ahoj, potřebuju, prosím, radu.
na podzim jsem zastříhnul a uklidil 3 kytky (v tý době spíš stromky dle dřevnatýho stonku), byla tam Carolin, Trinidad a nějaká zdarma (vše kupováno loni v květnu - sazenice).
přes zimu byly v baráku na chodbě, stálá teplota nad 10°, ale minimum denního světla (četl jsem x návodů a tipů, jak zazimovat, každej jinej). zálivka cca 1x za 3 týdny. začátkem března jsem je kontroloval, jedna sytě zelená, jedna dřevěně zelená, jedna tmavě hnědá (ta byla původně fialová).
kolem 10. března jsem je vyndal do obýváku v přízemí s fr. okny na zahradu, která je na jih, takže mají celý den sluníčko a teplotu kolem 20°. přesadil jsem je do novýho substrátu, protože na jaře se v hlíně usídlily mušky, kořeny vypadaly hezky a zdravě, vrátil jsem je za okno. nicméně jedinej stromek, kterej začal obrážet už cca 14 dní zpět je ten původně fialovej, což je nějaká paprička, která pálí hodně málo. oba zbylý stromky ztratily svou zelenou barvu, jeden vypadá dost vyschle, druhej začal mít dutý větve, ikdyž po zimě je měl plný a zelený. větve začaly od konce tmavnout až černat.
zálivka 2x týdně.
co dělat? přijde mi, že zvýšit zálivku na dvojnásobek by bylo moc a nechci, aby to naopak uhnilo.
přidat nějaký hnojivo?
nebo se probíraj mnohem dýl?