• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: A to je považme deset dílů!
    Fakt si myslím že vynořující se oblud bude dobrá navigace.
    IDLE
    IDLE --- ---
    Koneckonců u takového Malazu jsou taky údaje o pořadí jen slovně na konci textu, ne? Zatímco obálka ani předsádka nic takového neuvádí.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Jak všichni víme, autor jest pouhým lejnem na podrážce nakladatelově... :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Jasně, ty to jenom píšeš. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Přesně před rokem jsme o tom s grafikem a výtvarníkem dlouze diskutovali. Hledali jsme příklady. Takovým "vzorem" byl Barokní cyklus (v tom smyslu, že je to sice sci-fi, ale má ambice vecpat se do mainstreamu a obálky tomu odpovídají, vycházejí z klasických výtvarných děl). No a tam nejen že není číslování, ale nikde na obálce ani není uvedeno, že je to stejný cyklus - drží to pohromadě jen ta grafická úprava. http://www.bookdepository.co.uk/Confusion-Neal-Stephenson/9780099410690

    Dala bych to až dovnitř na titulku. A taky na zadní stranu na začátek anotace. Jestli člověk tu knihu před zakoupením aspoň otočí či otevře na první stránce, nemůže mu to pak uniknout.

    Ale, v zásadě - nechci sice, aby to znělo jako alibismus, nicméně musím konstatovat, že já mám hlas jen poradní, já to neplatím a neprodávám... :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: U anglického vydání jedné 12dílné série jsem si všiml, že čísla nejsou nikde, jen na předsádkách a ještě slovy. A zjevně se nikomu nezkrátily žíly a prodalo se toho hafo :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHADOWALKER: :D
    No dobře, tak ne :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Ne, čísla ne... prosím...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Mně přijde, že drobná vkusná dvojka by se někam klíďo vešla a že je lepší než pětkrát nic.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    BRAMBOREENA: Uá... to je hodně brutální řešení. Tomu bych se opravdu zkusila vyhnout. Tohle GROBENIUS je lepší, ale obávám se zda to obyčejný konzument pochopí. Aby si pak všichni nestěžovali, že led vypadal jako první díl.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: nebo to začít číslovat "pětkově";
    u Ledu pod kůží dát nahoru na hřbet jeden puntík,
    u trojky pak dva,
    u čtyřky tři do pyramidky,
    a u pětky čtyři do koso/čtverce,
    Jantarové oči tam pak měly "neviditelnou" nulu.
    Nutno si představit v knihovně vedle sebe.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Já se taky obávám, že když se s číslováním začne teď, celý vzhled to naruší.
    I na tom hřbetě to nebude vypadat nic moc, když se tam nahňácá ještě číslo.
    Jediná možnost, která mě teď napadá, je brutálně dopsat do pravého dolního rohu světle modře či bíle - "Druhý díl série".
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    No, na čísla je už asi pozdě, mělo se začít jedničkou. Ovšem nahoře na hřbetu se může také vynořovat ten brouk, což by alespoň takto napomohlo řazení svazků...
    ROMI
    ROMI --- ---
    ma pravdu chlapec :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Čísla nebudou ani na hřbetě? Abyste u čtyřky pětky nelitovali...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    A zde dvě cihličky pěkně vedle sebe...

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    uffff... ehm... máme i jiné zářné vzory: http://www.popelky.cz/...zhovor-s-jenickem-marenkou-a-blbounem-soutez-a-dnesni-noc-s-andersenem.html . Rozhovor s postavou je zjevně oblíbený literární útvar. Ale my budem lepší, lepší, lepší! - jak zpívá Jarek Nohavica :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Budiž ti přáno:

    Jan Hlávka » Blog Archive » Interview
    http://janhlavka.cz/povidky/interview/

    A případně nášup s jinou postavou:

    Jan Hlávka » Blog Archive » Zákon evoluce
    http://janhlavka.cz/povidky/zakon-evoluce/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Link! Sagot je má oblíbená postava (pochopitelně) :D Církev Akkütlixova se ji už několikrát pokoušela vypátrat a najmout, ale nikdy se jim nikdo nevrátil...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    No, my s Janou už udělali Interview se Sagot (konec se poněkud zvrhl), takž jsem zvědavý. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam