• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko


    Vše o pěstování i konzumaci feferonek. Jak správně pěstovat, fotky, co se sklizní atd.
    rozbalit záhlaví
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    E_D: taky jsem zkousel kde co a zabral prave mospilan.
    E_D
    E_D --- ---
    FORACE: můžeš zkusit mospilan. Místo do postřiku do zálivky. Prý to pomáhá dobře :) vzhledem k tomu že je tepreve květen tak bych se chemky nebal :)
    FORACE
    FORACE --- ---
    AIJA:
    E_D: minulej rok me chytly kytky v praci prave smutnice, nejak to vypada ze se dostali i domu.

    kazdopadne navodu jak se jich zbavit sem cetl hodne, sypal jsem kremicitej pisek na hlinu, zalejval jen jednou za cas, aby puda byla sucha, chytal je na ty zluty lapace, ale stejne mi to vsechny kytky zabilo :/

    ted tu mam asi 50 asi dvoumesicnich sazenic, si rikam ze jsou jeste mlady a dalo by se to podchytit..
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    VAACLAV: Asi je to na každym jak chce. Týpek píše v knize že se nemusí, ale já to třeba zaštipuju a dělám prostě rostlinku a né keř.

    VAACLAV
    VAACLAV --- ---
    Zdravím, poraďte prosím: objevujou se první poupata na jamaica yellow squash a nějakých jalapeno. oštípat/nechat? Díky!
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    HREBICK: posledních 7ks na skladě ;) a po komunikaci s NOPOLICE a SCIFI udelame nakej srazik na predani a mensi pokec ;) Az mi APPU pridely prava tak udelam anketu na termin a misto ;)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    PLAGUEDIL: aha, s nima jsem problem teda asi nikdy nemel jeste, kazdej rok ale bojuju se msicema
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    SCIFI: musky se rodi z larev, larvy zerou koreny.
    AIJA
    AIJA --- ---
    FORACE:
    Žlutý lapače na molice apod.
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    Doporučuju výborná kniha na pěstování je tam všechno duležité ;)

    Jak pěstovat chilli - Jason Nickels | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/208194/jak-pestovat-chilli/

    kdyby měl někdo zájem můžem se domluvit na nějakou slevičku..(jsem přímo u zdroje) ;)
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    E_D: aha tohle jo no, me se taky rodej musky, takovy maly cerny, ale je jich malo a kytkam to nic nedela...
    E_D
    E_D --- ---
    FORACE: molice nebo smutnice imho. Mrkni jestli to neni něco z toho a případně pak dohledáš co s nimi :)
    SCIFI: vaděj
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    FORACE: musky kytkam vadej?
    FORACE
    FORACE --- ---
    uz se mi zas v hline rodi naky musky :/ co s tim? poradite?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    Zkousel jste nekdo klicit seminka z uzenejch papricek? to je asi blbost co? :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Me nektere vyklicili az po presazeni do skleniku o mesice pozdeji. (Sazim po 3, presazuji po 1-2 podle korenu.)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: právě, každý semínko to má jinak. zaznamenal jsem už klíčky do dvou dnů i po třech týdnech.. (??) .)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: dekuju. zkousim je naklicit asi tyden a nic, ale na druhou stranu kdyz jsem klicila seminka, ze kterejch ted mam 9 hezkejch rostlinek, tak to trvalo skoro dva tydny. neprestavam tedy doufat, ze se klicky objevi. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: má to smysl zkusit, mě naklíčilo haba white bullet po zmražení na půl roku
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    dotaz, vyklicej seminka z cerstvejch papricek z mrazaku? cili dve veci, 1) teplota v mrazaku a 2) cerstva seminka ve smyslu neususena. ma to vubec vyznam?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    SMOKINGVENCA: Jo na to uz jsem taky prisel, po presazeni do velkejch kvetinacu voda jen protece a drzi se v miskach :( Kazdopadne diky, ted zkousim 1x denne vecer 30sekund tak, aby to neprotekalo... postupne pridavam kvetinace, takze se to dost meni, cerpadlo dava 8l za minutu a ted mam 22 kvetinacu, ale uz mam objednanej prutokomer, takze to budu moct merit konecne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam