• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující




    Jde o výměnu informací okolo servisu, oprav a provozu kávovarů. Na nyxu něco podobného uplně chybí, přitom mi celé téma přijde důležité.
    O strojích a jejich úpravách, repasech atd. existují na internetu velmi rozsáhlá fóra s vysokou úrovní a plná kvalitních a podrobných informací; ale převážně americká, německá aj.
    Věřím, že se najde nemalý počet 'mašinfírů', kteří se rádi podělí o své poznatky a nápady.

    home-barista
    coffeeparts
    coffeegeek
    atd.
    *


    rozbalit záhlaví
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    BLACK_ONYX: jo to rozhodně, čekám až vám dorazí Pratica. Jinak obojí do kila, kávovar nechci nový
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nějaké Wegy jsem viděl a není to nic co bych si chtěl pořídit. Hlavně pak z estetického hlediska. Kilo a půl už není tak málo kafe. Kolik chceš investovat? A hlavní otázka: Mlýnek mas vybraný? Ten je skoro důležitější nez kavovar.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    máte někdo zkušenosti s Wega Concept 2G? hodí se do celodenního provozu +/- 1,5kg/den?
    KOLU
    KOLU --- ---
    tak pul tuny by to mohlo dat, ne.
    jestli je konzistence v kybli, vymenil bych to. tak drahy ty kameny nejsou...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HONCKA: Jj. ale je to licenční Baratza imo. A tu lidi znaj víc, tak abych to nekomplkoval :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TEDDYBEDDY: ja mel za to, ze mas mahlkonig vario home, proc si presel na tu baratzu? Ja mel za to, ze mahlkonig je takovej rolls ve mlynkach.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nevíte někdo, jak dlouho vydrží keramický kameny v Baratza Vario? Po cca dvou letech běžnýho domácího provozu ( cca 5-10 cyklů/ denně) se mi mlejnek začal sekat a konzistence námelu mi přijde špatná. Nebo by stačilo jen seřídit/ překalibrovat?
    GREVE
    GREVE --- ---
    Prosím o radu - jaký kávovar byste pořídili na kancelářské použití? Objem produkce 40-50 šálků denně.
    Díky
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    ENT: https://www.mall.cz/mlynky-kava/concept-km-5120

    Tohle si kupovalo na filtrovanou kavu par mych znamych, u nichz vyhral pozadavek na cenu. Vypada to, ze jsou relativne spokojeni. Takze pomer cena/vykon zrejme dobry. Je to takove oemko, ktere se na trhu objevuje pod ruznymi znackami uz nekolik let.

    Breville Grinder (BCG450) – Jack's Coffee
    https://jackscoffee.co.nz/products/breville-grinder-bcg450

    V tehle cenove relaci bych ale zadny zazrak nehledal. :/
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ENT: Tak me by se taky libilo kdyz by byl levnejsi, ale kdyz to srovnam s tim kolik penez (v zrnkach) jim projde, tak me to moc netrapi.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ENT: Palba to neni, u tehle levnych je to vzdycky o kompromisech, vetsinou maji mensi kameny, casto maji napr forovou mechaniku, takze kdyz to chces rozebrat kvuli cisteni, nebo brouseni kamenu, tak se bojis, jestli neco neulomis, standardni cena za domaci mlynek bez kompromisu je tak okolo 7-8k a vys, pripadne je taky cesta koupit repasovany profi-mlynek, ja treba koupil za 5k quamar t80
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ENT: mám, dobrý. opatrně s mačkáním tlačítka, snadno praskne a pak se musí připájet jiný, ale mele dobře už šest let
    ENT
    ENT --- ---
    TRILOBYTE: to bohuzel neznam, ale nabidka dobra:) Mne by se libil fakt nejakej min cenove narocnej:)

    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ENT: Relativne levnej, rekneme :) https://www.doubleshot.cz/prislusenstvi/mlynky-na-kavu
    Jestli znas nekoho s velkoobchodnim uctem u doubleshotu, tak se da sehnat o litr levnejs. Ale pssst ;).
    ENT
    ENT --- ---
    TRILOBYTE: to uz je docela palba - libil by se mi za 1500,- :) Nej je veta "design odpovida cene". Jakoze je ten mlynek jeste levnej?:)
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    ENT: Za me urcite elektrickej s kamenama. Mam (spokojene) https://kavomlynky.heureka.cz/baratza-encore/ hlavne na aeropress, ale ma velkej rozsah hrubosti mleti.
    ENT
    ENT --- ---
    Ahoj, máte tip na domácí mlýnek na kafe? Laickym pohledem mi vychází, že nožovým mlýnkem nebude kafe namletý rovnoměrně, směs bude mít menší a větší kusy. Takže mlýnek s kameny? Nějakej ozkoušenej v dobrym poměru kvalita/cena? Má smysl elektrickej? Padl mi do oka tento: https://www.kuptotu.cz/...IsAIuAV_TujtjuFwLwGFAdXFdh1PaZaPae0Sn_ayOsRd6MRKNplnKd7pIlcJcaAonYEALw_wcB
    MIKVE
    MIKVE --- ---
    KOLU: Ahoj, tak po rozebrani si myslim, ze ho uz neslozim zpet. Vsude zrezle sroubky, kontakty zkorodovane zelene a bude to urcite tim vodnim kamenem. Byl pouzivan s velmi tvrdou vodou. Jedine, co funguje jsou svetelne indikatory a cele to topi, az hreje. Nic vic.
    Tak jsem chvili hledal a nasel uplne ten samy za par korun malo vyuzivany. S tim jsem velmi spokojen na to me popijeni kavicky. Takze v zaveru mam jeden rozebrany na nahradni dily v krabici ulozeny a druhy jedu poctive. Diky moc za pomoc a kavou vonave dny preji)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nevydrželo :D
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    KOLU: Pravděpodobně ano. Zajímá mě, jak dlouho to vydrží.
    KOLU
    KOLU --- ---
    TEDDYBEDDY: ono to za chvíli zase umře. časem se opotřebovává kontakt mikrospínače a pak ta měděná tenká membrána na tlakové části pressostatu časem prostě nevratně ztratí svoje elastické vlastnosti. bohužel na Ma-Terech není (vyjma velmi hlubokého DIY zásahu) vyměnitelná.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam