• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DILDOO007: základní DeLonghi máme v kanceláři a sice funguje spolehlivě už několik let, 10 kav denně, ale tlak tragický.
    doma mám bazarový catler a ten tlačí jak blázen. tam se zase ucpává sítko tak ho projedu nejdřív prázdný, za 7.000 je to dobrý. catler mají všichni příbuzný a spokojenost.
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    KOLU: Díky.Chápu, že abych z toho nebyl akorát otrávený a dělalo to lepší kafe než "kapslovač" tak se koukám na mašinky okolo 10K.15Bar, aspoň 1000W a míjet Alza značky jano DeLonghi,Rohonson, Ariete a Princess ? Proč je Gaggia Classic lepší než třeba Gaggia Viva Prestige ?
    KOLU
    KOLU --- ---
    Rancilio Silvia? Gaggia Classic?
    DILDOO007
    DILDOO007 --- ---
    Doporučili by jste mi prosím domácí pákový kávovar? Budu na tom dělat jen ristretto/presso, jedno/dvě denně, jeden šálek. Fajnšmekr nejsem ale mám rád když má vysokou aciditu.Nepotřebuji mlýnek, nahřívač šálku, parní trysku a podobně.Raději menší. Najdu něco použitelného i třeba do 5k?Díky
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Nějaký náhradní díly, výkresy/ schémata mašin s popisem a nabídkou náhradních dílů. Posílají rychle. https://www.espressoxxl.de/ISOMAC-TEA
    KOLU
    KOLU --- ---
    Na LM používám většinou jen tu základní tloušťku a když je to málo (paka se mi zamyka třeba na 4-5 hodinách místo na 6) tak se to podklada papirovejma 0.5mm podložkama.
    KOLU
    KOLU --- ---
    Podle toho, jak moc máš opotřebovanej Portafilter...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KOLU: Díky, a který je nejlepší kónický, 8,5mm nebo 8mm? :P
    KOLU
    KOLU --- ---
    to je u vsech La Cimbali to stejny...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    odešlo mi těsnění pod pákou na la cimbali m31, dival jsem se na náhradní díly, ale nikde nemůžu vyhledat přímo typ mého kávovarů
    Skupina (hlava) kávovaru Cimbali.
    https://www.kavovary-doplnky.cz/c/vykresy-sestaveni/cimbali/skupina-1-cimbali
    Jedná se o ten díl 6, ale nevím, jestli je to skupina 1, 2 nebo 3
    Děkuji
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Ahoj, máte doma někdo tento stroj na kávu: https://cz.jura.com/cs/vyrobky-pro-domacnost/automaticke-kavovary/A1-Piano-Black-EU-15133 ? můžete prosím případně napsat vaši zkušenost, zda jste spokojeni, jak je náročné na údržbu, etc. ? Děkuji
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    TEDDYBEDDYKOLU: : Kuadrát, kameny vyměněný, překalibrováno, ale furt se mi to kouše za děsnýho jekotu. Musím citlivě dosypávat do zásobníku/ ke kamenům ručně po pár zrnkách, tzn. vopruz. Mám vyměnit i řemínek/ řemenici. Nevíte někdo?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Domácí odvápňování... přehledně a česky.

    Čistění a údržba: Jak na odvápňování kávovaru? | Bunacafe.eu
    https://www.bunacafe.eu/clanek/cisteni-a-udrzba/jak-na-odvapnovani-kavovaru
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MESKALITO: Jo Pratica je vcelku povedený upgrade. Za tu cenu nevím moc o lepším mlynku.
    Kolem 100 se dá sehnat nová Appia II.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    BLACK_ONYX: jo to rozhodně, čekám až vám dorazí Pratica. Jinak obojí do kila, kávovar nechci nový
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nějaké Wegy jsem viděl a není to nic co bych si chtěl pořídit. Hlavně pak z estetického hlediska. Kilo a půl už není tak málo kafe. Kolik chceš investovat? A hlavní otázka: Mlýnek mas vybraný? Ten je skoro důležitější nez kavovar.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    máte někdo zkušenosti s Wega Concept 2G? hodí se do celodenního provozu +/- 1,5kg/den?
    KOLU
    KOLU --- ---
    tak pul tuny by to mohlo dat, ne.
    jestli je konzistence v kybli, vymenil bych to. tak drahy ty kameny nejsou...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    HONCKA: Jj. ale je to licenční Baratza imo. A tu lidi znaj víc, tak abych to nekomplkoval :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TEDDYBEDDY: ja mel za to, ze mas mahlkonig vario home, proc si presel na tu baratzu? Ja mel za to, ze mahlkonig je takovej rolls ve mlynkach.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam