• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    KOLU
    KOLU --- ---
    Rancilio Silvia? Gaggia Classic?
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    Doporučili by jste mi prosím domácí pákový kávovar? Budu na tom dělat jen ristretto/presso, jedno/dvě denně, jeden šálek. Fajnšmekr nejsem ale mám rád když má vysokou aciditu.Nepotřebuji mlýnek, nahřívač šálku, parní trysku a podobně.Raději menší. Najdu něco použitelného i třeba do 5k?Díky
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nějaký náhradní díly, výkresy/ schémata mašin s popisem a nabídkou náhradních dílů. Posílají rychle. https://www.espressoxxl.de/ISOMAC-TEA
    KOLU
    KOLU --- ---
    Na LM používám většinou jen tu základní tloušťku a když je to málo (paka se mi zamyka třeba na 4-5 hodinách místo na 6) tak se to podklada papirovejma 0.5mm podložkama.
    KOLU
    KOLU --- ---
    Podle toho, jak moc máš opotřebovanej Portafilter...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: Díky, a který je nejlepší kónický, 8,5mm nebo 8mm? :P
    KOLU
    KOLU --- ---
    to je u vsech La Cimbali to stejny...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    odešlo mi těsnění pod pákou na la cimbali m31, dival jsem se na náhradní díly, ale nikde nemůžu vyhledat přímo typ mého kávovarů
    Skupina (hlava) kávovaru Cimbali.
    https://www.kavovary-doplnky.cz/c/vykresy-sestaveni/cimbali/skupina-1-cimbali
    Jedná se o ten díl 6, ale nevím, jestli je to skupina 1, 2 nebo 3
    Děkuji
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj, máte doma někdo tento stroj na kávu: https://cz.jura.com/cs/vyrobky-pro-domacnost/automaticke-kavovary/A1-Piano-Black-EU-15133 ? můžete prosím případně napsat vaši zkušenost, zda jste spokojeni, jak je náročné na údržbu, etc. ? Děkuji
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TEDDYBEDDYKOLU: : Kuadrát, kameny vyměněný, překalibrováno, ale furt se mi to kouše za děsnýho jekotu. Musím citlivě dosypávat do zásobníku/ ke kamenům ručně po pár zrnkách, tzn. vopruz. Mám vyměnit i řemínek/ řemenici. Nevíte někdo?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Domácí odvápňování... přehledně a česky.

    Čistění a údržba: Jak na odvápňování kávovaru? | Bunacafe.eu
    https://www.bunacafe.eu/clanek/cisteni-a-udrzba/jak-na-odvapnovani-kavovaru
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MESKALITO: Jo Pratica je vcelku povedený upgrade. Za tu cenu nevím moc o lepším mlynku.
    Kolem 100 se dá sehnat nová Appia II.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    BLACK_ONYX: jo to rozhodně, čekám až vám dorazí Pratica. Jinak obojí do kila, kávovar nechci nový
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nějaké Wegy jsem viděl a není to nic co bych si chtěl pořídit. Hlavně pak z estetického hlediska. Kilo a půl už není tak málo kafe. Kolik chceš investovat? A hlavní otázka: Mlýnek mas vybraný? Ten je skoro důležitější nez kavovar.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    máte někdo zkušenosti s Wega Concept 2G? hodí se do celodenního provozu +/- 1,5kg/den?
    KOLU
    KOLU --- ---
    tak pul tuny by to mohlo dat, ne.
    jestli je konzistence v kybli, vymenil bych to. tak drahy ty kameny nejsou...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HONCKA: Jj. ale je to licenční Baratza imo. A tu lidi znaj víc, tak abych to nekomplkoval :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TEDDYBEDDY: ja mel za to, ze mas mahlkonig vario home, proc si presel na tu baratzu? Ja mel za to, ze mahlkonig je takovej rolls ve mlynkach.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nevíte někdo, jak dlouho vydrží keramický kameny v Baratza Vario? Po cca dvou letech běžnýho domácího provozu ( cca 5-10 cyklů/ denně) se mi mlejnek začal sekat a konzistence námelu mi přijde špatná. Nebo by stačilo jen seřídit/ překalibrovat?
    GREVE
    GREVE --- ---
    Prosím o radu - jaký kávovar byste pořídili na kancelářské použití? Objem produkce 40-50 šálků denně.
    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam