• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ENT: cetl jsem ruzny recenze a pokud jde o kvalitu kavy, tak je to u tehle consumer automatu prast jak uhod a stejny kafe ti udela automat za 10 jako za 30 a prej kvalite kavy z paky se blizi z relativne cenove dostupnech QuickMill Super Automatic, ale ty zacinaji cenove tak na 1500euro
    QuickMill SuperAutomatic SUPERCAPPUCCINO MOD. 05500|QUICK MILL COFFEE MACHINES
    https://www.italiankitchenaids.com/coffee_machines.php?prod=Quickmill_MOD.05500
    ENT
    ENT --- ---
    M4Y4: z forovejch plastu mam prave trochu strach.

    Vyplati se priplatit si treba za Miele? Ty kavovary jsou cenove srovnatelny s konkurenci, krome tedy tech nejdrazsich modelu. Tak jestli je ta kvalita skutecne takovej rozdil, jak o sobe tvrdi. 30k by byl pro me uplnej strop a musel bych z toho stroje mit pocit nesmrtelnosti.

    Koukal jsem jeste po nejakejch dalsich testech a tam to vyhraval vetsinou DeLonghi s Jurou (kterej mi je teda krajne nesympatickej).
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ENT: Tchýně ho má už dva roky, bez problémů, snadno se udržuje.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    ENT: jo, je to jejich premiovka. Máma měla model asi za 30k, fungoval leta, spolehlivě, ale sousedka koupila nějakou levnější verzi a pořád řešila problém s těsněním. Moc dobrej pocit jsem z těch plastovejch vnitřních komponentů neměl.
    ENT
    ENT --- ---
    ENT: Tak jsem to dohledal a je to Saeco, tvari se to jako premiovka.
    ENT
    ENT --- ---
    UMIAKI: mas s nim zkusenosti? Co na nem ocenujes? Philips dela jeste jiny automaty pod nejakou italsky se tvarici znackou, ale nepochopil jsem, zda je to low, nebo high end.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ENT: Jo, nějaký Philips LatteGo :-)
    ENT
    ENT --- ---
    Mate prosim tip na kvalitni domaci automatickej kavovar? Vlastne nam staci, aby umel kapucino, lungo a byl kvalitne zpracovanej. Jsou treba modely, kde se da plynule regulovat mnozstvi vody? Aby nebyly dve tlacitka na mikro kafe a pak uplnej rybnik, ale i neco mezi? Koukal jsem na dtest a tam nejlip vysel Philips, je skutecne tak dobrej? Nebo ma smysl koukat i po jiny znacce? K italsky technice jsem trochu neduverivej, mam radsi nemce. Opravnene? Dik za postrehy.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HONCKA: a u Mythosu za to ještě platíš :D
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    UMIAKI: Classic jsem bral v Bunacaffe, právě protože nabízejí verzi bez autovypnuti. Můžu je doručit, vychytal jsem nějakou akci.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UMIAKI: dle toho fora je to předělaný color

    Jen to tak v kostce shrnu co má Plusko proti Classic horší:
    1. hlava není mosaz a má plastové kluzáky (Classic má těžkou mosaznou)
    2. tenký plechový bojler
    3. absence elektroventilu
    4. absence přetlakového ventilu (Classic má regulovatelný)
    5. plastový ventil páry (classic má kvalitní mosazný)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HONCKA: Ale na eshopech se podle fotek i podle popisu zdá že plus a classic bez plus jsou stejné. Minimálně panarello, 1900W bojler a jiná tlačítka nevidím. Všechno tohle a navíc 9 min autovypnutí a přetlaková miska by byly celkem průser:(
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HONCKA: Čím je zmrvená? Je nějaké srovnání plus a bez plus verze?
    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    HONCKA: Nákup v Německu je bez problému. Tak velký patriot nejsem. Díky za tip. Designové je ten Lelit pecka. Jen moji ženě se asi tolik líbit nebude :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JIRKA_AKA_HOUBA: tyhle bezbojlerový mašiny nedovedu posoudit, v tomhle jsem tradicionalista, sám mám poloprofi HX mašinu s 2,5l bojlerem
    Jinak jestli nevadí nákup v německu, tak tady mají za +- stejnou cenu co ten Sage ten Lelit s PID
    https://www.coffee24.de/Lelit-PL-41-TEM
    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    HONCKA: To mě hned napadlo jako řešení. Co jsem od jednoho znalce slyšel, tak je prý stejně lepší kávu v tom mlýnku "neskladovat" max porci na jeden den. Je tam podle tebe ještě jiné omezení. Jako že by v těch kombo strojích nebyl nikdy tak kvalitní mlýnek jako když to člověk koupí zvlášť. Pokud bych bral zvlášť tak mi jako poměr cena/výkon přijde ideál SAGE Bambino (má PID)
    https://www.electroworld.cz/sage-ses500bss-pakove-espresso?gclid=Cj0KCQjwktKFBhCkARIsAJeDT0h4OOEdCd5GOnjwafowUVu5vT4-wnO_EoWDyTFaGYtGwAV1MQ43OqwaAl-4EALw_wcB
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JIRKA_AKA_HOUBA: Všechno záleží, jak s tím pracuješ a jak to bude dlouho v tom zásobníku, někdo si váží zrna na jednotlivý shoty ty pak mele a nemá v zásobníku nic, tak to pak je jedno

    Jinak v případě těch Lelitů bych ještě být tebou zapřemýšlel, jestli si nepřiplatit za PID verzi (digitální regulace teploty)
    V případě té Gaggie dej si pozor, aby si nekoupil verzi Plus, která je zmrvená
    JIRKA_AKA_HOUBA
    JIRKA_AKA_HOUBA --- ---
    HONCKA: tohle mě u té integrace nenapadlo. Je pravda, že mít to zvlášť zas o tolik víc místa nezabere. díky za tipy
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HONCKA: případně
    LELIT PL41EM - Lelit - italské espresso na Váš stůl
    http://lelit.cz/eshop/?5,lelit-pl41em
    Jestli chceš mermomocí s integrovaným mlýnkem
    http://lelit.cz/eshop/?3,lelit-pl042em
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam