• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    Nevíte náhodou někdo, jestli nějaká firma v ČR je oficiální distributor/servis pro Mazzer? Před lety jsem nějakou našel, ale teď je nějak nemůžu dohledat, tak nevím, jestli skončili nebo blbě hledám.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    WITTGENSTEIN: Ja jsem nakonec vzal DF64 druhe generace. Ted ho naskladnili slovaci za supr cenu.
    DF64 II 2023 mlynček na kávu - Coffegarden
    https://www.coffegarden.sk/df64-ii-2023--mlyncek-na-kavu/
    Vsude jinde je za 500.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    MATEJICEKKK: Tak vždycky je tu Niche Duo, že. (Pro ten jsem se nakonec rozhodl, maje s IMS košíčkem úplně stejný problém.)
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Super. Tak vemu asi ten, co jsem googlil, tak mi prijde ze za podobny penize je to asi to nejlepsi co muzu poridit. Nebo mas tip jeste na neco jineho?
    KOLU
    KOLU --- ---
    MATEJICEKKK: Masivne
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Co treba Niche zero? Pomuzu si tim nejak?
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    jestli to dobře chápu, tak precizní sítka umí zajistit při vyšší hustotě kafe (díky jemnějšímu mletí) stejný průtok, takže teoreticky můžu použít méně kávy na "stejnou" výslednou extraxi?
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    KOLU: Presne tak. Na normalnich miskach je to ok, ale s VST uz ten channeling nejde zastavit.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    KOLU: aha dik, našel jsem v popisu produktu jen obě možnosti.
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    MESKALITO: 50mm ploche kameny.
    IMS precision basket B702TCh26E 16/20g | GourmetKava
    https://www.gourmetkava.cz/en/espresso-machines/ims-precision-basket-b702tch26e-16-20g-717p
    Kavovar ECM Casa V.
    KOLU
    KOLU --- ---
    MESKALITO: Mignon ma 50mm placaty kaminky. Na normalni misky to jeste jde, ale u VST/IMS misek s mensim inherentnim odporem mele clovek uz prilis najemno vuci tomu, co takovy mlynek je schopen konzistentne zvladnout.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    MATEJICEKKK: ten mlýnek má ploché kameny? co je precizni kosik a na čem to připravuješ? Same otazky😁
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Zdravim. Po delsim neuspesnem snazeni dosahnout uspokojiveho espressa s pouzitim precizniho kosiku a mlynkem Eureka mignon manuale jdu pro radu jaky poridit mlynek? Uz jsem to tu jednou diskutoval ze s timto zakladnim mlynkem tezko dosahnu konzistentniho namleti kavy pro extrakci skrze precizni kosik. Byly mi tu doporucovany mlynky za 30k+. Neni nejaka prijatelnejsi varianta, klidne manualniho mlynku? Na ty tri kavy denne to klidne umelu rucne. Diky moc
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    Já v létě pořídil Sage Bambino Plus a jsem s nim maximálně spokojený. Je hodně rychlý, jednoduchý a ráda ho používá i má žena na kapučíno. Kafe je z něj po troše cviku fakt výborné (jako v hipster kavárně).
    Ale nemám srovnání s jinými stroji, jen s automatem od Tchibo, který stál asi 9k a kafe je z něj o tři třidy horší.

    Samozřejmě chápu, že me tu hromada kávo-expertů rozcupuje :)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    EAT_ME: ty jo, diky za tip, ale 17k pro me nespada do kategorie lowend 😉
    EAT_ME
    EAT_ME --- ---
    BRUKEV: Mám Lelit PL81T a jsem nadmíru spokojen. Druhý kandidát byl PL41TEM, určitě taky dobrá volba.
    MESKALITO
    MESKALITO --- ---
    BRUKEV: záleží na budgetu a jakou kávu preferuješ, za mě od nejdražšího
    - Astoria LOFT
    - Simonelli Oscar
    - Rancilio Silva pid
    - Rancilio Silva / Lelit Anna PL41TEM
    - Gaggia classic

    vyhnul bych se Sage. Gaggiu a Rancilio bych doporučil spíš na víc praženou kávu + si s tím musíš víc hrát
    z dražších dostaneš konzistentnější výsledek, lepší kafe a děláš v poho víc káv za sebou a našleháš si v klidu pěnu, ale je to všechno dost taky o skillu.
    Jestli chceš ráno rychlí espresso kup zas Delonghi.
    Moje doporučení, jestli ti chutná i filtrovaná káva, přejdi ráno na ni a kup (wilfu nebo moccamaster cup one)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Silně nám doma protéká letitý kávovar Espresso De'Longhi Magnifica S Ecam. Oprava nerentabilní, zvažuji jednoduchou pákovku. Jsou podstatné rozdíly v low endech, nebo je to jedno?

    Primárně jde o espresso, ristretto, cca jedno až dvě denně, tedy nebazíruju ani na obsahu nádobky na vodu. Zrna se budou mlít separátně v mlýnku.

    Nehledám vyfikundace, obstojný automat máme v práci. Jde jen o jednoduchý přístroj na ranní přípravu kávy doma, který bude střídat prověřenou a spolehlivou Bialetku.
    HAYES
    HAYES --- ---
    RYBKA: to si nemyslim, protoze se mi to minuly roky nedelo... nekde v utrobach mam zdroj plisne a ten to bude spoustet... a deje se to uz od jara, kdyz jeste takovy teplo nebylo
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Neplesniví to teď po 4 dnech proto, že je hrozný vedro a plesniví rychle úplně všechno?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam