• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving

    Techniky vojenske prvni pomoci
    TCCC
    Care under fire
    Improvizovana medicina a prvni pomoc

    rozbalit záhlaví
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GOBERS: No jasne, jenze kdyz to bude pro chudy (cti na tuzkovy baterie a za dva litriky) tak si to koupi do auta kazdej, zatimco takhle si to nekoupi ani kazdej obchodak v praze. Kvantita dela rekl bych taky slusnej zisk.

    Ale oni si prosadi poviny AED v kazdym evropskym aute a budeme mit po hehe...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    TABORACEK: Já myslím, že sis sám odpověděl, když jsi níže zmiňoval farma byznys firmy... :(
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: A to jsem jeste videl aedcko u kteryho vyndanim baterie doslo k jejimu znehodnoceni (pry) a uz se tam nedala vratit. Nechamu proc to nemuze slapat na nejaky normalni baterie, treba D clanky nebo neco lithiovyho jako cr123. Oni z toho potrebujou asi tahat velkej proud kvuli nabijeni, ale to ty lithiovy baterie bez problemu davaj....
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: Aha:-)))
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: ale jo, ta baterie je "akumulator" ale ten po rekneme roce az dvou tim neustalim udrzovanim v nabitym stavu chcipne (a ver ze to maj posefovany aby chcipla presne po roce nebo tak neco) a pak si musis koupit novou, jinak s tebou mie AED odmitne spolupracovat. Jinak funguje to tak, ze ta krabice je neustale "nabijena" bud v aute (MP Praha) nebo na zdi v obchodaku (letnany).

    Mimochodem, historka o tom, jak MP Praha uz pul roku neco pipalo v kufru a pak se ukazalo ze to AED hlasi vadnou baterku je taky zabavna (slyseno od mladika z MP, ktery to odhlalil)...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: Covece myslim ze sem nekde videl ze k tomu prodavaj i nabijecku. Na shoparamediku myslim
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: baterie se musi predpisove menit a to AEDcko si ji samo kontroluje a nahlasi kdy se musi baterka vymenit. Nebyly by to farma business firmy, kdyby ta baterka nebyla ultraspesl a nestala jak ojety auto...

    Popravde bych s tim jeste pockal, ale kazdej by to v aute mel mit, takze az se to casem trochu rozjede, tak by to mohlo bejt dosazitelny i pro normalniho smrtelnika... Ona nam to mozna nakonec predepise evropska unie, stejne jako nam predepsala eCall...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GOBERS: elektrody jsou spotrebak ten asi nakou expiraci mit bude.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    WOJTYLA: No... má obvykle na víku datum expirace, tak předpokládám expiruje. Asi teda ne samotné to elektrické zařízení, ale třeba ty elektrody a podobně.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Vzhledem k tomu, že tady asi europájka nebude, tak jen akumulátory a kondenzátory.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GOBERS: co by mělo na elektrickym zařízení expirovat? kromě toho že se musí sem tam nabít..?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    WOJTYLA: Ony ty potvory taky expirujou, že ano...?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Mit zbytecnou skvaru tak si to AEDcko koupim do auta.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GOBERS: Když to budeš dělat mašinkama, nikdy to na tituly pro pokročilé nedotáhneš :p
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    TABORACEK: No... taky nás bylo patnáct... :D
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GOBERS: Souhlasim, urcite je super si to AEDcko vosahat, zapnout a tak, ale dve hodiny treningu s tim jsou dost overkill podle me...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    TABORACEK: No... ona trochu tréningu i s tím automatickým defibrilátorem nikomu neuškodí, žejo... ale fakt že stačí dvě hodinky školení a umíš to i pozpátku. Ne že by to bez toho nešlo, ale je to otázka toho, aby si byl člověk jistý tím, co dělá. (Potvrzuju z vlastní zkušenosti)
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    TABORACEK: já taky ne ale než sem se přemluvil :D když mi ho zaváděli kamarádi bylo to o mnoho lepší
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KADLIK: Vyzkouseno, nepoblil jsem se:)
    ERGOSUM: Nosovod je vec, ktera zabezpeci dychani imho pouze a jedine v pripade ze mas rozsekanou celist (ci podobne zraneni). Pokud dojde k silne alergicke reakci, tak to tim NPA stejne nezachranis, pac je to mekke. Prave jsem psal, ze uplne mi neni jasny ten zasadni rozdil mezi intubaci a laryngealni maskou. Predpokladam, ze to prvni zastrci hadici nekam az do prudusnice (ci jeste hloubs), zatimco laryngealni maska ucpe trubku do zaludku (takze pacos se ti nepoblije) a "prisaje" se na prudusnici. Navic ta trubka co k tomu vede je tvrda, takze otok v krku to taky neucpe, ale netusim jestli je to nandatelne kdyz uz je ten otok rozvinuty, pac s tim nemam zadny zkusenosti. A popravde ani jedno nehodlam zkouset sam na sobe:)

    Laryngealni maska se pokud vim casto pouziva v nemocnicich pri ruznych operacich, pac to zjevne nejak zjednodusuje praci anesteziologovi.

    ERGOSUM: Defibrilatorem bych se nezabejval, pri tech dnesnich automatickych defibrilatorech to zvladne uplne kazdej bez jakyhokoliv treningu (pac je to tak koncipovany)...
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    ERGOSUM: NPA je srandovní věc jen nedoporučuju zkoušet na sobě ale vybrat si kamaráda ;)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Trenažér defibrilátoru
    Defibrilace
    http://www.infekce.cz/defib01.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam