• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALDEMIK: To je náhodou geniální myšlenka! :) Tak já to zkusím, jo?

    Ve dvojce už o všem tomhle zmínka je - ono se to všechno v hrubých obrysech odtajní poměrně brzy, pak se to jenom upřesňuje a vynořují se další podrobnosti (které ve slovníčku už naštěstí nejsou).
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ALDEMIK: Hm, to je asi blbost - resp. záleží na tom, jestli se o něm ve dvojce vůbec píše a jak. Jestli ne, nemá smysl dávat do slovníčku, jestli jo, možná v nějaké lehce tajemné verzi jo...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Jako napsat třeba Akkarinthö z Tlix - neprošlo cenzurou Církve Akkütlixovy?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Tak aspoň že tak... :)
    No ale varování pro ostatní zaznělo, pro koho není cílem cesta, ten ať to radši neotvírá.

    Každopádně tím je to jasný, do dvojky to určitě takhle nedám.
    Teď je jen otázka - má cenu ten slovníček nějak vykuchat (smazat všechny vysvětlující pasáže a nechat jenom výraz a výslovnost plus dvě tři slůvka popisu) a šířit v nespoilovací podobě? To by možná řešení bylo. Pak to samozřejmě bude fakt jen referenční seznam slov, ne 'výkladový' slovník, ale zas to bude krátké. A pro lidi deformované všemožným malazem a kolomazem zůstane k dispozici i tahle verze.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Z mé strany to nebyla stížnost. Spoilery mi nevadí, důležitá je cesta, nikoliv cíl a protože jsem deformován Malazskou knihou padlých, vyhledávání skrytých souvislostí se stalo mou oblíbenou zábavou. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No to jsem tomu dala...
    Tak teda sorry... :(
    IDLE
    IDLE --- ---
    Tyjo, ještě že jsem neměla čas to číst. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    RUFO: Já odhadl zas jiné dvě věci, ale ty si nechám pro sebe. :-)
    RUFO
    RUFO --- ---
    Spoilery tam jsou, takze maximalne do posledni knihy. Mne tesi, ze jsem odhadl ty pavouky :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALDEMIK: Spoileroidní je to tedy dost, to je fakt. V mnoha bodech.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Není ten slovníček u některých věcí moc spoiler? Konkrétně třeba Aš~šád nebo Akkarinthö z Tlix (ano, jsem u A). Jistě, neobjevuje se tam nic překvapivého, v náznacích to je už v prvním dílu, ale nevím, jestli to bude takhle přímo odkryté ve dvojce, jejíž součástí má slovníček být...

    U qrilly mám problém s definicí lidí (automaticky mi naskakují pozemšťané, což předpokládám, že není správně).
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: A mé slovníčky bretonštiny ti jsou samozřejmě též k dispozici (umlauty ovšem nutno oproti Severu doplniti).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    DELLAMORTE: ten nemám.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    GENTIANA: A co teprve islandský! ;)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: až budu doma, podívám se, jaké možnosti nabízí finský etymologický slovník, pak už stačí přisypat pár hrstí souhlásek.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (jo, ještě k úpravě - formát záhlaví hesla je "slovo*výslovnost*zkratka jazyka, ze kterého pochází - össein, fomalhiwština, terronština*překlad, je-li". Pod tím následuje popis. Hvězdičky se příležitostně nahradí něčím libým na pohled, třeba odsazením,
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsem teda tu strašnou věc dosmolila.
    Už to nechci ani vidět, brrr.

    V knize to asi nebude (šestnáct stran!), ale mohlo by se to zřejmě snadno dolepit k e-bookům a dám to volně na web (a tady na nástěnku a tak).

    Jestli je tu šílenec natolik šílený, že bude mít chuť to otevřít, tak samozřejmě uvítám připomínky a tipy, co tam ještě chybí či by se mělo rozvinout apod. A taky jsem zjistila, že pro spoustu výrazů, které se v knihách používají jakoby "v terronském překladu", vůbec nemám vymyšlený össenský ekvivalent, takže kdyby někoho napadl nějaký krkolomný patvar s přehláskami a nechtěl si tak pojmenovat vlastního trpaslíka ve vlastní povídce, tak sem s ním, vyhlašuju veřejnou sbírku slov (konzervy posílat nemusíte). :)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    D
    Dalekozření
    Technologie, při které člověk sežere houbu, vleze do telefonní budky a uzří Daleky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Holt hardcore hostie, no. :-) A Ferengové ve Star Treku tuším taky pořádali smuteční hostiny se zesnulým v podobě hlavního chodu.
    RUFO
    RUFO --- ---
    BRAMBOREENA: Z Babici bych si i dal ... :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jejdamane. Prej Duna. To teda nevím, jestli by tohle F.H. rozdejchal...

    Q
    qrilla*kvrila* ös.*myceliálně upravené maso
    Luxusní össenská pochoutka. Skutečné pravé qrilly jsou tenké plátky lidského masa, prorostlé myceliem hub. Získávají se z larhdökavöarských obětí. Tato pochutina je ale (i přes množství osob umírajících v chrámech) natolik vzácná, že se qrilly často napodobují za použití běžnějších surovin (zvířecího, rybího či klonovaného masa, které se naočkuje ušlechtilými druhy hub a nechává dozrávat v kádích).

    Církev Akkütlixova a mistr Babica přejí dobrou chuť.
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    BETCHO: To ti jenom píská v uších, mé kritiky jsou jinak hrozně vugární.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam