• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JANADVORACKOVA: Mě se občas z lidí tu pravdu dostat podaří (nebo si ji zjistím jinak), ale jak říká kolega Wittgenstein, pokud to není nějaký trhák, tak je to do dvou tisíc. Ale spíše k tomu tisíci. A často i méně. Špatné časy, no.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JANADVORACKOVA: neboj, to se ještě schová pod osobnostní zvláštnoti :) I když ty obavy z psychiatra...
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    JANADVORACKOVA: hmm... idea moc pěkná, ale ve kterým baráku by se dělala třeba ... dejme tomu historická erotika? nebo fantasy pro děti? v dětským baráku, nebo ve fantasy?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ZOIDBERG: Kdepak, znát autora nestačí. Znám a neřekla -:))), ale s tím mým tušením mi to "tak nějak" potvrdila :).
    Co jsem tak dneska o tomhle přemýšlela, protože IDLE: napsala v tomhle směru dost zásadní věc, bylo by hezké mít tu od každého žánru jedno nakladatelství.
    Jmenovalo by se třeba "SF nakladatelství." Představuji si to jako několikapatrový barák, v každém patře oddělení, které by se zabývalo jedním SF podžánrem (militari by byli trochu zdravě paranoidní, spejskaři zase třeba mírně vědecky vzdělaní, cyberpunkeři by nevnímali realitu, ale makali by všichni efektivně, to jo) - (už si to představuješ?).
    Takže... uživili by se tam úplně všichni a pod střechou by bylo patro sloužící zábavě v "conovém" stylu :), v přízemí pak mega prodejna žánrových artefaktů a samozřejmě knih :).
    Pak bychom tu měli to samé pro Fantasy, Horor, Literaturu pro děti, Historickou, Erotickou (tam by se o obsahu prodejny artefaktů muselo asi dlouhodobě veřejně debatovat)... A ve všem by byl pořádek, čtenáři by byli v rámci žánru v obraze a celá naše společnost by se tím pádem i "nějak" trochu povznesla :).
    Doufám, že to teď nečte nějaký psychiatr :).
    ROMI
    ROMI --- ---
    WITTGENSTEIN: krom kulhanka asi :) zamboch ma taky stejnej naklad?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ROMI: Padla tu čísla která jsou docela přesná. FYI, náklad skoro jakékoli novinky, která není od Coelha, Browna či Viewegha, se pohybuje mezi tisícem a dvěma tisíci výtisků.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ROMI: Všichni nakladatelé jsou v tomto směru paranoidní a šanci dozvědět se pravdu moc nemáš. Leda když znáš dobře autora, nebo nakladatele. Nebo nepracuješ v knižní distribuci :-) Proč tomu tak je, nevím, je škoda, že údaj o nákladu už není povinný.
    ROMI
    ROMI --- ---
    takze mi to nereknete jo? :) to je takova tajnost jo? i kdyz ted s tema ebookama to stejne nema moc smysl ;)
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    BRAMBOREENA: Klidně to jméno použij, já si ho vymyslel...
    A jak teda jsi vymejšlela ty Össenský slova? Prostě náhodně, aby to bylo co nejkrkolomnější a nevyslovitelný?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Ksakru, ještě bych si měla tak deset mycelií koupit, vánoce na krku a za chvilku už by nemusely být.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Přesně tak.
    Výrobce rohlíků či vysavačů by se od srdce zasmál, kdyby slyšel čísla, o jaká se jedná v nakladatelstvích...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    IDLE: Pravda.
    IDLE
    IDLE --- ---
    JANADVORACKOVA: Ony ty náklady klesají mimo jiné proto, že roste počet vydaných titulů, takže se mezi ně čtenáři rozptýlí. Proto mohly být před revolucí statisícové náklady, tehdy člověk měl šanci v rámci žánru uhlídat všecko a teď zdaleka ne.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ROMI: Řekla bych, že nemá smysl po tom pátrat. Od začátku tisíciletí (tedy podle knížek, v nichž teď náhodně šmejdím) to uvádí málokdo.
    Např ještě předtím, v roce 95 vyšel F. Pohl - Na konec času (moc pěkná knížka) u Laseru v sedmi tisících.
    U stejného o tři roky dřív G.R.R. Martin - Nightflyers - 15 000.
    První vydání Duny z roku 1988: 100 000 kusů.
    Pak třeba Star Treky u Netopejru v roce 2000: 1800 kusů, v roce 2006: 1500.
    Klášter slasti u Strak, který vyšel před deseti lety měl náklad 1800 (a podle informací na stránkách se vyprodal). Nevím kdy, ale prodat skoro dva tisíce knížek v průběhu zhruba deseti let je ukázkou toho, jak nám čtenářům podmínky na knižním trhu nepřejí. Už srovnání cen knih v průběhu pár let je masakr. Dřív jsem si na ně mohla šetřit z peněz, které mi do školy dávali rodiče, teď za ně dám půl platu. Lidi nekupují tolik, i když by chtěli, protože krom příjmů jde všechno raketově vzhůru a to se prostě odrazí i na nákladu knih.
    Takže současnost bych si tipla mezi tisícem až patnácti sty s ohledem na prodejnost a profláknutost autora, reklamu a nakladatele.
    A to nechci být nějak extra chytrá, jsem jen čtenář, co teď z knihovny vytáhl pár knížek a okukoval jejich poslední stránky :).
    ROMI
    ROMI --- ---
    JANADVORACKOVA:
    VANEK: nevim, proc s tim jsou takovy tajnosti, driv se to rikalo normalne normalne ;)

    tak aspon naklad ebucku mi reknete :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OSTROVAN: Ťouxhun je geniální jméno, to bych hnedka s chutí ukradla a někde použila! :D

    Ale jinak jsem se fakt upřímně snažila, aby každá osoba začínala od jiného písmene a aby všichni často se vyskytující Össeani měli nějakou zkrácenou verzi jména, která bude snesitelnější. Potíž je, že kdyby tam pár krkolomných jmen nebylo vůbec, těžko někomu namluvím, že össein je nejsložitější řeč ve známém vesmíru :)

    A ještě update: dneska jsem mailem dostala od grafika celou sazbu dvojky! Jupí joj!
    VANEK
    VANEK --- ---
    ROMI: To se neříká.
    Ale pro druhý díl by nebylo úplně ideální, kdyby si zájemci (čtenáři i knihkupci) nemohli sehnat jedničku snadno.
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    Jednou jsem čet nějakou sbírku čínskejch scifi povídek v angličtině a po dvou stránkách jsem nevěděl kdo je kdo, samej Čchu-tin, Shun-xi, Ťouxhun, Zi'čou a tak podobně....
    Mycelium je oproti tomu sranda...
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    Teda já začal Jantarový oči číst před tejdnem a docela mě děsilo to názvosloví, samý ä, ü, ï, apostrofy a tak podobně... a vlastně je to jedno, protože je to tak dobře napsaný, že člověk ani nevnímá a nesnaží se o nějakou výslovnost... prostě: to je ten týpek se dvěma přehláskama ve jméně, a tamten zase má třikrát za sebou ü... atd... že i autorka to tak pojala.....
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG: Copak obálka (líbí), ale na obsah se těším.
    Tedy přiznám se, že "Vyrovnání" jsem nečetla, ale vzhledem k poodhalení obsahu budu muset. Já ráda takové chuťovky.
    ROMI: Takové věci jsou tajné :).
    ROMI
    ROMI --- ---
    a kolik byl naklad?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Prodáno je cca 45 % nákladu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam