• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    prodávám svoje cimbálko, je to už dědeček, ale slouží

    [ OFFERINGNABÍZÍM: La Cimbali Junior / Praha / 5000 CZK ]
    KOLU
    KOLU --- ---
    ano. a pak pořádně propláchnout čistou vodou.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZABICZKA: já taky mám catlera a tvrdou vodu, prosím o radu na odvápnění. napadla mě kyselina citronová do zásobníku na vodu.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    narazil jsem na VELICE hezky a zajimavy blog.
    Kostverlorenvaart
    http://kostverlorenvaart.blogspot.cz/
    KOLU
    KOLU --- ---
    JOSKA_CZ: a telefon nemas? me cca rok zpatky odpovedeli, i kdyz trochu se zpozdenim (zacinam si na to u ceskejch firem zvykat, ze neumej komunikovat).
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    KOLU: díky, ale těm jsem psal a bez odpovědi :)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Ahoj, nemáte někdo tip na dobrého prodejce dílů pro Gaggia espresso mašiny, ideálně v Praze? Zpravidla beru od Hraspa, ale ti mi tentokrát poslali špatný trojcestný ventil a podle všeho ten správný nemají.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KEDAREK1: pokud by byli ochotni trochu přitlačit, tak aspoň Rancilio Silvia. Všecko níž je v podstatě jedno. Ty levnější kávovary mají mizerné výsledky a obdobně mizernou životnost. Ale pokud kolegové chtějí zmáčknout čudlík a odebrat kávu, tak v těch automatech za ty peníze nic nebude. To už radši dorý překapávač, jak radí Moment.
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    5-10 tis
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KEDAREK1: rozpocet?
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    Ahoj , ve firmě nám klekl kávovar a chceme koupit nějaký nový. Uděláme tak 50 kafi denně. Nemáte někdo zkušenosti jaky koupit spolehlivy kavovar? Resi se tu jestli Krups nebo Philips nebo Delongi a já ani kafe nepiju, ale rad bych kolegům poradil.

    Nechceme ty kapslove stroje.

    Moc děkuji za jakoukoli radu.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    MESKALITO: doubleshotí MoccaMaster nebo Bonavita (ten tlačím u nás v kanceláři já)
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    nějaké konkrétní doporučení na překapávač do kanclu? nějaký kompromis cena/výkon tj bez mlýnku cca 5 tis. s českým dodavatelme?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Netušíte někdo, jestli se dá nějak nedestruktivně rozebrat převodovka mlýnku Saeco Royal? začínám mít podezření, že je to zalisované.

    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    právě jsem zjistil, že kapsicin se do kafe dá vylouhovat. Efekt zajímavý.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    KOLU: Hele diky moc. Jsem rad, ze o nic neprichazim ;) Tak nejak jsem si to myslel.
    KOLU
    KOLU --- ---
    hmpf, tak ta progresivni preinfuze na Mirage se zda bejt to samy, co ma v sobe E61, mozna trochu objemnejsi, jen je for v tom, ze Mirage ma solenoidoveou hlavu, na ktery ta spodni preinfuzni komurka standardne proste neexistuje...
    KOLU
    KOLU --- ---
    JAKOUBEK: to je myslm specialita Mirage. jestli to chapu dobre, tak by melo dochazet k postupnymu plynulymu rustu tlaku z nuly na 9 bar, na rozdil od skutecny E61, kde je preinfuze zajistena komurkou s pistem (ta komurka se plni pri nizsim tlaku, coz chvili trva, a tlak postupne v systemu stoupa na 9 bar).
    to tvoje preinfuzovani v sikmy poloze paky (a dela to homada lidi, i ja s tim experimentoval), kdy jeste nespusti cerpadlo, je vlastne stav, pro kterej ten system neni navrzenej a IMHO je neco takovyho naprosto zbytecny. E61 funguje dobre, kdyz to proste zapnes a basta, protoze ma svoji vlastni preinfuzi.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam