• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG:
    WITTGENSTEIN:
    ZUZKAOU:
    A co se tohoto týče - máte pravdu, protože tohle nebyl domluvený rozhovor, ale tenhle Jakub David Šťastka mi sám napsal přes Facebook, že se mu M. líbí, a napřed jsme se jen tak bavili. (Taky hrával Doupě a má na to nostalgické vzpomínky :) Sám prý píše taky knihy (podobného ražení jako Mycelium), vydal si je zatím vlastním nákladem, tak už jsme se domluvili, že přijde na křest Ledu a vyměníme kus za kus :)

    (Led = druhý díl - "Led pod kůží". Winter is coming!!!)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ZUZKAOU: Jo, taky mi připadalo, že se neptá jako obvyklý uhoněný žurnalista, který měl čas nanejvýš na letmé prolistování a prolítnutí předchozích recenzí.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WITTGENSTEIN: zdá se mi to, nebo autor rozhovoru knihu četl a pochopil?
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    BRAMBOREENA: Ne hele, souhlasím s Wittem. Ano, na začátku mi přišlo, že ses téměř třásla trémou, ale pak se to srovnalo a už to bylo v pohodě. :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: F skutečnosťy je to OK. Lehounce nervózní, ale to je asi tak všechno, co by se tomu dalo vytknout. Ještě pár rozhovorů v TV a stane se z tebe v tomhle ohledu profesionál. (Tj. člověk, který naprosto s přehledem říká to samé, jednotlivé bloky textu mu naskakují samy. A dělají to fakt všichni, od Fabera přes Bankse, Pratchetta po Pamuka - a to jmenuju jen ty, které jsem při tom viděl.)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BRAMBOREENA: F skutečnosťy je to OK. Lehounce nervózní, ale to je asi tak všechno, co by se tomu dalo vytknout. Ještě pár rozhovorů v TV a stane se z tebe v tomhle ohledu profesionál. (Tj. člověk, který naprosto s přehledem říká to samé, jednotlivé bloky textu mu naskakují samy. A dělají to fakt všichni, od Fabera přes Bankse, Pratchetta po Pamuka - a to jmenuju jen ty, které jsem při tom viděl.)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    WITTGENSTEIN, HYPERION: ještě kolem jedenácté to fachalo, to jsou záhady tyhle internety
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Tak abych se trochu "pomstil" Wittovi (Vilma snad promine) :-)

    3 minuty s ... Vilma Kadlečková - Mycelium - Jantarové oči - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=BqHgX922bsA
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    WITTGENSTEIN: Vzal si mě o vteřinu :-)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: neviděl jsem, ale mám za to, že za 3 minuty se nedá nic zkazit.
    Když jsem měl před časem komentovat nález nějakého prapočítače, který neznámý německý elektronik sestavil na konci války, tak jsem si nemohl vzpomenout na jméno Norberta Wienera, a tak mě to zablokovalo, že jsem čtvrt hodiny vydával hlavně zvuky hmm eeeehhhmm, a eeeeeh.
    Výhodou je, že od té doby mě do TV už nezvou.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ... ale jinak, lidi... "tři minuty s..." jsem pěkně zvorala, je to hrozný, hrozný, hrozný. Jdu na zahradu strčit hlavu do písku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: Měla jsem to pojmenovat "Oběť Hmyzímu bohu Akkütlixovi"; pak by se to mezi "Šváby" a "Obětí molochovi" pěkně vyjímalo :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Třeba to časem dají i na web; zatím jsem na http://www.denik.cz/hledani/?q=mycelium&s=all našel akorát spoustu roztomilých fotek a toto :-)
    Prodej knih přes léto upadá - Plzeňský deník
    http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/parne-leto-prodeji-knih-nepreje-20130802.html
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Někde tam něco spadne, to je jisté... :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    To chcete říct, že na obálce bude spoiler? Je to vůbec legální? :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: Eee, první s tím začal RIP, to já ne, to von!:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: SPOILER!!!!! :D
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: ale posím, prosím, jak si přejete, když zezadu, tak zezadu, paninko - pravilo sluchátko.
    RIP: no, ehm, já uvidím, jak to zvládnu... ještě je ve hře varianta "místo katastrofy po dopadu"
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: To jako že se tam bude v ohlušujícím třesku kompozitních materiálů řítit k zemi magnetickolevitační vlak? Džjů, těšíme se :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam