• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LANC: Lépe sdílet rovnou od zdroje, tam jsou všechny plakátky Církve na jednom místě: https://www.facebook.com/akkutlix
    JANADVORACKOVA: Kadlečková, pejsek a kočička vařili dort? No doufám že oběti nedopadnou jako ten ubohý záporácký pes, co dort sežral a málem chcíp :D Ale ve skutečnosti je to bídná pomluva, nejsou tam všechny fantaskní motivy; nemáme například: upíry, zombie, vlkodlaky, anděly, zaklínače, čarodějnické školy, draky, teleporty, roboty, jednorožce, stroj času, vzducholodě, kyberprostor... a dokonce ani poníky! - tak si říkám, že ve skutečnosti tam vlastně žádné sci-fi motivy nejsou.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Jak čtu v rychlosti, tak jsem přemýšlel co je to za knížku, ta Dana pro Ohaře (mám toho GRRM asi moc zažraného v hlavě) :)
    LANC
    LANC --- ---
    BRAMBOREENA: S dovolením kradu a jdu to sdílet na sociální sítě :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    VLCACKA: Já také ne. Kniha je zatím na cestě, ale je na cestě nějak dlouho, což může být způsobeno také jejím obsahem :). Těšila jsem se, že si o víkendu počtu a ono ne.
    Zatím si čtu recenze, z nichž mi pro ostatní autory (pro mě asi ne, já toho moc nenaťukám) vyplynula jedna důležitá skutečnost: Vilma Kadlečková už použila všechny možné F/SF motivy a úhledně to zpracovala v pěti knihách. A teď všechno, co vyjde, se s tím bude porovnávat -:))).
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Jen ten Mayle to tam kazí... ale proti Provenci se nedá bojovat, sám tam, zrádce, v září jedu na dovču :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VLCACKA: Já momentálně stíhám oboje. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Pro mne jsou zdejší spóry krásnou alternativou k pracovnímu procesu - ruce mám volný, huba jede. :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    PIPIN: Pravda, měl jsem použít podmiňovací způsob. Každopádně - velice mě po přečtení pobavilo, jak autorce vytýkají "inťoušárnu." Už jsem to tu asi někde psal, ale oproti takovému Eriksonovi je Mycelium naprostý čajíček. Kdo o něm prohlásí tohle, tak co by asi říkal u takové "Daně pro ohaře?" Nejspíš nic, protože by mu v půlce vybouchla hlava.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo jo, beru to tak, že tady je doupě nakažených (houbami).
    Mimochodem - popolezli jsme! http://www.argo.cz/knihy/nejprodavanejsi/ :D

    A já jdu definitivně vypnout nyx i prohlížeč, je to hrozně destruktivní, pořád sem hledím a nic neudělám. V tomhle se výjimečně s názorem Církve nedá nesouhlasit:

    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BORGDOG: Však proto to taky píše jen sem, ne?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Tohle není dobrý nápad. Byla by to udička, které se spolehlivě chytí trollové - stačí to "přeložit" tak, že jedině Kadlečková píše SF pro dospělé a všechna ostatní je jenom brak pro děti.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: ha - jsem přesně tato cílová skupina :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: Tak buď rád, že jsi duchem mladý!!! :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: a kdyz jsem z toho nevyrostl? ;)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DLABAK: Jo jo, ten Němec je sviňa... :)

    Což mi připomíná, že tohle jsem měla vymyšlené jako motto propagující Mycelium (než mi to zatrhli, že to jako odpudí mladší generaci): "Kniha pro lidi, kteří v mládí četli sci-fi - a pak z toho vyrostli." :D
    DLABAK
    DLABAK --- ---
    BRAMBOREENA: Stárnem. Už nás jen tak nic neohromí, no. {Už aby nám v tomhle milostivě ráčil odpomoci onen Němec, schovávající co-že-to-vlastně?}
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    RICARDERON: většina produktů alternativní kultury 60 tých let je jaksi...specifická...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hlavně něco jako Duna nemohlo být napsáno jindy než v 60. letech. A vypadá to na to.:-)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: ten jazyk je hodně specifický, odráží se v něm značně podle mě trochu "keruackovská" osobnost Mistra. On je to svým způsobem spíš psyence fiction se vším, co ten pojem obsahuje (60. léta, Jimmy Hendrix v Maroku, LSD, Kontrakultura, počátky hnutí modern primitive, elektronická hudba) v kulisách v té době nepředstavitelné budoucnosti. Je ale pravda, že oproti Williamu Hope Hodgsonovi tenhle jazyk asi nevyužívá programně, ale spíš spontánně.
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Mám podobný názor. Dunu jsem četla až když jsem měla načteno a taky mě neuchvátilo podání.

    Mám dotaz. Jak je to s přehláskami v ossenštině? Mají se číst jako běžné přehlásky nebo jsou tam jen tak "z fazóny"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam