• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    GIO: Já se právě taky už poučil a nákladám jen jalapenos a podobné.. :) extra pálivky jen suším a a dělám z nich omáčky..
    Yucatan neznám..


    AIJA: abych parafrázoval jednu hlášku z Červeného trpaslíka: Je překvapivé jak málo lidí je ochotno něco takového strčit do pusy :)
    GIO
    GIO --- ---
    EXCITE: smarja, takhle velke nenakladam, kdo to ma jist)) ja to potrebuju na to pho, ten nalev mi imituje klasicky wietnamsky nakladany cesnek a rovnou to i pali jak ma a nemusim ani moc krajet dalsi papricku dovnitr, cerstve mi v tom tak nechutnaji.)

    a vzit to nekam na mejdan je dobry trik)
    kazdopadne timhle pusobem ja obvykle nakladam jalapenos, pak loni saltilla a jamaica red, ty jsou super takhle.
    AIJA
    AIJA --- ---
    EXCITE:
    To vezmi někam na flám nebo grilování. Já se tak zbavuju takových výtvorů:-)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    GIO: Nákladané na kyselo mne tyhle více pálivé kousky nechytly, chuť téměř zmizí a zůstane jen nesnesitelný štiplavý pal :)
    Třílitrovka naložených rokot už tam stojí asi třetí rok, nikomu se do toho nechce..:)
    GIO
    GIO --- ---
    EXCITE: no, ehm, to mam taky, nastesti nejak susenim vyčpěly, překvapivě, ale je pravda, že sušené mam především oranžové.
    tu čokoládu jsem loni dostala čerstvé dva kousky od kamaráda, přidala jsem je do našich nakládaných, že udělám slanokyselou směs, do pho a tak.. jako joo moc dobre, ale pali to ted apekelne vsechno a nedejboze kdyz narazim i na ten konkretni choco kousek, muj konec)

    ale do pho super, i jen ten lak.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    GIO: dobré jsou sušené,jako koření krásně voní :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    Tak jsem se usnesla, že letos papričky neseju, protože mám zásoby. V zapomenutým truhlíku venku začaly klíčit, tak jsem zvědavá jestli zmrznou nebo ne. Nechám je tam jako hokus pokus:-)
    GIO
    GIO --- ---
    GIO: nejhorsi z habaner, pro upresneni, vim, ze je i fura mnohem horsich druhu, ale to uz ani nepestuju, pro mne nejedle.))
    GIO
    GIO --- ---
    MATEJICEKKK: strasne pali, prijdou mi nejhorsi, prestoze pytlicky tvrdi stejne hodnoty, oranove jsou ok, cervene tez, ale ty choco jsou peklo:)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MATEJICEKKK: štiplavé, pořežou ti celou hubu :)
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    GIO: strasne co? :))
    GIO
    GIO --- ---
    MATEJICEKKK: habanero chocolate, pomoc, ty so strasne))
    mi naopak jako jedine nevyklicily letos habanero orange, ani jedna, tak nevim, musim koupit druhy pokus asi..
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    HREBICK: Ok, dik za rady, urcite jeste napisu :))
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    MATEJICEKKK: Zatim tam toho moc na zastipnuti nevidim..Jak pise Aja jeste muzes v klidu pockat ;-) jinak to cokoladovy haba hezky ;-) taky budu mit letos ;-)
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    HREBICK: Diky moc. Takze ted uz bys to stipnul? Jedna se o odrudy Black Pearl, Dorset naga, Big black mama, Habanero chocolate, Aji Charapita
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Tohle jsou moje loňské.

    meris on Instagram: “První sklizeň... #chilli”
    https://www.instagram.com/p/BXc89nWhEbe/?taken-by=meriscz
    meris on Instagram: “Pěkně se jim daří...”
    https://www.instagram.com/p/BXYR_VCBPC4/?taken-by=meriscz
    meris on Instagram: “Výborné přírodní žaluzie...”
    https://www.instagram.com/p/BV7B4FjhRcC/?taken-by=meriscz
    AIJA
    AIJA --- ---
    MERISCZ:
    Tak příště...:-)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    AIJA: nebo dřevěné čínské hůlky :-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    MATEJICEKKK:
    Tak to je dobré, že jsou v kvalitním substrátu. Dávám kolem nich svázaný tři špejle nebo brčka, když fouká.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    AIJA: Pisou u nich ze jsou predhnojene na nekolik tydnu rustu. Nejaky deficity zivin poznam, nejsem uplnej lajk v pestovani, jen neznam papriky :)) Budu je davat ven, kdyz nebude moc foukat, dneska se mi zda ze to moc fuci. Pak akorat vychytat moment zastipu, v tom nejsem moc jistej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam