• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    ERGOSUM: ja ho cas od casu pouziju na odreniny, kdy je flastr malo. na diru v noze je to samozrejme na nic :) u me je prave spousta "bezvyznamnejch poraneni" typu silnicni lisej a podobny srandy. holt bajkerskej first aid kit. jak jsem rikal, prustrely u me nehrozi.

    jo a jeste tam chybi SAM Splint, ktera je na ceste...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    AUDIAC: Akutol nepoužívám a nemám. Pokud si probereš použití, zjistíš, že je výhodný pouze na bezvýznamná poranění, která chceš máčet ve svinstvu, ale moc se u toho neotřou. Víc používám nepřilnavé obvazy.
    Párkrát jsem pořešil odřeniny papírovým kapesníčkem.
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    pro kamaráda jsem fotil obsah svý lékárničky, tak to hodím i sem. Zombie neočekávám, ustřelená pazoura mi taky nehrozí, je to uzpůsobený mým potřebám.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GOBERS: to já sem..
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ERGOSUM: No ale musíš být podnikatel... :-(
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ERGOSUM: mno tak musíme losnout někoho kdo zaplatí ten litr poplatek abychom se dověděli co tam vlastně všechno je:-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Pokud jsem tomu dobře rozuměl, nemusíš koupit celý sklad, ale vždy celou soupravu, brašnu, balení, ... , ve stavu v jakém přijde skladníkovi pod ruku.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: no na to se právě ptám kde by se to dalo koupit ve vetšim za náký super ceny...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: A kde se to da koupit? resp. jak se takovy veci jako normalni civil ziskaj? Predpokladam ze to preprodaj obchodnikum (jako zeleny sport, excalibur army - tem spis) a pak si to koupis v krame za hromadu penez...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    by se mohlo hodit... chci si postupně udělat takovej měnší skládek zdravotnickýho materiálu pro Z cases... škoda že se todle musí koupit jako celek, ale kdybyste někdo veděli o nákým částečnym výprodeji takovejdle vecí dejte vedet...

    5. Zdravotnický a veterinární materiál
    Místo uskladnění: Bystřice pod Hostýnem

    Různé typy zdravotnických souprav, brašny zdravotnické, malá koupací souprava, přístroje destilační a křísící, stoly polní převazovací, stolky na zdravotní nástroje, nosítka zdravotnická, termoboxy, matrace vak., přístroje SPIRETA, kardioskopy, sterilizátory, laryngoskopy, manometry, teploměry, další zdravotnické přístroje, nástroje a zařízení, různé náhradní díly, spotřební a další zdravotnický a veterinární materiál.


    Armáda se ve velkém zbavuje majetku! Koupit můžete výstroj nebo nádobí za pár korun - tn.cz
    http://tn.nova.cz/...mada-se-opet-ve-velkem-zbavuje-majetku-prectete-si-co-vse-si-muzete-koupit.html
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    TABORACEK: No ba právě, že jde o situaci krajní nouze... a u té platí:

    "Nejde o krajní nouzi, jestliže ... způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil."

    WOJTYLA: Jasně, tohle je bez debat. A je fakt, že to tady asi nemá cenu dál rozpitvávat.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Ale tady spis asi resime pokrocily techniky nez kdo je za co odpovednej nebo neni. U cizich lidi stejne zadny experimenty v ramci dnesni doby delat nebudu. Dostanou zakladni PP v nejvyssi kvalite ktery jsem schopen. Ale tim to konci.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: jako laik nejsi trestne odpovedny za svoje konani v ramci PP.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GOBERS: Jinymi slovy jsi ted prave popsal krajni nouzi:)

    WOJTYLA: Obavam se, ze dukazni bremeno by bylo na tobe, jako ostatne u vsech podobne nejasnych pripadu u nas v bananistanu...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    sterilne rukavice chrania i v nesterilnom prostredi osetrovaneho i osetrujuceho.
    nesterilne ciste jednorazove rukavice chrania hlavne osetrujuceho, osetrovaneho ak ma clovek spinave ruky.

    dezinfekcia na ruky je lepsia kvapalna nez gelova (nalezy RKI/baktericidia alkoholickych a gleovych dezinfekcnych prostriedkov na ruky) a s certifikatom SZU/RKI/VAH.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOJTYLA: Souhlas. Napsals to líp než já. Jen mám trochu podezření, že se může svést i něco ze záchranky, nemocnice, atd.
    TABORACEK: Trénuj, ale nevraždi. :-)
    GOBERS: Větší problém by mohl být s běžně nedostupnými léčivy. Řekneš záchrance/v nemocnici, že dostal morfium a je to v papírech. "Zapomeneš" se zmínit a pacient má problém. Jsou ale chvíle, kdy to za to stojí.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GOBERS: nikoliv ja jakozto obcan jsem konal v nejlepsim umyslu a je na soudu zda by uznal obcansko pravni zalobu na nahradu skody o trestny cin a to ani nedbalostni se jednat nemuze pokud nemas zdravotnicke vzdelani.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    WOJTYLA: V principu ano, ale má to myslím své limity. Typicky - když to přeženu - tak pokud bys někomu řezal díru do průdušnice, ujela Ti ruka a přefiknuls mu tepnu, tak by se pak muselo velmi, velmi dokazovat, že to byl nezbytný zákrok a že by se jinak stejně jistojistě udusil. Čili pokud bys první nebo jinou laickou "pomocí" způsobil větší škody, než hrozily bez ní, tak by tam ta právní odpovědnost IMHO byla...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Tak! Coz nam ale nebrani studovat na zombie apokalypsu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam