• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: 327 (tam končí text; pak jsou ještě nečíslované ocintky jako v prvním díle, možná přibude i ten slovníček, jestli se rychle dokopu).
    Další díly jsou tlustší.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: A kolik má sazba Mycelia II stran? (Info pro čtečkaře: jednička má 324.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    No, já bych měla problém picnout cokoli, co má jméno, a zrovna svinky jsou mi jaksi sympatické, i když pokud možno na dálku. Čištění hajzlů mě nebaví, ale že by mi vadilo, to zrovna ne - předpokládám, že standardním uklizečským způsobem, tj. savo, kartáč, rukavice, nikoli nějakou šikanérskou metodou typu vylízat bordel po ucpaném odpadu. A ledová koupel, proč ne, prý je to dobré na pleť.

    Ale co to o mně říká, to vážně netuším.
    IDLE
    IDLE --- ---
    ZOIDBERG: Nevím, jak přesně zní definice sadismu, ale pokud jsi zlý jen na konkrétní vybrané cíle, tak do toho třeba nespadáš.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JANADVORACKOVA: Nevím, zda je metodika toho pokusu sestavena dobře. Osobně by mi masakrování jakéhokoliv hmyzu bylo naprosto lhostejné, narozdíl od čištění toalety, a co se týká lidí, zásadně sám si vybírám, na koho chci být OPRAVDU zlý.
    IDLE
    IDLE --- ---
    JANADVORACKOVA: Tak jsem se na to podívala a dokonce jsem zvážila i tu ledovou koupel. :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG:
    BRAMBOREENA:
    IDLE:
    VLCACKA: Dočista neúmyslně jsem dneska našla tenhle článek a vzpomněla si na odkazovanou část diskuse o sadismu.
    :: OSEL.CZ :: - Sadismus všedního dne
    http://www.osel.cz/index.php?clanek=7133
    A bylo skvělé, když jsem zjistila, že asi sadista nebudu, protože z nabízených možností bych si nejspíš vybrala mytí wc :).
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    JANADVORACKOVA: Mě se občas z lidí tu pravdu dostat podaří (nebo si ji zjistím jinak), ale jak říká kolega Wittgenstein, pokud to není nějaký trhák, tak je to do dvou tisíc. Ale spíše k tomu tisíci. A často i méně. Špatné časy, no.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ZUZKAOU: Také mívám obavy z nedobrovolného opuštění přechodové komory, případně z pavouků :). Nějakého toho psychopatologa bych určitě potřebovala (já to myslím nevážně, známí sem nechodí), takže dobrý :).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    JANADVORACKOVA: ne, psychiatr fakt nejsem :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JANADVORACKOVA: neboj, to se ještě schová pod osobnostní zvláštnoti :) I když ty obavy z psychiatra...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BALAENA: V tomhle směru by fungovala spolupráce a protože se žánry prolínají poměrně furt, existovala by "Komise pro rozpoznání procentuelního podílu toho kterého žánru," případně autor by byl sám nabádán k tomu, aby to ve své tvorbě nějak stanovil, (aby se to dalo spíše zařadit).
    A rázem by se vytvořilo i množství pracovních míst :).

    Nejsi náhodou psychiatr? Ještě jsem Tě tu nepotkala (chodím sem chvíli, ale co když...).
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    JANADVORACKOVA: hmm... idea moc pěkná, ale ve kterým baráku by se dělala třeba ... dejme tomu historická erotika? nebo fantasy pro děti? v dětským baráku, nebo ve fantasy?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ZOIDBERG: Kdepak, znát autora nestačí. Znám a neřekla -:))), ale s tím mým tušením mi to "tak nějak" potvrdila :).
    Co jsem tak dneska o tomhle přemýšlela, protože IDLE: napsala v tomhle směru dost zásadní věc, bylo by hezké mít tu od každého žánru jedno nakladatelství.
    Jmenovalo by se třeba "SF nakladatelství." Představuji si to jako několikapatrový barák, v každém patře oddělení, které by se zabývalo jedním SF podžánrem (militari by byli trochu zdravě paranoidní, spejskaři zase třeba mírně vědecky vzdělaní, cyberpunkeři by nevnímali realitu, ale makali by všichni efektivně, to jo) - (už si to představuješ?).
    Takže... uživili by se tam úplně všichni a pod střechou by bylo patro sloužící zábavě v "conovém" stylu :), v přízemí pak mega prodejna žánrových artefaktů a samozřejmě knih :).
    Pak bychom tu měli to samé pro Fantasy, Horor, Literaturu pro děti, Historickou, Erotickou (tam by se o obsahu prodejny artefaktů muselo asi dlouhodobě veřejně debatovat)... A ve všem by byl pořádek, čtenáři by byli v rámci žánru v obraze a celá naše společnost by se tím pádem i "nějak" trochu povznesla :).
    Doufám, že to teď nečte nějaký psychiatr :).
    ROMI
    ROMI --- ---
    WITTGENSTEIN: krom kulhanka asi :) zamboch ma taky stejnej naklad?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ROMI: Padla tu čísla která jsou docela přesná. FYI, náklad skoro jakékoli novinky, která není od Coelha, Browna či Viewegha, se pohybuje mezi tisícem a dvěma tisíci výtisků.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ROMI: Všichni nakladatelé jsou v tomto směru paranoidní a šanci dozvědět se pravdu moc nemáš. Leda když znáš dobře autora, nebo nakladatele. Nebo nepracuješ v knižní distribuci :-) Proč tomu tak je, nevím, je škoda, že údaj o nákladu už není povinný.
    ROMI
    ROMI --- ---
    takze mi to nereknete jo? :) to je takova tajnost jo? i kdyz ted s tema ebookama to stejne nema moc smysl ;)
    OSTROVAN
    OSTROVAN --- ---
    BRAMBOREENA: Klidně to jméno použij, já si ho vymyslel...
    A jak teda jsi vymejšlela ty Össenský slova? Prostě náhodně, aby to bylo co nejkrkolomnější a nevyslovitelný?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam