• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    čaues, neměl by někdo 6-9 sazenic? Beru cokoliv :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    PENTAFEKTEK: Ackoliv mam okno taky na jih, tak moje sazenicky maji 4 listky, kazdy tak maximalne 4 - 5 cm dlouhy a 1.5cm siroky. Fakt takovy hubenouri...
    Kvety teda jeste zastrihnu. Diky.
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    QUIP: z Dachau? :D to snad ne ...
    já bych to ještě minimálně do konce května štípal a pak už bych to nechal být
    jinak, do druhýho patra listů jsou pod BioVitalkou a pak už čistý světlo..mám okna na jih takže pohoda..minulej víkend jsem začal přihnojovat Vitality Komplexem


    DUDEL: vše od semínka :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    PENTAFEKTEK: Cim na to svitis a cim to krmis! Moje sazenicky vypadaji jako z Dachau.

    Ale mam tu jednu rostlinu, co jsem zkousel prezimovat (prezila 1 z 5). Je teda hodne vytahla do vysky, ale uz nasazuje na kvety. Mam je odstipnout, nebo nechat (prijde mi to dost brzo). Zatim ji mam v pokoji na stole, pak pujde za okno.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    PENTAFEKTEK: WOW!! jake listy!! :))
    to si sadil od semena sam ci si objednal odniekial?
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    letošní favoriti soutěže Miss Sazenice 2020 :)
    Naganero

    Darth Vader
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    PETD: rozhodně bych počkal minimálně do konce dubna... a pak podle předpovědi
    PETD
    PETD --- ---
    Zdravím, jak to vidíte s vysazením papriček do studeného skleníku? Myslíte že už se blíží ten správný čas?
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    HREBICK: přesněji řečeno už rozjíždějí květy a od toho už není daleko k plodu... no budu to zase měsíc otrhavat
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    PENTAFEKTEK: plodit?? to i moje přezimovaný se sotva rozjížděj...
    PENTAFEKTEK
    PENTAFEKTEK --- ---
    E_D: mě začali Habanera plodit už minulej tejden :D 7 Poty se přidali tenhle víkend...
    E_D
    E_D --- ---
    jede jede a už budu muset vyštipovat květy než to hodím na záhon.

    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    Jede to...



    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    MERISCZ: s jiffy zkušenost vubec nemam..
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    RAHZUL: dával jsem kus semínek ze stejné várky kamarádovi a ten už je má vylezlé. Ale říkal mi, že měl když zkoušel jiffy, tak mu taky nelezly ven.
    RAHZUL
    RAHZUL --- ---
    PALEONTOLOG: líbí se mi ta jejich barvička a tvar. Rád mívám zahrádku pestrou. Na chuť u chilli moc nehraju :)
    QUIP: vypadá to zajímavě. Schválně to letos ještě na něčem vyzkoušim.
    MERISCZ: to je zvláštní, že ti ještě nic nevylezlo.. Přitom ty podminky co popisuješ by mely být dostačující.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Tak jsem dneska neodolal a rozhrábl jsem jiffy se semínky a žádná známka klíčení. Semínka nejsou "vysušená", ale nijak výrazně nebobtnají. Začal jsem jim víc topit, než jsem zvyklí třeba na rajčata. Tak uvidím, jestli se to po týdnu nějak změní. Teplotu určitě nemám pořád 25°. Teď kolísá mezi cca 22°-28°. Bohužel v bytě nemám rozumné místo, kam je dát, aby měly stálou teplotu takhle vysokou.
    QUIP
    QUIP --- ---
    ONDRA_PATA: Bohuzel jsem to nevyfotil, jak to postupne vypada.
    V telefonu jsem nasel jedinou fotku seminek na suchem ubrousku - jsou to 4 ruzne druhy seminek (rajcata a 3 druhy paprik)

    V pytliku uz mam jen to, co neklici (necham to tam treba mesic a pak vyhodim, je to pokus se seminkama, co jsem si privezl)

    A ted jsem jeste vyfotil pytliky se zbytkama. Na te posledni fotce je videt, ze pod ty papirove ubrousky davam kus tvrdeho papiru (krabice od dortu), aby to slo v mokrem stavu cele vytahnout ven.
    Vlevo jsou dva druhy seminek mochyne. Z jedne skupiny nevyklicilo ani jedno, z druhe skupiny vsechno (asi 60 sazenicek). Nemel jsem je vsechny kam zasadit, tak tam jeste nejaky zustaly, ale jestli mi to ted sezere plisen, tak pouziju tyhle zbytky.
    V druhem pytliku zustala seminka paprik a az ted jsem zjistil, ze se jich par jeste dalo opozdene do kliceni.

    Vse bylo "sazeno" 12.3.2020, takze tohle je stav po dvou tydnech. Klicovou roli v tom hraje to, ze byly v teple. Odpadni teplo z ruzne elektroniky se na to hodi nejlip. Kvasek na chleba jsem delal na UPC modemu :)





    ONDRA_PATA
    ONDRA_PATA --- ---
    QUIP: to si skoro zaslouží návod na wiki how :) já bych tvou metodu teda někdy zkusil
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUIP: teoreticky by mohla pomoct mykorhizní houba, která plíseň vytlačí. ale fakt nevím no
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam