• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Eh, ja nevim jestli mi neco unika, ale pri pouziti ambuvaku plati to samy co pri umelym dejchani. Takze pokud nejsou nejaky obstrukce a mas pacose ve spravny poloze, stejne se poblije:)
    TRIPRD
    TRIPRD --- ---
    Helejte ... vraťte se k tomu kyslíku. Když se hádáte je tu mnohem víc příspěvků. Tak šup šup, ať se mám čim bavit :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: Ambuvak. Ok eslis to trenival super neni to zadna veda. Jen uz sem videl lidi co si mysleli ze to funguje tak nak samo a nafukovali s ti zaludek jak matracku:-))
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Myslis ambuvak nebo airway? Ja se tradicne podcenuju, takze spis bych rekl ze ne, ale trenoval jsem to dost. Coz samozrejmne nevylucuje, ze by se hodilo opacko...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: hele vubec te timhle dotazem nechci podcenovat, nicmene, mas nauceny jak s tim zachazet? Poloha hlavy celist a tak? Idealne klecet za pacientem a podobne?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: A tohle taky http://shoparamedik.cz/resuscitace/quicktrachi%5BRQT01%5D?ItemIdx=25

    a ambuvak tenhle: http://shoparamedik.cz/resuscitace/resuscitacnivakbagii%5BRRV010L%5D?ItemIdx=2

    U deti je samozrejmne potreba mackat opravdu malo, ale to je snad jasna vec. Idealni je detskej ambuvak, ale prestoze bych bral mit doma celej ten obchod, tak na to fakt nemam misto...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: jestli se dobre pamatuju, tak ambuvak, malou masku pro deti, dve say airway (mame moc aut v rodine a kdo to ma porad prehazovat:) a jeste nejaky drobnosti, nevim presne jaky.

    Horsi je, ze ty ambuvaky si budu muset koupit urcite jeste aspon dva:(

    Mimochodem, proto me taky napadlo vytahnout ten kyslik...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: hele tuhles rikal zes kupoval na shoparamediku neco? Co to bylo? Jen pro inspiraci.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Jestli te to uklidni, tak kyslik ma v moji lekarne pomerne nizkou prioritu:) existuje spousta jinych veci ktery tam naprosto nutne musim mit:)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: ok v pohode jak kazdymu vyhovuje. Me to prijde zbytecny, respektuju ze v tom vidis smysl. Asi jak se potapim a ke kysliku mam pristup kdy chci tak mi to tak extra neprijde.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: Ja s tebou souhlasim, ale tohle puvodne nebyla diskuze o tom mit a nemit kyslik, ale jak to realizovat a nemuset kvuli tomu darovat ledvinu. Mit nebo nemit je na zvazeni kazdeho soudruha samozrejmne. Ja jsem to nacal hlavne proto, ze jsem se v praci nudil a takovyhle veci me proste bavi. Protoze uz doma mam potapecsky lahve, tak me nenapadlo se podivat po pouzitym vojenskym matrosi:)

    Zrovna ten kyslik je trochu vsotuch v tom, ze to zarizeni se musi pravidelne udrzovat, at uz tlakova zkouska nebo tesneni apod...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Jo a k tomu pouziti, v praxi napriklad servirovali kyslik moji zene, kdyz rodila, protoze mladej se snazil obesit. Na tatinka to po asi 23 hodinach na nohou taky melo blahodarny ucinek:)

    Necekam teda ze budu rodit deti, ale vis jak, zaroven taky necekam ze nekoho budu zasivat, kyslik je fajn:)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    TABORACEK: uznavam ze na tom neco je, a nevyvracim Ti to, jen si myslim, ze se mi spis bude hodit mit tam objem zabrany spoustou jinych veci, u kterych je pravdepodobnost pouziti vetsi - ale to je spis otazka zamysleneho a predpokladaneho pouziti, nez ceho jineho...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: Tlakova lahev s kyslikem muze byt pul litrovka s 200Bar, to je 100L kysliku, coz by mohlo pri servirovani maskou vydrzet pacosovi 20minut nebo tak nejak.

    Tedy doba provozu koresponduje s tim, jak dlouho dokaze dodavat kyslik nejaky ten sprej, ovsem v daleko vetsi koncentraci. Samozrejmne, muzes mit kyslikovej generator, ale ten stoji 4k a je na jedno pouziti...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    TABORACEK: No, tlakova lahev s regulatorem a vsim dalsim vazi min. treba 10kg a je to celkem neskladna vec - pokud chci mit nejaky rozsireny medikit coby grabbag, tak to je v podstate horni limit vahy, ktery pro to ma smysl - tedy do nej muzu dat malej sprej s kyslikem, ale tu tlakovou flasku uz proste ne...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: ale to jde udelat...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    TABORACEK: vschno je otazka kompromisu - pro mne nema valnou cenu neco, co vazi 20 kilo a tedy to uz z tohoto titulu akorat nekde lezi - podstatne vetsi hodnotu pro mne ma neco, co je mozne mit alespon sbalene v jednom zavazadle s dalsimi pomuckami pro podobne emergency situace a ve stavu ve kterem to cele muzu sam vzit a odnest tam, kde je to potreba...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ANARCHY: Ja jsem ten svuj prispevek psal prave proto, ze ten sprej o kterym pises je mnohem drazsi nez tlakova lahev s regulatorem a je v tom kysliku mnohem min, a da se poustet v titerny koncentraci. To dovedu pochopit, protoze kyslikem se clovek muze hezky priotravit, pokud mas tu tlakovou lahev;)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    LIBRIUM: Treba pro pripad pozaru a osetrovani lidi co se nalokali CO/CO2 do chvile nez se na misto dostanou profesionalove atd...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam