• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANARCHYAdvanced lifesaving
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: Jednodenni kurz? a k cemu je ta karticka dobra nakonec? Tady v cechach to nikdo nerespektuje pocitam v nejakykapacite. Dokonce jsem koukal, ze hasici pro zdravotniky poznavaj kurz ridice DRN (cca 3 tydeni kurz) nebo stredni zdravotnickou skolu. Ja ac jsem cca v pulce zdravotnickyho zachranare nejsem povazovanej za dostatecne zdelanyho abych mohl bych zdravontik u hasicu a to uz tedka mam vyssi kvalifikaci nez nekdo kdo odmaturuje na zdravce:)

    TCCC-MP (TCCC for Medical Personnel) is a 16-hour course for military medical personnel including medics, corpsmen, and pararescue personnel deploying in support of combat operations.
    TCCC-CLS (TCCC Combat Lifesaver) is a 40-hour course for non-medical military personnel deploying in support of combat operations.
    TCCC-ASM (TCCC All Service Members) is a 7-hour course for all service members.
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    TYKO: diky za info, ale chci ted hotovou vec.
    TYKO
    TYKO --- ---
    hmm pekny ale nauc se skladat ... lip pochopis proc tam ty veci mas a co tam je ;) vlastni zkusenost
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    zdravim. zadani od mamky (dela mi radost !): lekarna pro off-grid / survival / delsi blackout / zombie apokalypsu. sest lidi. co byste pro vseobecne pokryti pripadu poridili, treba tohle ? skladat po komponentech se mi to prilis nechce.

    Lifesystems Mountain Leader Pro First Aid Kit | online-sport.cz
    https://outdoor.online-sport.cz/camping-a-treking/cestovni-lekarny/lifesystems-mountain-leader-pro-first-aid-kit/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tactical Combat Casualty Care
    https://www.naemt.org/education/naemt-tccc
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: Tak se ten program ofiko jmenuje - my máme jen ten tier 1 (all military personnel), byť jsme probírali i kus z tier 2,3. Tam už jsou věci, pro který bychom museli do školy, což většina vč. mne cba :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: (NA)EMT je neco jako ridic ZZS? K cemu je to dobre? To vam zarizoval Radan predpokladam?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Btw. minulý měsíc nám vypršela NAEMT kartička, mělo by se s tím něco udělat!
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Jak jsem se vas ptal na ty infuzni roztoky, tak tady hezky prehled Krystaloidu:

    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Uplnou nahodou, nemate nekdo nejakou tabulku ktera by slouzila jako hezky prehled infuznich tekutin, zejmena tech krystaloidnich. Rad bych neco kde bude slozeni, osmolalita, PH, vyznaceno jestli je nebo neni balancovanej etc. Nedari se mi najit nic co by se mi uplne presne libilo, tak treba mate neco hezkyho hotovyho...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: Ma to 22 stranek:) bohuzel se mi to nedari sem nahrat, takze kdo mate zajem vam to muzu poslat leda mejlem.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Tam zas nemají utopení :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PPHTLS na to má asi 20 stran

    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Tyjo, v ucebnici osetrovatelskych procesu se nepise vubec nic o popalenych pacosich, cumim jak pero z gauce.

    Ale tady je neco zajimavyho napsanyho: https://zdravi.euro.cz/clanek/sestra/osetrovatelska-pece-o-nemocne-s-popaleninami-444803
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TABORACEK: ale podivam se do ucebnice ose postupu, co tam pisou za rady dulezity.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GONDAR: inadine je spis na zaniceny rany, pouziva se to na takove ty hnisave odreniny, silnicni lysej. Nevim jestli je to uplne popaleninova zalezitost. Ja jsem prevazal pacientu kopec, ale zadnyho popalenyho, traumata, dreny, externi stabilizacni konstrukce a tak dale, ale nikdy zadny popaleniny:)

    Daval bych na to jenom neco neprilnavyho, imho uplne lecit to neni nutny, pokud to neni nejaky rozsahly. Dulezity je udrzovat prisne aseptickej pristup, protoze kuze je prvni linie organismu pokud jde o infekce.
    GONDAR
    GONDAR --- ---
    TABORACEK: link si ukladam, uz mu to prevazujeme sami, je "nova" kuze. tedy uz ne ta jodova pasta, ale napatlat vazelinou, neprilnava mastna mrizka, obvaz. radsi bych samozrejme trenoval na figurine, ale co uz.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GONDAR: https://www.lekarna.cz/inadine/ ?? Je to ridka sitka (asi tak ridka jako obvaz) ktera ma jodovou barvu, bezne se to striha na velikost rany.

    Lekar co psal spravu toho mel taky dost koukam, dorsum je se S, to uz mohl rovnou napsat cesky "hrbet":)

    Jinak beze zbytku plati, ze prvni pomoc pro popaleniny je chladit, pokud je to vostrejsi, tak se bez vysi urovne pece clovek moc neobejde. Kozni stepy a podobny veci se doma delaj desne blbe:) Ale v nejvetsi nouzi asi prisne asepticky pristup.
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    A co tohle ?

    Popáleninová sterilní rouška LeinaTex|Azmedicashop.cz
    https://www.azmedicashop.cz/popaleninova-sterilni-rouska-leinatex/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam