• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALDEMIK: To je náhodou geniální myšlenka! :) Tak já to zkusím, jo?

    Ve dvojce už o všem tomhle zmínka je - ono se to všechno v hrubých obrysech odtajní poměrně brzy, pak se to jenom upřesňuje a vynořují se další podrobnosti (které ve slovníčku už naštěstí nejsou).
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ALDEMIK: Hm, to je asi blbost - resp. záleží na tom, jestli se o něm ve dvojce vůbec píše a jak. Jestli ne, nemá smysl dávat do slovníčku, jestli jo, možná v nějaké lehce tajemné verzi jo...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Jako napsat třeba Akkarinthö z Tlix - neprošlo cenzurou Církve Akkütlixovy?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Tak aspoň že tak... :)
    No ale varování pro ostatní zaznělo, pro koho není cílem cesta, ten ať to radši neotvírá.

    Každopádně tím je to jasný, do dvojky to určitě takhle nedám.
    Teď je jen otázka - má cenu ten slovníček nějak vykuchat (smazat všechny vysvětlující pasáže a nechat jenom výraz a výslovnost plus dvě tři slůvka popisu) a šířit v nespoilovací podobě? To by možná řešení bylo. Pak to samozřejmě bude fakt jen referenční seznam slov, ne 'výkladový' slovník, ale zas to bude krátké. A pro lidi deformované všemožným malazem a kolomazem zůstane k dispozici i tahle verze.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Z mé strany to nebyla stížnost. Spoilery mi nevadí, důležitá je cesta, nikoliv cíl a protože jsem deformován Malazskou knihou padlých, vyhledávání skrytých souvislostí se stalo mou oblíbenou zábavou. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No to jsem tomu dala...
    Tak teda sorry... :(
    IDLE
    IDLE --- ---
    Tyjo, ještě že jsem neměla čas to číst. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    RUFO: Já odhadl zas jiné dvě věci, ale ty si nechám pro sebe. :-)
    RUFO
    RUFO --- ---
    Spoilery tam jsou, takze maximalne do posledni knihy. Mne tesi, ze jsem odhadl ty pavouky :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALDEMIK: Spoileroidní je to tedy dost, to je fakt. V mnoha bodech.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Není ten slovníček u některých věcí moc spoiler? Konkrétně třeba Aš~šád nebo Akkarinthö z Tlix (ano, jsem u A). Jistě, neobjevuje se tam nic překvapivého, v náznacích to je už v prvním dílu, ale nevím, jestli to bude takhle přímo odkryté ve dvojce, jejíž součástí má slovníček být...

    U qrilly mám problém s definicí lidí (automaticky mi naskakují pozemšťané, což předpokládám, že není správně).
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: A mé slovníčky bretonštiny ti jsou samozřejmě též k dispozici (umlauty ovšem nutno oproti Severu doplniti).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    DELLAMORTE: ten nemám.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    GENTIANA: A co teprve islandský! ;)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: až budu doma, podívám se, jaké možnosti nabízí finský etymologický slovník, pak už stačí přisypat pár hrstí souhlásek.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (jo, ještě k úpravě - formát záhlaví hesla je "slovo*výslovnost*zkratka jazyka, ze kterého pochází - össein, fomalhiwština, terronština*překlad, je-li". Pod tím následuje popis. Hvězdičky se příležitostně nahradí něčím libým na pohled, třeba odsazením,
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jsem teda tu strašnou věc dosmolila.
    Už to nechci ani vidět, brrr.

    V knize to asi nebude (šestnáct stran!), ale mohlo by se to zřejmě snadno dolepit k e-bookům a dám to volně na web (a tady na nástěnku a tak).

    Jestli je tu šílenec natolik šílený, že bude mít chuť to otevřít, tak samozřejmě uvítám připomínky a tipy, co tam ještě chybí či by se mělo rozvinout apod. A taky jsem zjistila, že pro spoustu výrazů, které se v knihách používají jakoby "v terronském překladu", vůbec nemám vymyšlený össenský ekvivalent, takže kdyby někoho napadl nějaký krkolomný patvar s přehláskami a nechtěl si tak pojmenovat vlastního trpaslíka ve vlastní povídce, tak sem s ním, vyhlašuju veřejnou sbírku slov (konzervy posílat nemusíte). :)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    D
    Dalekozření
    Technologie, při které člověk sežere houbu, vleze do telefonní budky a uzří Daleky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Holt hardcore hostie, no. :-) A Ferengové ve Star Treku tuším taky pořádali smuteční hostiny se zesnulým v podobě hlavního chodu.
    RUFO
    RUFO --- ---
    BRAMBOREENA: Z Babici bych si i dal ... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam