• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Óooo! Tam sedí někdo, komu v tom vedru funguje MOZEK... Respekt! :D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Oni sami!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Kdo tu anotaci psal? Ty? To je takové... chytré! :) Úplně by mě to nalákalo! :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Nové knihy - Mozaika - pořad rozhovorů a reportáží o kultuře | ČRo - Vltava (Český rozhlas)
    http://www.rozhlas.cz/mozaika/literatura/_zprava/1239002
    RIP
    RIP --- ---
    RICARDERON: Mně to v sobotu běželo.
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    RICARDERON: Mně včera jelo bez problémů (v Chrome na Arch Linuxu).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Já to zkoušet nebudu, bojím se to pustit, sama jsem to pro jistotu radši vůbec neviděla)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Ta Církev! Ta Církev!!!
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: ne.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    a teď k praktičtějším věcem. Jede vám sobotní Studio 6? Mně ne. A nejelo ani včera. A za to vážně nemůžu.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Tak to je fajn :)

    A co se žebříčků týče... zase se naopak propadla papírová verze; a já s tímhle blbnutím končím, přísahám! Zavírám tu stránku v prohlížeči a ať mi pařát upadne, jestli tam tou myší ještě vjedu! Pro duševní pohodu je to hrozně nezdravé počínání, čučet na žebříčky. Skoro tak strašné a destruktivní jako lézt každé ráno na váhu. S tím už jsem radši přestala taky :D

    Druhý díl jsem včera celý přečetla a změnila asi pět slov, necítím potřebu po třech letech ho zas maniakálně přepsat, za což jsem osudu vděčná. (Jsem s ním spokojenější než s jedničkou - tam jsem to cukání měla, ale hrdinně jsem ho potlačila :D) Posílám to grafikovi, tak snad se Vánoce stihnou.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Zle, matičko, zle, http://www.argo.cz/knihy/nejprodavanejsi/ už jen desátá! (Počítají se tam vůbec ebooky?)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    IDLE: Jo, máš tu nevýhodu, že to zaznělo po sto první.
    IDLE
    IDLE --- ---
    RICARDERON: :( Pardon. To jsou jenom fanouškovský kecy.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    IDLE: Ještě jeden podobný canc a začnu vydání dalšího dílu zdržovat. Máme oči, opravdu. Můžete se přijít podívat...
    IDLE
    IDLE --- ---
    A ještě k tomu sledování žebříčků, e-kniha na Kosmasu čtvrtá. Doufám, že si toho odpovědné osoby všimnou a u dalšího dílu se s ní nebudou tak courat. :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: Lukjaněnko už není východoevropská fantastika, ale středoasijská.
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Z toho vyhlížení je doufám zřejmé, že líbilo. :) Asi si budu muset sesumírovat nějaký názor, ale momentálně si nějak nemůžu vybavit žádnou výtku, snad teda až na to, že je to jen první díl a čekání na další bude dlouhé.

    Se srozumitelností jsem fakt neměla problém, naopak, jak vidíme jednotlivým postavám do hlavy a ony jsou v myšlenkách ukecané, tak jsou jejich motivace krásně přehledné.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: ... a já děkuju :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: ... a já se v tom šťouřu, protože mě to baví.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: A...? Na tvůj názor jsem doopravdy zvědavá, ty míváš (takhle různě na sf serverech) zajímavé postřehy... :)

    WITTGENSTEIN:
    JULIANNE:
    Máme teď nějakých padesát stránek překladu od Johna C. Zatím jsem ho nešířila - poslala jsem ho zatím Gentianě, která si o něj sama řekla, ale nikoho s tím jinak nechci obtěžovat, dokud si to sama nepřečtu a aspoň nahrubo nevychytám nejhorší odchylky (krásu jazyka v angličtině neposoudím, na to prostě nemám). Zatím to leží, má to nízkou prioritu, protože bohužel přesně souhlasím s WITTGENSTEIN. Napřed musím dodělat dvě povídky a přečíst po sobě druhý díl. (Ten jsem tu v tom vedru vytáhla, datum poslední revize je 30. 10. 2010, právě ho tu dočítám a žasnu, co to tam všechno vlastně je :D)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam