• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    specielně pro "nás" doporučuju Přehled anatomie vod Hoblíkový, Netteruv atlas a Základy chirurgie vod Valenty...

    pochopitelný i pro nás

    Čihák je sice komplet ale bez perfektní latiny je to k prdu... ty tři co jsem zmínil by měly bejt na všech surviválovejch místech v případě apokalypsy dostupný...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KADLIK: nakonec jsme se usnaeli že to byly asi prasečí vnitřnosti, podle tvaru jater a podle dýlky jazyka...nicméně ozhryzek a trachea byly velmi stejný a následná pitva všech tech vnitřností jako srdce, plíce játra a tak a možnost to vidět zblízka všechno bylo moc poučný... a taky dejchaní do tech plic přes intubaci bylo zajímavý...musí se při dejchání dát fakt uplně všechno co máš v plicích a to dost rychle a dost silou abys to tam dostal a celý tohle zvládnul v požadovanejch 5ti vteřinách na který mužeš přerušit masáž bezpečně...
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    WOJTYLA: no ty vole :D potápěčskej klub pojmenovanej jako pneumothorax :D jinak docela výživná pomůcka na nácvik ;)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Uz se nam pripravujou origo lidsky plice na nacvik dychani s opravdovym odporem plic.


    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Co říkáte na tohle?
    ITClamp svorka – traumatické krvácení pod kontrolou
    http://www.armadninoviny.cz/itclamp-svorka-traumaticke-krvaceni-pod-kontrolou.html
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: Ha, ty jsou na chodove, zitra se tam pro to stavim:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Hele zavakuovany balicky muzu vyrobit a imho to vyjde trochu levnejc nez tohle. O sade na IV uz jsem s vakuovanim premyslel...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANARCHY: ok až mi přijde že je nekde neco za dobrou cenu zeptám se tě esli nevíš kde je to levnější:-D
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KADLIK: hele včera sem tam byl a šikovný kluci... přivezou zase tohle - na trening ideální tak se mužem domluvit a koupit toho víc... eště mám zálusk na tohle...
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    WOJTYLA: http://www.m16.cz/produkt/turniket-sof-tactical-wide
    taky žádná drahota proti ofiko shopům ;) vidim to že se taky projedu
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    za 450 pyčo - jedu tam!

    Škrtidlo turniket C-A-T originál - Armyshop M16
    http://www.m16.cz/produkt/turniket-c-a-t
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    WOJTYLA, LIBRIUM: díky za připomínky. ten septonex půjde pryč určitě, mám tam posledních pár kapek, takže ho vyměním za něco lepšího. ty prášky tam mám proto, že panadol mám na kocovinu :) ale asi především z toho důvodu, že každýmu vyhovuje něco jinýho a místo tam na pár tablet navíc je. antihistaminika tam taky chci přihodit, jen si vzpomenout a dokopat se do lékárny...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ERGOSUM: priste to neprohanej ty translatorem, kdo neumi anglicky, at si to prozene sam, me se z toho autoprekladu dela nevolno:)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TABORACEK: Jsou tam i dva zajímavé komentáře. Rovnou jsem je prohnal translátorem:

    se to zdá jako skvělý nápad. Nicméně, jedna věc, která mě napadla, že tento článek se nezdá řešit.
    Jsem certifikován v poskytování první pomoci / CPR a během tréninku, bylo nám řečeno, použít turnikety pouze jako poslední možnost. Zvážit, co se nachází pod škrtidlo je pryč. "
    Problém s tradičními turniketů je, že jsou odříznuti všechny krevní oběh. Jak víme, naše živé tkáně potřebují krev, aby přežili. v případě, že tkáň nedostanou, že kyslík bohaté krve příliš dlouho, tkáně umírají.
    Jen jestli tento systém má cestu kolem tohoto problému.
    ------------------------------------------
    V armádě sledujeme moderní protokol s názvem Tactical Combat Casualty Care (TC3). Jedním ze základních principů TC3 je rychlý a agresivní použití turniketů. Výzkum ukázal, můžete mít škrtidlo na dobu 6 hodin bez trvalého poškození nueropathic. Turnikety jsou používány po celou dobu v klinickém prostředí v průběhu chirurgického zákroku. TC3 protokoly se pomalu prosakují na civilní mimořádných událostech. Nicméně, civilní protokoly mají tendenci být konzervativní vzhledem k možnosti soudních sporů a ztráta lékařské licence.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BRUKEV: Viz moje lekarna v klubu o zbranich. Je postavena na EDC s tim ze pokrejva i vejlety ja zena dite pes.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    BRUKEV: zakladny obvazovy material
    mastne tyly, sterilne krytie, pripadne hydrokoloidove krytie, obväzy, tlakovy obväz, torjcipe satky
    noznice na obväz/oblecenie
    pinzety
    injekcne ihly jenorazove, sterilne balene napr. 0.7/38 resp. 0.7/40
    Steristrip naplast na rany
    Octenisept spray na rany alebo Prontosept C spray
    Ibuprofen 400 alebo 600 mg tbl. pre dospelych.
    Paralen 100 mg cipky pre deti nad 7 kg TH, do 7 kg TH cipky 75 mg
    Aquasteril 2 Extreme na dez. pitnej vody
    Smecta sacky
    Endiaron tbl.
    Zodac tbl.
    Elotrans sacky
    reflexna vesta, ohen (sturmzapalky, kresadlo, robustny zapalovac a par tbl. parafinoveho podpalacu)
    oboznamit sa s pouzivanim kazdeho pripravku/artiklu, prip. si k nim vytlacit materialy.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Pomalu se prokousávám klubem a nabírám rozumy, nicméně poradíte se složením lékárny pro vycházky s rodinou?

    Jde o malou lékárnu do batohu, když jdu s ženou a dětmi (3 roky/1 rok) např na jednodenní výlet či víkendovou rekreačku.

    Vychází mi z diskuze, že je lepší si koupit futrál a naplnit si ho vlastníma věcma.

    Klidně link či PM. Diskuzi zde se nebráním, bude jen přínosná.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam