• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    UMIAKI: Díky, na netu jsem hledal, ale místní názory mě zajímají taky. Na video mrknu.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    EAT_ME: Nezlob se, ale tohle téma najdeš všude na internetech za 2sekundy hledání.
    Lelit Anna
    Gaggia Classic New
    Rancilio Silva
    Sage Bambino

    Na toho Solise bych zapomněl, vypadá to jako ojeb a mají to podivné eshopy.

    The Best Espresso Machine Under £500
    https://youtu.be/7HIGdYy5of4
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    Máte někdo zkušenosti s kávovary Solis Barista Gran Gusto nebo LELIT ANNA PL41TEM? Případně jiné páky do cca 15k co by stály za pozornost?
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Nemá, nejbližší je v Berlíně. S tím sem to kupoval, že ho tam jednou za pár let vezmu. Jen sem teda nečekal, že si udělám výlet takhle brzo :))
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: BTW má tahle značka u nás vůbec servis? Že kávovar týhle kategorie imho člověk nekupuje jako spotřebku a menší servis je potřeba dělat po pár letech na každým
    KYTT
    KYTT --- ---
    KOLU: Děkuju, doufal sem, že u tohoto výrobce nebudu muset tyhle věci řešit už po roce, ale co se dá dělat :))
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: Koukám na fotky hydrauliky - to by dělat nemělo. Viděl bych to na výměnu těsnění v parním ventilu.
    Treba LM to dělají kde je antivac propojen s parníma trubkama (PB a novější), ale tady se nezdá že by to bylo úplně standardní.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    HONCKA: no pokud třeba netěsní napouštěcí ventil tak se postupně zvedne hladina a odběrem přes den zase klesne. Ale u téhle mašiny je to nesmysl.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UMIAKI: Po rekonstrukci jsem si pořídil reverzní osmózu k akvárku, tak rovnou z ní beru vodu do kávovaru, tak už čistit bojler nemusím, tak čistím akorát hlavu a na to jsem si koupil čistič

    KYTT: je možný, jak se právě zvedne tlak, tak ti to zase přicpe. Servis, tohle u týhle třídy co máš fakt dělat nesmí, BTW mám cca 25let starý la cimbali a nedělá mi to
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    KYTT: Člověče, ty máš mašinu za 4.000 USD, která je ještě v záruce a ptáš se na nyxu jestli je v pořádku? :-O

    Abych nebyl jen tak OT, tak někdo vedle v kávovém klubu řešil čištění stroje. Nasypal jsem teď do nerezové termosky k Bonavita kávovaru trochu perkarbonátu, abych ji vyčistil po třech letech usazenin a teď jen zírám jak velký vliv na celkovou chuť kávy to má.

    Používáte speciální čističe nebo taky něco jako sodu/perkarbonát/kyselinu citronovou?
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Po těch cca 20 minutach už to nekape.
    KYTT
    KYTT --- ---
    KOLU: Olympia Express Maximatic, rok starej
    KOLU
    KOLU --- ---
    KYTT: jaky kavovar konkretne to je?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BLACK_ONYX: když by byl plný boiler, tak by imho když to pustíš stříkala voda smíchaná s párou
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nebude to spíš plný boiler?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: Když to už je nahřátý, tak ti to kape? Podle mě z laickýho pohledu by tam mohlo odcházet nějaký těsnění, že když se ti zvedne teplota, tak se to někde trošku roztáhne
    KYTT
    KYTT --- ---
    HONCKA: Nene, během cca 30 minut nahrivani kávovaru mi to přes tu trysku vykape. Jinak mám pocit, že na funkci to nemá vliv...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KYTT: podle mě není, jestli teda nemyslíš to, když to pustíš, tak ti první vystříkne troška vody a pak až pára
    KYTT
    KYTT --- ---
    Je normální že mi při zahřívání kávovaru z parní trysky vykape celkem solidní louže vody?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KYTT: U Sage se mi líbí Barista. Stejně bude třeba mlýnek..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam