• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    RICARDERON: Má recht, kdybych uvedl, kolikrát víc se prodá Křižníku Thor na PalmKnihách než na Kosmasu, asi by se na to dal nasadit paragraf o šíření poplašné zprávy. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    RICARDERON: pozde, nevydrzel jsem to a koupil u kosmasu ;)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIFI: Firemní politika je něco jiného než prodejní politika. Mluvíme-li o zájmech autora a nikoli distribuce, že ano. :-) K tomu Mycelium je jedna z těch knih, které na žádost autorky musí Kosmas uvolnit Palmknihám.
    RIP
    RIP --- ---
    FIFI: I pokud se spletl, nevyplývá z toho nutně, že to je z prodejního hlediska chyba. Tady měl někdo příušnice, když se probíraly základy logiky :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: ne, z prodejniho hlediska to sumak neni. V Kosmasu se ten clovek, co to pustil, spletl.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BORGDOG: Ano, dodržuje, Mycelium není na Xtrance ani ulozto. Co se hájení týče, dovolil bych si ocitovat Ferryho: "Nove ted u prodavaneho ebooku neplati, ze pul roku na papirovku se scita s dalsim rokem a vice (podle DRM) na prodavany ebook! nove to hajeni plati od chvile co vyjde u nakladatele kniha at uz e- nebo papir..."
    Takže je to fakt jedno.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALONSY: A hájení se pokud vím dodržuje. Já ani první Mycelium zatím neviděl pirátské nikde. Pokud jde o tohle, není proč podléhat paranoie.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    RICARDERON: Pochopila jsem, že Fifi naráží na piráty, i když se možná pletu. Ale myslím si, že ani ti nejsou konkurencí. Kdo si to chce koupit, tak to neukradne, kdo ne, tomu je to stejně jedno.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Z prodejního hlediska je to naprosto šumák. Ano, kdybych si mohl vybrat, udělám je obě dohromady, ale lidi, kteří si koupili jedničku papírovou, nekoupí druhý díl v e-knize. Počkají si ten den. Fifin názor je příjemně staromilský, ale já budu rád za každé prodané Mycelium a je mi úplně jedno, jaká verze to bude. V současné chvíli si totiž, a to je důležité, nekonkurují.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIFI: IMHO je to zcela lhostejné. Pár hodin sem, pár hodin tam...
    FIFI
    FIFI --- ---
    WITTGENSTEIN: nemuzu to tady rozebirat. JE to spatne a melo to byt ZAROVEN.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIFI: Proč?
    FIFI
    FIFI --- ---
    RICARDERON: ne. Prusvih to je. Vsichni vime, ze e-kniha nema vychazet driv nez tistena. Ani o den.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIFI: Minule byla e-kniha o měsíc později. To byl větší průšvih. Jásejte a tančete. Konečně je jednou něco dřív, než někdo slíbil.
    FIFI
    FIFI --- ---
    GALE: no a to je právě chyba, mělo to být zároveň
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    GALE: platba mi sice prošla až na počtvrté, ale prošla a už je to "doma" ;)
    GALE
    GALE --- ---
    FIFI: Jako e-kniha již ke stažení!
    FIFI
    FIFI --- ---
    Tak v Kosmasu už zítra! :-)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    A ještě jedna recenze na Jedničku:
    Vlčí Bouda - Mycelium: Jantarové oči
    http://vlcibouda.net/bouda/literatura/190-mycelium-jantarove-oci
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Pro myceliální nedočkavce máme dnes na webu XB-1 ukázku v podobě první kapitoly z Ledu pod kůží od Vilmy Kadlečkové...

    XB-1 » Se zimou konečně přichází i Led pod kůží! (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/se-zimou-konecne-prichazi-i-led-pod-kuzi/
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Jé, super. Budu od něj teď někdy - v průběhu listopadu, nebo tedy v průběhu měsíce, kdy bude možné splašit i placičku - něco objednávat. Že bych si též "tajně" napsala :). Já tam tedy nepojedu, ale snad by se to dalo přibalit, žejo :). Akorát bych tedy poprosila o náhledy, nebo alespoň jeden, kde budou pěkně ke srovnání. Z těch fotek se mi to trochu hůř vykoukává.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Taky se hlásím, i když žádnou nedostanu, protože nikam nejezdím. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam