• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A nenašel se nějaký mírně autistický typo-grafik, který by vytvořil Lodní osein? Tričko s nějakým vhodným nápisem typu studená polévka s extra nudlemi bych i ráda nosila.

    Prozatím si ho představuji jako arabské grafitti.

    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Vypadlo slovo - museli pojmenovat.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: No tak jestli se bavíme o bájích a pověstech, tak když si to vezmeme celosvětově, tak ač třeba odtrženi na jiných kontinentech, někteří domorodci měli podezřele podobnou mytologii, pantheon... svým způsobem je to fascinující, i když je jasné, že si prostě nějak ty živly a běh světa museli... všude možně na světě.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GULDUR: Lodě okolo Duny? A hmyzáky a společné vědomí má taky Orson Card.

    (no dobře, klasickou scifi jsem na gymplu četla)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Nejhorší jsou ty řecký! :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    To jsou ty memy, přátelé, potvory, skáčou tu mezi náma... :-) Taky jsem měla párkrát pocit dejá vu při čtení některých příběhů...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: prostě nám tu běhají podobné myšlenky...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: a zase synchronicita, o tomhle teď přesně napsala knížku Karolina Francová (úplně čerstvě, asi před měsícem) - budem doufat, že to brzy vyjde...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: ten by vznikl (si představuju), pokud by existoval subjekt i objekt elektronického myšlení, ale pokud je jenom objekt, tak mu drobet hrábne a stane se z něj šílený stroj, přesvědčený o svém božství, trpcí schizofrenií milíonu jedinců a jediné co mu zbude je vydat se do svého domnělého díla - vesmíru...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (chtěla jsem tím demonstrovat, jak jsou božstva záludná, ale je pravda, že to člověk taky ocení spíš až po přečtení knihy)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: Matrix :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: a co teprve, pokud se daná civilizace rozhodne vtělit své božstvo do stroje a přinést mu nejvyšší oběť v podobě rozpuštění individuality a vytvořením globálního vědomí...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: O Lodích tam bude hodně :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Tak obsah dopisu bude drásat asi nejmarkantněji, ale já osobně jsem zvědavá na motivace Lodí.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: Tak to bude prostě tím, že SKUTEČNĚ EXISTUJÍ hmyzí božstva, a různé mimozemské civilizace je tím pádem uctívají... (U nás na Zemi to tedy pochopil jen ten Lovecraft, holt jsme pozadu).
    Ale ony i ty záludné houby jsou oblíbené, viz Karel Jerie a jeho útočící mochomůrky.
    GALE
    GALE --- ---
    WITTGENSTEIN: WTF? Tak to není fér. Obsah dopisu mě žere celou dobu a na druhý díl jsem spoléhala.
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    masakr, asi nám tu běhají v kotlině společné myšlenky... na novou nahrávku našeho (ne)hudebního projektu připravujeme příběh o broučích božstvech uctívaných zaniklou mimozemskou civilizací - silně inspirováno Lovecraftem mimochodem...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: klídek, já ji taky nedala :) (Tedy zkoušela jsem, přečetla jsem asi padesát stran, a říkám si, že jednou se k tomu vrátím...)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BORGDOG: no já jsem taky scifistka tak akorát na houby, že.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam