• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    REFLEX: Nakonec PrimaDonna Soul 610.75. Dělá to co sem chtěl, dobrý espresso kde poznám co tam je za kávu, umí to rozumně mlíko a krom toho že je loterie jestli dostaneš kávu hned nebo až po vyčištění, tak to je přesně co sem chtěl. Zapnu, zmáčknu knoflík a dostanu dobrý kafe. Z předvoleb používám tři: Double espresso, flat white a caffee latté, zbytek je spíš na okrasu. Asi by to mohlo být o něco jednodušší a levnější pro to co chci, ale nemám porovnání. A už vůbec nechci řešit o kolik moc by s naší spotřebou bylo rozumnější kapslový (asi hodně)
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    DAVIDOWITCH: co si nakonec koupil?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    EAT_ME: Jo, ten vypada taky pekne.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    MATEJICEKKK: Já osobně vezmu Lelit PL81T z Německa, kde vychází na asi 13.5 tisíce. Je to sice 57mm páka, ale má PID (respektive ten jejich LCC) a líbí se mi víc než předchůdce PL41TEM (kterej je v Německu ještě o chlup levnější).
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Zdravim. Vybiram novy stroj a do oka mi padl na bunacafe Gaggia new classic BC. Mel bych par otazek:
    Ma smysl priplacet cca 3k za ten vylepseny typ BC, co prodavaji jen tam? Cena 11999.
    Model BC oproti běžnému modelu nabízí následující:
    -nepřechází do režimu spánku, hlavní vypínač je dvoupolohový - zapnuto/vypnuto
    -balení kávovaru je doplněno o slepý filtr pro provádění správné údržby kávovaru
    -kalibrace přetlakového ventilu na cca 10 barů
    Co jsem koukal na videa, tak je pak dobre vymenit OPV spring za 9 bar, coz by asi nebyl problem.
    Nebo lepsi rovnou neco pridat a koupit treba stylovku ECM Casa V za 20k.?
    Stroj mam prevazne na esspreso, takze neprilis vykonny steamer moc neresim.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    HONCKA: V ČR asi jo, já ho bral odsud. Do ČR je doprava 200,-. https://www.cremashop.eu/en/products/eureka/mignon-filtro-crono-15BL/10552
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    EAT_ME: aha, já ho viděl všude tak okolo 7-8k
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    HONCKA: Tenhle umí mlýt taky do páky, jen nemá vidlici a člověk musí páku držet ve vzduchu. Vidlice jde případně myslim dokoupit..
    Hlavní důvod byla cena - Mlýnek za 5,5k + 500 kameny a mám v podstatě Mignon Manuale a ušetřený 1500,- který můžu vrazit do kávovaru.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    EAT_ME: proč si šel zrovna to tohodle a ne do nějakýho, co mele rovnou do páky?
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    EAT_ME: Nakonec jsem koupil Eureka Crono a vyměnit mu kameny. Takže kdyby někdo chtěl uplně nový kameny Filtro Pro, který tam původně byly, tak jsou k dispozici.
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    tam uz asi zadnej podstatnej rozdil nebude :o)
    lame se to v konickejch a plochejch kamenech a pak zpracovanim :o)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MRTVEJ: celkem by mě zajímalo, v jaký cenový hladině se to u mlýnků láme, že ten princip je relativně dost jednoduchej, tak jakej rozdíl je v mletí v mlýnku za 15 s 60mm kameny a mlýnku za 100k s 80mm kameny.
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    netusim musis patrat :o)
    ja koupil profi masinu z puvodnich 16k za 4 :o)
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    MRTVEJ: Trochu jsem se bál, že tenhle komentář přijde. :) Ale za 2k asi v bazaru nic nebude, nebo ano?
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    lelit neni spatnej sam ho mam ale s tim rucnim mlejnkem nevim nevim :o)
    je takovy nepsany pravravidlo ze mlejnek ma bejt lepsi nez kavovar klidne bazarovej ale poradnej :o)
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    UMIAKI: Leta jedeme s pákou z Lidlu a na víkendový kafe to celkem stačilo. Teď přichází stav, kdy bude kávovar dělat 2-4 kafe denně po x let, tak nadešel čas to trochu posunout. Zatim se mi jeví Lelit Anna s PID jako to pravý vzhledem k rozpočtu cca 15k. A ještě zbyde na nějakej ruční mlýnek...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    EAT_ME: Ty 4 zmíněné jsou všechny použitelné a všechny jsou kompromis. Nejlepší je Rancilio s PID addonem který vyjde nejdráže.
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    UMIAKI: Díky, na netu jsem hledal, ale místní názory mě zajímají taky. Na video mrknu.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    EAT_ME: Nezlob se, ale tohle téma najdeš všude na internetech za 2sekundy hledání.
    Lelit Anna
    Gaggia Classic New
    Rancilio Silva
    Sage Bambino

    Na toho Solise bych zapomněl, vypadá to jako ojeb a mají to podivné eshopy.

    The Best Espresso Machine Under £500
    https://youtu.be/7HIGdYy5of4
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Máte někdo zkušenosti s kávovary Solis Barista Gran Gusto nebo LELIT ANNA PL41TEM? Případně jiné páky do cca 15k co by stály za pozornost?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam