• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    AIJA
    AIJA --- ---
    MATEJICEKKK:
    Tak to je dobré, že jsou v kvalitním substrátu. Dávám kolem nich svázaný tři špejle nebo brčka, když fouká.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    AIJA: Pisou u nich ze jsou predhnojene na nekolik tydnu rustu. Nejaky deficity zivin poznam, nejsem uplnej lajk v pestovani, jen neznam papriky :)) Budu je davat ven, kdyz nebude moc foukat, dneska se mi zda ze to moc fuci. Pak akorat vychytat moment zastipu, v tom nejsem moc jistej.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MATEJICEKKK:
    Přesaď je do jiného substrátu, protože ten jejich je nadopovaný jem na pár dnů, mohly by zdechnout. Přes den bych je klidně dala ven. Na noc raději domů, kdyby ještě mrzlo. Potřebují hodně světla, jinak se budou moc vytahovat.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    AIJA: Prave prave, jsou pripraveny, ale ven nemuzou.. Jsou to predobjednany sazenicky, psali ze predbeznej termin prodeje bude 1.5. a prisly uz vcera. Tak ted moc nevim co s nimi
    AIJA
    AIJA --- ---
    MATEJICEKKK:
    Už se jim chce ven:-)
    Zatím bych nezaštipovala.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Zdravím. Prosím o radu zkušenější. Letos se chystám poprvé pěstovat chilli papriky a otázka zní, zaštípnout tyto kousky nebo nechat jak jsou.? Předem díky





    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AIJA
    AIJA --- ---
    DATA:
    Já to psala spíš ze zvyku a preventivně. Moje máti by totiž utopila snad i leknín:-)
    DATA
    DATA --- ---
    Diky za odpovedi, budu cekat. Mam to v substratu, zvlhcenym jednou na zacatku, v zavreny krabicce - je to porad stejne mirne vlhke a zatim to neplesnivi, aspon ne viditelne.
    AIJA
    AIJA --- ---
    DATA:
    Je to normální. Hlavně moc nezalívej a ť semínka nezhnijou.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Hele já měl nějaký Habanera nebo co z Kamerunu a ty klíčili přes dva měsíce :)
    DATA
    DATA --- ---
    Je mozny, ze semena budou klicit dele, nez treba 6 tydnu? Dal jsem naklicit Zimbabwe black a Pasilla Bajio, Zimbabwe uz vesele roste v truhliku se 100% uspesnosti vykliceni, Pasilla nedela pod substratem vubec nic.

    Normalne bych myslel, ze to proste nevyslo, ale nekde jsem se docetl, ze klicit to muze i mesic. Je to nesmysl? Diky.
    DRAXXUR
    DRAXXUR --- ---
    Má cenu sázet už ty dlouhozrajici odrudy(např moruga) , pokud nemohu svítit lampou? Kdy je vhodný začít klíčit?
    UZEL
    UZEL --- ---
    AKTAJSA: o víkendu :)
    AKTAJSA
    AKTAJSA --- ---
    Kdy dáváte klíčit?
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    DUDEL: jo - čokoládový habanero v pracovně, kde se netopí jen temperuje přes zeď z kuchyně, je daná normálně na okně (západní strana), zálivka pouze po připažení listů. Dává to normálně, snaží se nasazovat poupátka, ale ty opadávaj. Další mám v přízemí, kde se netopí vůbec a kam dáváme zimovat kytky z venku - taky to dávaj.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //bolivijska duhova, hroznej nezmar, ostriham ji a stejne na silvestra plodi. severni okno kuchyn, kde netopim.

    AIJA
    AIJA --- ---
    DUDEL:
    Mívám v práci na okně...čili pod tím radiátor a světlo normálně.
    Obvykle po Novém roce začne růst a nakvítat.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    riesili ste niekto prezimovanie chilli v byte?
    mam dve rastlinky s ktorymi to chcem skusit. mam tento navod - https://www.chilli-forum.cz/pokrocile-techniky-pestovani-chilli/topic1174.html
    staci to teda zastrihnut a nechat tak? nebude tomu v byte moc teplo a nebude to idealne hibernovat?
    mam to dat na parapet nech ma svetlo alebo radsej niekde mimo priameho slnka?
    chybaju mi taketo detaily... :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ROMANICAK: Tmave zelenou jsem ochutnal v cervenci, haba coko, po ranu na balkone, protoze nejak upadla na zem. A takovou rozcvicku jsem si dlouho nedal a dlouho nedam. Asi jako zrala. Ale to byl jen jeden plod.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam