• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BORGDOG: Tak hlavně nějaké číslo bez sebemenšího slovního hodnocení pro mě není směrodatné (je to jako kupovat si víno, poněvadž dostalo v časopise 86 bodů).
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: No, zase ale těch 13% je jenom od čtyř. To není moc vypovídající. Asi si taky stáhnu a pak přidám. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ono je to takové... artistní. Chodí tam Smrt a dělá "Ssssssss." Jsou lidi, kteří říkají, že je to jediná zajímavá věc, kterou jsem kdy napsala; ale vůbec mě nepřekvapuje, že nejsou na Legii :D Je to holt surrealismus, ne sci-fi, a kdyby se to mělo posuzovat měřítky sci-fi, stupnice pukne a hodnotící se dostane do mínusu; třináct procent je ještě moc :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Hele, nech toho, nebo dostanu chuť, přečíst si to taky. Koukám, hodnocení na Legii 13%, slibné...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PIPIN: Ano, jen tak do nich, po takový ráně Růžovou krychlí do hlavy se budou vzpamatovávat tejden a příště si četbu textů z Uložto dobře rozmyslí! :D
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VLCACKA: Jsou knižní skenery, které výtisk nezničí ani trochu, sám mám jeden doma.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VLCACKA: To záleží na čem to skenuješ. Technologie pokročila... navíc, někteří hardcore jedinci už používají i digitální foťáky.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    WITTGENSTEIN: Růžová krychle je myslím pro lidi hledající na ulož.to něco od VK přesně to pravý!! :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    RUFO: Mně to stejně přijde zvrácený, vlastně si zničit výtisk kvůli scanování. Tak buď prostě e-book nebo fyzická knížka, tohle je prostě... paskvil.
    RUFO
    RUFO --- ---
    WITTGENSTEIN: Na warforu Kadleckova neni vubec. Asi to bude tim, ze puvodni fanousci jsou uz starsi a pohodlni neco scanovat, a novi se objevi az ted, s Myceliem.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: Náhodou, na Uloz.to, kam směřuje většina hledajících, je jen Růžová krychle. Takže vlastně dobrý.
    RUFO
    RUFO --- ---
    BRAMBOREENA: Jak pisu, nemam to. Navic tuhle kousavou poznamku jsem vcera napsal lehce ovinen.,,, Nejspis si to stejne koupim, mam u Darecka slevu na knizky a zatim je jeste kam je davat.

    Nahodou, na xtrance se podivej, pro ty e-knihy, ktere nemaji DRM tam maji zvlastni pravidla. Na docela dlouho dobu (roky ???) je haji a misto odkazu na stazeni nabizeji jen odkaz primo na obchod ke stazeni. Myslim, ze Myceliu by to tam sluselo.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Slabé - znáš Lexx? :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo jo, dvě hodiny v noci, sedím tu totálně chcíplá a dopisuju povídku, to pak člověka řeči o xtrance mimořádně potěší :D Ale je třeba se na to dívat z té světlejší stránky a říkat si, že když vám to stojí za upirátění, je to pro autora vlastně poklona. :)
    Jinak povídka se odehrává někdy kolem roku 3500 (vesmír pořád týž) a je o souložení s kosmickou Lodí.
    RUFO
    RUFO --- ---
    BORGDOG:
    BORGDOG: Na xtrance :-D Nejsa aktivnim uzivatelem ho zatim nemam
    VANEK
    VANEK --- ---
    Chicht:
    From Pony To Person: The Disturbing Evolution Of My Little Pony, In Photos
    http://www.huffingtonpost.com/2013/07/19/evolution-of-my-little-pony_n_3617896.html
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: ty by se měly přeložit do finštiny, aby bylo dost přehlásek.
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    BRAMBOREENA: :D

    Žádné zprávy, protože čekáme, jak dopadne kontrola u doktora. Bubeník je po operaci, ale zatím nic nevíme...

    S össenským metalem časem něco vyrobíme... Chtěl bych si začít skládat pro vlastní projekt a texty schází. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Církev Akkütlixova ještě zatlačí. Elvis je samozřejmě emzák, i když bych tipoval spíš Folmahiwana. Jo, a už mám Lunapark Luna. Akorát se neptejte, kde jsem ho vzal.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo, ještě jsem sem chtěla napsat... ČTVRTÉ. (http://www.argo.cz/knihy/nejprodavanejsi/). Holt ženou se sem Všechny řitě světa, to je zlé. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Na metal jako dělané; to si myslím taky.
    Chce to dokreslit sem políčko, ale kdykoliv se pokoušeím nakreslit Össeana s kytarou, vypadá jako Elvis Presley.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam