• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Nee.

    Já bych se spolehla na gramotnost čtenářovu. Že jako když to má jinou obálku a pod tím myceliem jsou jiný písmenka, tak to asi nebude to samo, a že to je teda asi ňáká sága, a že by si možná mohl diskrétně zjistit, kolikadílná.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to pojďme udělat "vodotiskově".
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Já si představoval mrňavou arabskou nad "pod".
    Nebo, jak jsem už navrhoval na FB, daly by se nějak obarvit ty dvě tečky, aby to bylo subtilnější easter egg.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Co tu dvojku dát vedle slova Mycelium ve formátu ii ?
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    VANEK: Nojo, ale Sňatky z rozumu a spol. neměly barevnou obálku, pokud se dobře pamatuji, tak to vydání co jsme měli doma mělo na přebalech římské číslice.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Hihihi, jsem to tam zkusila dopsat. No nemůžu říct, že se mi to líbí, ale třeba na to mají grafici profíci nějaký trik, jak to tam vecpat, aby to nebylo vidět... :D

    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    VANEK: Ono se to s léty zhorší, pak budu brblat, že tam ta čísla nejsou :).
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    JANADVORACKOVA: Ono asi nejde ani tak o lidi, co mají všechny díly a jen nevědí jak jdou za sebou, ale spíš o lidi, kteří na to narazí v knihkupectví a nepoznají, že jde o několikátý díl série. Což u nezkušených mainstreamařů asi může nastat...

    Já bych za sebe z toho nedělal vědu, žádné řešení (nic/číslo/dát to do anotace) mi nijak zvlášť nevadí...
    VANEK
    VANEK --- ---
    JANADVORACKOVA: Šťastná to žena; já onehdy potřeboval dát dohromady Sňatky z rozumu a pohořel jsem.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Což dát sem do záhlaví místnosti další obálku :)?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Pětidílná série zase není tak extrémně nezapamatovatelná podle názvů. Čísla na hřbet od dvojky bych nedávala, vůbec bych to neřešila. Obzvlášť pokud budou i podobné obálky v několika barvách, není problém si zapamatovat, jak to za sebou jde. Mně tohle problém nedělá.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    IDLE: Ano a taky to mají v knihkupectví špatně seřazené a chudáci jako já, co nemají internet v mobilu a spoléhají na chytré knihkupce, to pak čtou v náhodném pořadí :)
    (Všude si budu stěžovat. A ještě za deset let!)
    U toho Malazu to ale tolik nevadí, u Mycelia by to bylo asi významně horší. Ale snad si dají knihkupci víc záležet :)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    VANEK: Pravdu má Vaněk. Římská II se tam vejde.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    IDLE: A to je považme deset dílů!
    Fakt si myslím že vynořující se oblud bude dobrá navigace.
    IDLE
    IDLE --- ---
    Koneckonců u takového Malazu jsou taky údaje o pořadí jen slovně na konci textu, ne? Zatímco obálka ani předsádka nic takového neuvádí.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Jak všichni víme, autor jest pouhým lejnem na podrážce nakladatelově... :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Jasně, ty to jenom píšeš. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Přesně před rokem jsme o tom s grafikem a výtvarníkem dlouze diskutovali. Hledali jsme příklady. Takovým "vzorem" byl Barokní cyklus (v tom smyslu, že je to sice sci-fi, ale má ambice vecpat se do mainstreamu a obálky tomu odpovídají, vycházejí z klasických výtvarných děl). No a tam nejen že není číslování, ale nikde na obálce ani není uvedeno, že je to stejný cyklus - drží to pohromadě jen ta grafická úprava. http://www.bookdepository.co.uk/Confusion-Neal-Stephenson/9780099410690

    Dala bych to až dovnitř na titulku. A taky na zadní stranu na začátek anotace. Jestli člověk tu knihu před zakoupením aspoň otočí či otevře na první stránce, nemůže mu to pak uniknout.

    Ale, v zásadě - nechci sice, aby to znělo jako alibismus, nicméně musím konstatovat, že já mám hlas jen poradní, já to neplatím a neprodávám... :)
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: U anglického vydání jedné 12dílné série jsem si všiml, že čísla nejsou nikde, jen na předsádkách a ještě slovy. A zjevně se nikomu nezkrátily žíly a prodalo se toho hafo :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHADOWALKER: :D
    No dobře, tak ne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam