• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Já jsem za futuristické prvky ráda, ale máš pravdu, že trochu vyčuhuje.

    VANEK: Ale ta krása, kdyby se matematické důkazy či jiné vědecké práce zakončovaly třeba Howgh! :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    GROBENIUS: Myslím, že QED znamená něco poněkud jiného, než si myslí LL ;-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GROBENIUS: Nepřišlo mi to úplně zbytečné, spíš se mi zdálo, že to do toho světa "nepasuje." Pomineme-li, že to odehrává na umělém městském ostrově (a ani to mi není jasné, proč - žádný zásadní význam to nemá) - tak ten svět je prakticky "současný." Plazmové lyžování byl jediný výrazněji futuristický prvek a chvílemi jsem měl pocit, že hlavně právě proto to tam bylo.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    VLCACKA: To je OK, ta poznámka byla určena Vilmě, jako že potvrdila můj názor, že tam bylo toho PL příliš :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    GROBENIUS: Už mi to bylo vysvětleno, jenže já jsem k Jantarovým očím přistupovala tak jak leží a běží, to že si tu teď s Vilmou klábosíme bylo až poté, co byla recenze odevzdána šéfovi. :-) Do té doby pro mne byla velkou neznámou, chtěla jsem to tak, kvůli těm kecům o Fandomu apod.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Tak jsem včera v Pevnosti 8 zahlédl anotaci na Jantarové oči, recenze se tomu při tom prostoru na jednu knihu asi říkat nedá. Hodnocení díla 80%.
    Lucka Lukačovičová:
    XB-1 » Doširoka otevřené Jantarové oči (recenze)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/dosiroka-otevrene-jantarove-oci-recenze/
    Vendula Brunhoferová:
    Vilma Kadlečková: Mycelium 1 – Jantarové oči | Vendula Brunhoferová | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://fantasyplanet.cz/clanek/vilma-kadleckova-mycelium-1-jantarove-oci
    Jistě, pár dílčích pasáží by se dalo vypustit (například ta s plazmovým lyžováním)... a to byl, pokud se nepletu, brutálně zkrácen či vypuštěn příběh trenéra plazmolyžování :-)
    LIA09
    LIA09 --- ---
    RICARDERON: Já jsem si to pustila dnes, bez problémů. (A bylo to fajn, opožděně se přidávám ke komplimentům pro Vilmu!)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Já mám Nejedlého dost v úctě (http://www.martinreiner.cz/190-nejedly-rychlokurz/ ); Nová pražská strašidla mohu příležitostně zapůjčit.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Tady jsem nakonec vyplodila o pár nicneříkajících vět víc. :)

    Jantarové oči / Mycelium (1) / komentáře --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/kniha/14628-jantarove-oci/komentare#komentar-idle
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Óooo! Tam sedí někdo, komu v tom vedru funguje MOZEK... Respekt! :D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Oni sami!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Kdo tu anotaci psal? Ty? To je takové... chytré! :) Úplně by mě to nalákalo! :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Nové knihy - Mozaika - pořad rozhovorů a reportáží o kultuře | ČRo - Vltava (Český rozhlas)
    http://www.rozhlas.cz/mozaika/literatura/_zprava/1239002
    RIP
    RIP --- ---
    RICARDERON: Mně to v sobotu běželo.
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    RICARDERON: Mně včera jelo bez problémů (v Chrome na Arch Linuxu).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Já to zkoušet nebudu, bojím se to pustit, sama jsem to pro jistotu radši vůbec neviděla)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Ta Církev! Ta Církev!!!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: ne.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    a teď k praktičtějším věcem. Jede vám sobotní Studio 6? Mně ne. A nejelo ani včera. A za to vážně nemůžu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Tak to je fajn :)

    A co se žebříčků týče... zase se naopak propadla papírová verze; a já s tímhle blbnutím končím, přísahám! Zavírám tu stránku v prohlížeči a ať mi pařát upadne, jestli tam tou myší ještě vjedu! Pro duševní pohodu je to hrozně nezdravé počínání, čučet na žebříčky. Skoro tak strašné a destruktivní jako lézt každé ráno na váhu. S tím už jsem radši přestala taky :D

    Druhý díl jsem včera celý přečetla a změnila asi pět slov, necítím potřebu po třech letech ho zas maniakálně přepsat, za což jsem osudu vděčná. (Jsem s ním spokojenější než s jedničkou - tam jsem to cukání měla, ale hrdinně jsem ho potlačila :D) Posílám to grafikovi, tak snad se Vánoce stihnou.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Zle, matičko, zle, http://www.argo.cz/knihy/nejprodavanejsi/ už jen desátá! (Počítají se tam vůbec ebooky?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam