• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving

    Techniky vojenske prvni pomoci
    TCCC
    Care under fire
    Improvizovana medicina a prvni pomoc

    rozbalit záhlaví
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: nejspíš to nák vyřešený mít budou...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: preto je normovane vybavenie na zasahy v ranach v polnych podmienkach stavane tak, aby sterilita pracovnej casti zostala zachovana aj ked napriklad mas spinave ruky.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: mno to je sice v obalu ale jakmile to z toho obalu vyndáš jinde než ve sterilnim prostředí tak se ti to znesterilní...kor když jim to pod palbou dvakrát upadne:-))

    každopádně v nákym obalu to jistě bude...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    WOJTYLA: Ten Čihák už tam není, neměl byste ho někdo někde jinde?
    STENNY
    STENNY --- ---
    WOJTYLA: Hemostatická gáza je relativně nejmenší problém, co jsem tak slyšel. Mnohem horší jsou sypká/granulovaná hemostatika, která se narozdíl od gázy nedají vyndat "vcelku".

    Proto mám na obalech hemostatik rovnou páskou přilepený zavírací špendlék, aby to bylo čím přidělat na oblečení.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    WOJTYLA: jj, upchana velka cieva lepsie nez krvacajuca.
    ad bojisko, preco si teda myslis ze stand. vybavenie ktore ma ist do rany je aj pre polne pouzitie jednorazovvo balene v sterilnych obaloch, ako chirurgicke naradie?
    plynatu snet v nemocnici nevyriesia, resp. v 60+ % pripadov nevyriesia.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LIBRIUM: Tak v ceve se to okamzite roztahne a ucpe ji to. A pri masovym krvaceni na bojisti na sepsi seres. To vyresej v nemocnici. Kam se ten clovek nedostane pokud nezastavis masivni krvaceni.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    plus keby sa podarilo jednu z tych tabliet zatlacit do nejakej otvorenej velkej cievy, bude to tiez sranda. asepsa je garantovana, to je sterilne, vybera sa to bezprostredne pred pouzitim zo sterilneho obalu?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    HANZEL: pruser je v použití....už ted všude vždy slyšim pokud použijete nákou hemo gázu upozornujte na to záchranáře a ti musej upozornit nemocnici, páč jinak jim tam toho kus nechaj v tý ráně...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HANZEL: ADD:

    HANZEL
    HANZEL --- ---
    zajimave.... jsem zvedavy jestli to projde... kazdopadne vypada celkem "foolproof"





    XStat: A new gunshot blood clotting device - The Firearm Blog
    http://www.thefirearmblog.com/blog/2014/02/06/xstat-gunshot-blood-clotting-device/
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    specielně pro "nás" doporučuju Přehled anatomie vod Hoblíkový, Netteruv atlas a Základy chirurgie vod Valenty...

    pochopitelný i pro nás

    Čihák je sice komplet ale bez perfektní latiny je to k prdu... ty tři co jsem zmínil by měly bejt na všech surviválovejch místech v případě apokalypsy dostupný...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KADLIK: nakonec jsme se usnaeli že to byly asi prasečí vnitřnosti, podle tvaru jater a podle dýlky jazyka...nicméně ozhryzek a trachea byly velmi stejný a následná pitva všech tech vnitřností jako srdce, plíce játra a tak a možnost to vidět zblízka všechno bylo moc poučný... a taky dejchaní do tech plic přes intubaci bylo zajímavý...musí se při dejchání dát fakt uplně všechno co máš v plicích a to dost rychle a dost silou abys to tam dostal a celý tohle zvládnul v požadovanejch 5ti vteřinách na který mužeš přerušit masáž bezpečně...
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    WOJTYLA: no ty vole :D potápěčskej klub pojmenovanej jako pneumothorax :D jinak docela výživná pomůcka na nácvik ;)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Uz se nam pripravujou origo lidsky plice na nacvik dychani s opravdovym odporem plic.


    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Co říkáte na tohle?
    ITClamp svorka – traumatické krvácení pod kontrolou
    http://www.armadninoviny.cz/itclamp-svorka-traumaticke-krvaceni-pod-kontrolou.html
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: Ha, ty jsou na chodove, zitra se tam pro to stavim:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Hele zavakuovany balicky muzu vyrobit a imho to vyjde trochu levnejc nez tohle. O sade na IV uz jsem s vakuovanim premyslel...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    ANARCHY: ok až mi přijde že je nekde neco za dobrou cenu zeptám se tě esli nevíš kde je to levnější:-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam