ale už se mi to nějak nechce takhle ve finále ničim stříkat... no a čim dýl tuhle broučkovitou džungli žena a kočky přivítaj v bytě, tím líp. Takže: ty noční teploty kolem 3°C, co maj přijít po víkendu, jsou ještě ok? nebo už neriskovat? Zrovna rocoto prý snáší studenější podnebí a je tak rozrostlý, že nevim, kam by se mi tu v bytě vešlo. Dík za jakejkoli koment...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam