• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující




    Jde o výměnu informací okolo servisu, oprav a provozu kávovarů. Na nyxu něco podobného uplně chybí, přitom mi celé téma přijde důležité.
    O strojích a jejich úpravách, repasech atd. existují na internetu velmi rozsáhlá fóra s vysokou úrovní a plná kvalitních a podrobných informací; ale převážně americká, německá aj.
    Věřím, že se najde nemalý počet 'mašinfírů', kteří se rádi podělí o své poznatky a nápady.

    home-barista
    coffeeparts
    coffeegeek
    atd.
    *


    rozbalit záhlaví
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ: rozebíral jsi to? páč se to bez novýho těsnění nedá znovu složit dohromady bez toho, aby to začalo téct...
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Opět bych tu o někoho zkušenějšího radu. Po několika týdnech jsem u mé Gaggia classic konečně opravil netěsnící spoj u pumpy (pumpu, která tu potopu docela odnesla jsem při té příležitosti vyměnil za novou) a po složení jsem jako věčný smolař našel druhou netěsnost u základny hlavy

    Šrouby se zdají být dotažené. Podle schématu tuším, že na vině by mohlo být špatné těsnění hlavy ale přijde mi divné, že by odešlo po měsíci neaktivity.

    kde to teče
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    My máme na Mirage červené. Ale s LM portafiltery.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    JAKOUBEK: ja prakticky neutahuju. vlozim do zamku a lehkym pohybem poslu paku do prava a ta se "zastavi" o tesneni a je to :)
    zvlast pro lehci mensi stroje je to super, ze neotacis celou masinou :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MOMENT: Ja pro jistoru objednal oboji. Mam zatim pomerne nove paky a sedi to pekne s cervenym. Az se paka trochu ochodi, predpokladam, ze dojde na modre. Jinak je to teda oproti klasicke cerne o dost jemnejsi a mekci. Je to takovy typ ptakoviny, ktera cloveku vzdycky udela radost :)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    JAKOUBEK: pozor, mnohdy je lepsi modrej, je tlustsi, na mirage mam cerveny od jardy a paky mam ve 30° vuci kavovaru.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    normalně bych na ně zavolal policajta.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    A pro majitele kávovarů Rancilio, La Marzocco či těch s hlavou E61. Přechod na silikon je fakt super :)

    VASEKT
    VASEKT --- ---
    MESKALITO: Imho trochu jo, když dlouho nepoužíváš jednu hlavu, ve výměníku Ti stárne voda a pak je to znát na chuti kávy. Ale záleží i na typu kafáče ...
    KOLU
    KOLU --- ---
    ne
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    ahoj chci se zeptat je problém když se u dvouhlavého kávovaru používá z 90% jen jedna hlava?
    KOLU
    KOLU --- ---
    P
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    MOMENT: Carimali Uno - SUPER volba! Je to "P" nebo "E" ?
    KOLU
    KOLU --- ---
    sorry, ale...
    Lemongrab - UNACCEPTABLE!
    https://www.youtube.com/watch?v=lBgp3OcQUDQ
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Mašinka asi na Vás moc lowend, ale jsem začátečník, tak zatím spokojenost:


    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    KOC256: tohle mi asi neprojde, zasraný kávovar vodním kamenem není úplně chyba přístroje. Zkusím pro příště nějaký filtr

    KOLU: díky, vypadají solidně. Určitě zkusím.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JOSKA_CZ:
    rok a pul... reklamace? :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    KOLU:díky, ale moje inženýrské schopnosti končí na těch 2 šroubcích a zhodnocení stavu. Poptám raději někde v Praze servis.
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ: jinak jestli to hodlas odvapnovat, tak radeji rozebrany na dily.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam