• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující




    Jde o výměnu informací okolo servisu, oprav a provozu kávovarů. Na nyxu něco podobného uplně chybí, přitom mi celé téma přijde důležité.
    O strojích a jejich úpravách, repasech atd. existují na internetu velmi rozsáhlá fóra s vysokou úrovní a plná kvalitních a podrobných informací; ale převážně americká, německá aj.
    Věřím, že se najde nemalý počet 'mašinfírů', kteří se rádi podělí o své poznatky a nápady.

    home-barista
    coffeeparts
    coffeegeek
    atd.
    *


    rozbalit záhlaví
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    EAT_ME: Nezlob se, ale tohle téma najdeš všude na internetech za 2sekundy hledání.
    Lelit Anna
    Gaggia Classic New
    Rancilio Silva
    Sage Bambino

    Na toho Solise bych zapomněl, vypadá to jako ojeb a mají to podivné eshopy.

    The Best Espresso Machine Under £500
    https://youtu.be/7HIGdYy5of4
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Máte někdo zkušenosti s kávovary Solis Barista Gran Gusto nebo LELIT ANNA PL41TEM? Případně jiné páky do cca 15k co by stály za pozornost?
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Nemá, nejbližší je v Berlíně. S tím sem to kupoval, že ho tam jednou za pár let vezmu. Jen sem teda nečekal, že si udělám výlet takhle brzo :))
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: BTW má tahle značka u nás vůbec servis? Že kávovar týhle kategorie imho člověk nekupuje jako spotřebku a menší servis je potřeba dělat po pár letech na každým
    KYTT
    KYTT --- ---
    KOLU: Děkuju, doufal sem, že u tohoto výrobce nebudu muset tyhle věci řešit už po roce, ale co se dá dělat :))
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: Koukám na fotky hydrauliky - to by dělat nemělo. Viděl bych to na výměnu těsnění v parním ventilu.
    Treba LM to dělají kde je antivac propojen s parníma trubkama (PB a novější), ale tady se nezdá že by to bylo úplně standardní.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HONCKA: no pokud třeba netěsní napouštěcí ventil tak se postupně zvedne hladina a odběrem přes den zase klesne. Ale u téhle mašiny je to nesmysl.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UMIAKI: Po rekonstrukci jsem si pořídil reverzní osmózu k akvárku, tak rovnou z ní beru vodu do kávovaru, tak už čistit bojler nemusím, tak čistím akorát hlavu a na to jsem si koupil čistič

    KYTT: je možný, jak se právě zvedne tlak, tak ti to zase přicpe. Servis, tohle u týhle třídy co máš fakt dělat nesmí, BTW mám cca 25let starý la cimbali a nedělá mi to
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KYTT: Člověče, ty máš mašinu za 4.000 USD, která je ještě v záruce a ptáš se na nyxu jestli je v pořádku? :-O

    Abych nebyl jen tak OT, tak někdo vedle v kávovém klubu řešil čištění stroje. Nasypal jsem teď do nerezové termosky k Bonavita kávovaru trochu perkarbonátu, abych ji vyčistil po třech letech usazenin a teď jen zírám jak velký vliv na celkovou chuť kávy to má.

    Používáte speciální čističe nebo taky něco jako sodu/perkarbonát/kyselinu citronovou?
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Po těch cca 20 minutach už to nekape.
    KYTT
    KYTT --- ---
    KOLU: Olympia Express Maximatic, rok starej
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: jaky kavovar konkretne to je?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BLACK_ONYX: když by byl plný boiler, tak by imho když to pustíš stříkala voda smíchaná s párou
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nebude to spíš plný boiler?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: Když to už je nahřátý, tak ti to kape? Podle mě z laickýho pohledu by tam mohlo odcházet nějaký těsnění, že když se ti zvedne teplota, tak se to někde trošku roztáhne
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Nene, během cca 30 minut nahrivani kávovaru mi to přes tu trysku vykape. Jinak mám pocit, že na funkci to nemá vliv...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: podle mě není, jestli teda nemyslíš to, když to pustíš, tak ti první vystříkne troška vody a pak až pára
    KYTT
    KYTT --- ---
    Je normální že mi při zahřívání kávovaru z parní trysky vykape celkem solidní louže vody?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KYTT: U Sage se mi líbí Barista. Stejně bude třeba mlýnek..
    KYTT
    KYTT --- ---
    DAVIDOWITCH: Gaggia Classic je klasika, celkem pozitivní ohlasy jsou i na Sage Bambino na to jak je to malý a kolik to stojí...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOLU: Mám. Ale taky mám rád preso. Dost na to abych si domů koupil mašinku, ale ne dost na to abych šel někam ven do zimy.
    Teď italský kolega doporučil Gaggia New Classic jako pákový
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam