• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující




    Jde o výměnu informací okolo servisu, oprav a provozu kávovarů. Na nyxu něco podobného uplně chybí, přitom mi celé téma přijde důležité.
    O strojích a jejich úpravách, repasech atd. existují na internetu velmi rozsáhlá fóra s vysokou úrovní a plná kvalitních a podrobných informací; ale převážně americká, německá aj.
    Věřím, že se najde nemalý počet 'mašinfírů', kteří se rádi podělí o své poznatky a nápady.

    home-barista
    coffeeparts
    coffeegeek
    atd.
    *


    rozbalit záhlaví
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: Když to už je nahřátý, tak ti to kape? Podle mě z laickýho pohledu by tam mohlo odcházet nějaký těsnění, že když se ti zvedne teplota, tak se to někde trošku roztáhne
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Nene, během cca 30 minut nahrivani kávovaru mi to přes tu trysku vykape. Jinak mám pocit, že na funkci to nemá vliv...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: podle mě není, jestli teda nemyslíš to, když to pustíš, tak ti první vystříkne troška vody a pak až pára
    KYTT
    KYTT --- ---
    Je normální že mi při zahřívání kávovaru z parní trysky vykape celkem solidní louže vody?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KYTT: U Sage se mi líbí Barista. Stejně bude třeba mlýnek..
    KYTT
    KYTT --- ---
    DAVIDOWITCH: Gaggia Classic je klasika, celkem pozitivní ohlasy jsou i na Sage Bambino na to jak je to malý a kolik to stojí...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOLU: Mám. Ale taky mám rád preso. Dost na to abych si domů koupil mašinku, ale ne dost na to abych šel někam ven do zimy.
    Teď italský kolega doporučil Gaggia New Classic jako pákový
    KOLU
    KOLU --- ---
    prekapavac, kamo. kup si prekapavac.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Já trochu zanekormantim konverzaci. Řeším to samý. Výsledkem covidu je, že budu už asi permanentně dělat z domova. A instantní kafe se mi už dost zajídá. Kapslový nechce žena, přijde jí to neekologické. Dostal sem doporučení na PrimaDonna DeLonghi což je tak na úplném limitů toho co jsem ochoten dát, ale v tom jejich značení aby se čert vyznal. Separátní mlýnek a kávovar s jednou pákou bych zvážil taky, ale tam je ještě víc proměnných a navíc to bude předpokládám zabírat o dost víc místa. Má někdo doporučení na to kde najít čím se liší 610.75, 650.75, 650.85 atdatd, případně na pákový domácí?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ENT: cetl jsem ruzny recenze a pokud jde o kvalitu kavy, tak je to u tehle consumer automatu prast jak uhod a stejny kafe ti udela automat za 10 jako za 30 a prej kvalite kavy z paky se blizi z relativne cenove dostupnech QuickMill Super Automatic, ale ty zacinaji cenove tak na 1500euro
    QuickMill SuperAutomatic SUPERCAPPUCCINO MOD. 05500|QUICK MILL COFFEE MACHINES
    https://www.italiankitchenaids.com/coffee_machines.php?prod=Quickmill_MOD.05500
    ENT
    ENT --- ---
    M4Y4: z forovejch plastu mam prave trochu strach.

    Vyplati se priplatit si treba za Miele? Ty kavovary jsou cenove srovnatelny s konkurenci, krome tedy tech nejdrazsich modelu. Tak jestli je ta kvalita skutecne takovej rozdil, jak o sobe tvrdi. 30k by byl pro me uplnej strop a musel bych z toho stroje mit pocit nesmrtelnosti.

    Koukal jsem jeste po nejakejch dalsich testech a tam to vyhraval vetsinou DeLonghi s Jurou (kterej mi je teda krajne nesympatickej).
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ENT: Tchýně ho má už dva roky, bez problémů, snadno se udržuje.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    ENT: jo, je to jejich premiovka. Máma měla model asi za 30k, fungoval leta, spolehlivě, ale sousedka koupila nějakou levnější verzi a pořád řešila problém s těsněním. Moc dobrej pocit jsem z těch plastovejch vnitřních komponentů neměl.
    ENT
    ENT --- ---
    ENT: Tak jsem to dohledal a je to Saeco, tvari se to jako premiovka.
    ENT
    ENT --- ---
    UMIAKI: mas s nim zkusenosti? Co na nem ocenujes? Philips dela jeste jiny automaty pod nejakou italsky se tvarici znackou, ale nepochopil jsem, zda je to low, nebo high end.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    ENT: Jo, nějaký Philips LatteGo :-)
    ENT
    ENT --- ---
    Mate prosim tip na kvalitni domaci automatickej kavovar? Vlastne nam staci, aby umel kapucino, lungo a byl kvalitne zpracovanej. Jsou treba modely, kde se da plynule regulovat mnozstvi vody? Aby nebyly dve tlacitka na mikro kafe a pak uplnej rybnik, ale i neco mezi? Koukal jsem na dtest a tam nejlip vysel Philips, je skutecne tak dobrej? Nebo ma smysl koukat i po jiny znacce? K italsky technice jsem trochu neduverivej, mam radsi nemce. Opravnene? Dik za postrehy.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HONCKA: a u Mythosu za to ještě platíš :D
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    UMIAKI: Classic jsem bral v Bunacaffe, právě protože nabízejí verzi bez autovypnuti. Můžu je doručit, vychytal jsem nějakou akci.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UMIAKI: dle toho fora je to předělaný color

    Jen to tak v kostce shrnu co má Plusko proti Classic horší:
    1. hlava není mosaz a má plastové kluzáky (Classic má těžkou mosaznou)
    2. tenký plechový bojler
    3. absence elektroventilu
    4. absence přetlakového ventilu (Classic má regulovatelný)
    5. plastový ventil páry (classic má kvalitní mosazný)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    HONCKA: Ale na eshopech se podle fotek i podle popisu zdá že plus a classic bez plus jsou stejné. Minimálně panarello, 1900W bojler a jiná tlačítka nevidím. Všechno tohle a navíc 9 min autovypnutí a přetlaková miska by byly celkem průser:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam