• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    RICARDERON: většina produktů alternativní kultury 60 tých let je jaksi...specifická...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hlavně něco jako Duna nemohlo být napsáno jindy než v 60. letech. A vypadá to na to.:-)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: ten jazyk je hodně specifický, odráží se v něm značně podle mě trochu "keruackovská" osobnost Mistra. On je to svým způsobem spíš psyence fiction se vším, co ten pojem obsahuje (60. léta, Jimmy Hendrix v Maroku, LSD, Kontrakultura, počátky hnutí modern primitive, elektronická hudba) v kulisách v té době nepředstavitelné budoucnosti. Je ale pravda, že oproti Williamu Hope Hodgsonovi tenhle jazyk asi nevyužívá programně, ale spíš spontánně.
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Mám podobný názor. Dunu jsem četla až když jsem měla načteno a taky mě neuchvátilo podání.

    Mám dotaz. Jak je to s přehláskami v ossenštině? Mají se číst jako běžné přehlásky nebo jsou tam jen tak "z fazóny"?
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Anglicky nebo česky? ;-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Já bych neřekla hereze, prostě si tam díky zkušenostem člověk asi všímá jiných věcí. Je zajímavé, že já tohle měla s Neuromancerem, jako pubertální čtenářka jsem ho nesnášela, ale cosi nedefinovatelného mne na něm fascinovalo no a postupem let se k němu docela hodně ráda vracím.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RUFO: Je, ale je taky skrz naskrz přepsaná :) Totiž paměť hrozně zkresluje, člověk si pamatuje věci z mládí lepší.

    Mimochodem, mně se teď před dvěma týdny stalo, že jsem (kvůli přednášce na FF) otevřela Dunu - byla to vždycky moje zamilovaná knížka, četla jsem ji několikrát, a chtěla jsem z ní citovat tu úvodní scénu s babičkou a krabičkou. Načež jsem jenom zůstala zírat, jak je to vlastně špatně napsané. (To je strašná hereze, teď mě všichni ukamenujou, ale, zkrátka, člověk se mění.) Pořád si myslím, že Duna je úžasná svým obsahem, ale o stylu už mám jisté pochybnosti.
    Ale třeba to za dalších dvacet let zas uvidím jinak a ocením tu zenovou jednoduchost, nevím... :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Takže Rigor Mortis už by ostrouhali? :-D
    RUFO
    RUFO --- ---
    BRAMBOREENA: A Posledni pevnost Sipky tam je ? To byla vzdy ma neojoblibenejsi.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RUFO: To byl ovšem nápad Albatrosu, že se to má jmenovat stejně, a tvrdošíjně se ho drželi :) Je to skutečně komplet přepsané, i titulní Eternaal je radikálně zkrácený (což jistě nezaškodí :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: nevím, to bych musela někde vyštrachat smlouvy, což při mém bordelismu není snadné. Ale na HČS určitě byla práva i na e-book, to si pamatuju, v tomhle je Argo velmi moderní, už před těmi třemi roky je to napadlo.
    Ale beru to tak, že i kdybych je ve smlouvě neměla, nebylo by fér to tady volně šířit, když od vydání uplynuly tři roky a možná se to ještě pokoušejí prodávat...
    RUFO
    RUFO --- ---
    BRAMBOREENA: Neumis si predstavit,jak jsem to tehdy "bral".
    To tedy znamena, ze musim nakupovat znovu. To je pro Tebe dobre :-D
    Vubec mne nenapadlo, ze kdyz se knizka jmenuje stejne, ze obsah je jiny.Myslel jsem, ze jde jen o reedici.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Právě ty mě zajímají. Třeba další mystické úlomky z Knih Akkütlixových. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RUFO: oho, to je fakt dávno, tahle stará vydání... no to je hrůza :) Já tyhle věkovité (temné, spící) věci pro nové vydání důkladně zrubala a přepsala, ta d-alfská povídka je teď o dost jiná. Ty zbývající dvě (beztvaré a Lunapark) jsou nové úplně, tedy staré jen asi tři roky.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Jakže, tys prodala i e-práva?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: A nadhodila bych ten tvůj objev na obálce (pro ostatní: Vlčačka si toho všimla a ptala se, je-li či není-li to tak):
    Úplně nahoře v té myceliální struktuře by mělo cosi být; schválně píšu COSI, ne konkrétně. Vidíte to tam taky? :) Půlka lidí to vidí a půlka nevidí :D
    RUFO
    RUFO --- ---
    BRAMBOREENA: jj, dik, pujdu do toho. Pro mne na pomezi Eternaalu je puvodni novelka od Laseru a Romana takeznam jen z Jednou prijde tma.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Já se nijak neurazila, vůbec ne, vzápětí jsem si to sama taky uvědomila, že prostě není fér, abych tady spoilovala... klidně to zdrbněte a já budu psát akorát 'no comment', jo? :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: No, spánkový deificit z našich půlnočních dišputací už mne pomalu kouše do zadku. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: plno, ale jsou to spíš takové 'výkřiky do tmy', tu stránka, tu dva odstavce. Tedy jaksi není to úplně kozistentní :) Ale je to dobrý nápad, zkusím něco vyhrabat, bonusové scény jen pro nyx.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam