• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    JAKOUBEK: pozor, mnohdy je lepsi modrej, je tlustsi, na mirage mam cerveny od jardy a paky mam ve 30° vuci kavovaru.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    normalně bych na ně zavolal policajta.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    A pro majitele kávovarů Rancilio, La Marzocco či těch s hlavou E61. Přechod na silikon je fakt super :)

    VASEKT
    VASEKT --- ---
    MESKALITO: Imho trochu jo, když dlouho nepoužíváš jednu hlavu, ve výměníku Ti stárne voda a pak je to znát na chuti kávy. Ale záleží i na typu kafáče ...
    KOLU
    KOLU --- ---
    ne
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    ahoj chci se zeptat je problém když se u dvouhlavého kávovaru používá z 90% jen jedna hlava?
    KOLU
    KOLU --- ---
    P
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    MOMENT: Carimali Uno - SUPER volba! Je to "P" nebo "E" ?
    KOLU
    KOLU --- ---
    sorry, ale...
    Lemongrab - UNACCEPTABLE!
    https://www.youtube.com/watch?v=lBgp3OcQUDQ
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Mašinka asi na Vás moc lowend, ale jsem začátečník, tak zatím spokojenost:


    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    KOC256: tohle mi asi neprojde, zasraný kávovar vodním kamenem není úplně chyba přístroje. Zkusím pro příště nějaký filtr

    KOLU: díky, vypadají solidně. Určitě zkusím.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JOSKA_CZ:
    rok a pul... reklamace? :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    KOLU:díky, ale moje inženýrské schopnosti končí na těch 2 šroubcích a zhodnocení stavu. Poptám raději někde v Praze servis.
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ: jinak jestli to hodlas odvapnovat, tak radeji rozebrany na dily.
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ: kdyz to odvapnis, potece to pravdepodobne jeste vic. jestli se dobre pamatuju, tak je na tom kovovym (chromovana mosaz) kolenu o-krouzek. ten bych zkusil vymenit jako prvni. joa neni od veci to pustit rozebrany, abys videl, odkud to skutecne chcije.
    jestli jsi z prahy tak dobrej vyber o-krouzku maj v ulici Jeremenkova u zastavky pod pekarkou v autodilech... joa doma mam kdyztak nahradni tesneni k pace, nevyuzity.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám Gaggia Classic. Ccca rok starou a může za sebou mít tak 800 kafí. Snažím se jí udržovat, backflush každých pár dní, jednou za 2 měsíce čištění detergentem.

    Dneska mi začala protékat. Rozdělal jsem jí a podle všeho se mi docela slušně zanesla vodním kamenem a někde kolem pumpy začala prosakovat (fotky na http://bit.ly/X8jip2). Máte s tím někdo zkušenosti? Pomůže tady silné odvápňování nebo ve chvíli kdy to prosakuje jsou minimálně těsnění zralá na výměnu a mám to rovnou odnést někomu, kdo ví co dělá?
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    a tady zminovane carimali uno bez plaste a mazzer super jolly na poslednim freezfestu
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    MOMENT: jinak aktualizace (pracovni fotodokumentace), nas ariete futurmat po rozlozeni a znovuseskladani do lepsi kondice
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    TRIPLT: jednopaky, co jsou schopny vytlacit slusny espresso, v soucasny chvili ziskavaji na hodnote, diky zvetsujicimu se mnozstvi lidi, co si pripravu espresso drinku u nich v bejvaku voli jako jeden ze svych konicku. pod 10 000,- koupis vetsinou neco jako nabourany auto na nahradni dily. my jsme koupili pred rokem a pul carimali uno za 3 500,-*, ale rovnou jsme objednali pumpu za dalsich 3 000,-. to si vetsina uzivatelu (aut) nemuze dovolit, protoze nevi, proc ten motor nefunguje atd.

    tzn. plusminus 10 000,- a mas funkcni (treba i dobre repasovanej) stroj na veky; kdyz budes mit chut se o nem neco dozvedet a pak se o nej starat.
    jinak prekapavej. fakt.

    * http://s10.postimg.org/mvvan1smh/IMG_20130611_141747.jpg
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam