• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BETCHO: Ano. Všichni čtenáři umřou.
    BETCHO
    BETCHO --- ---
    BRAMBOREENA: Doufám, že všickni umřou! Miluji opusy, kde nakonec všichni umřou! Jako v mém milovaném seriálu Odpočívej v pokoji. Nezklam mě, prosím... :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: ale porad by me pak cekali uz jen dve knihy misto tri :) to se pak ceka lip
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Tak to leda svěřit se do spárů české pošty :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: Kdepak, to by sis vůbec nepomoh! Jednička by byla slepená s dvojkou, takže by sis teď mohl odškrtnout jen jednu knihu místo dvou! :D
    ROMI
    ROMI --- ---
    souhlasim s vanou :) trilogie, to uz by me cekala jen jedna kniha s vice strankama :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Kdybych ještě byla v Prase, tak si pro nějakou dojdu. Tady ve Vyšných Vlkodlakoch je to na houby.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Měla jsi z toho přece jenom udělat trilogii, teď tam máš třikrát tolik nudných prostředních dílů!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: .... a s tím přešlapováním... No jo no, holt druhej díl; takové překvápko jako při prvním odpanění už to nikdy znovu nebude... :)

    Druhý díl těsně navazuje na první, vlastně s ním tvoří provázaný celek, takže nic zas tak překvapivého nepřinese, jen rozvíjí, na co už bylo zaděláno. Trochu jinam se to odkloní až v trojce, tam se nahrnou noví lidi a nové motivy. Ve čtyřce jsou další nové věci (ta je trochu krok stranou). V pětce už se to pak akorát všechno balí a uzavírá.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Přes víkend vyrobeny placky. Dneska jsem je dala do pytlíčku nejstarší dceři, která chodí do školy na Mírák, aby je v polední pauze donesla Komárovi do Londýnské (Knihkupectví Daemon, Londýnská 81). S Komárem jsem se domlouvala, že když tam pak někdo přijde a řekne, že je z Nyxu, tak si jich tam může pár vzít. Jestli to dobře počítám, je jich sedm různých druhů, některé od Shadowalker, některé ode mě, a v pytlíku je jich asi padesát, předpokládám, že to bude až až :)
    Další pytlíček je v Argu - jak tady Ricarderon nabízel slevu, tak k tomu. Skryté kamery, které mám v Argu, mi prozradily, že Ricarderon kolem pytlíčku zoufale chodí, lomí rukama a lamentuje, že neví, co si s tím počít. :D
    Zkusím se ještě domluvit v dalších sf speciálkách (přinejmenším v Čáslavské).
    Povezu je do Brna na Fénixcon a budou na křtu (jehož termín se ještě pořád neví).
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Fajn, tohle ti prominu. :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BORGDOG: Rychlovlak havaruje.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Esli začněte spojlovat, du pryč! :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    ROMI: No tak šup!
    ROMI
    ROMI --- ---
    GROBENIUS: to me neba cist to znova, mozna pred tretim dilem, to zas uz vetsinu zapomenu, uz ted jsem vedel hovno, co bylo v prvnim skoro
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    ROMI: tady je správný postup: GENTIANA :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: tak docteno, ale nejaky kratky mi to prislo a trosku preslapovani na miste :) a i ty odpovedi na neco mi nejsou uplne jasny ;) budu se muset drzet, abych nezacal skemrat o dalsi davku houbicek a nezavidel betactenarum, ze jsou tak blizko osviceni :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Ad. blbě naformátované řádky, už mi přistál ve schránce mailík, že opraveno. :-)
    ROMI
    ROMI --- ---
    kolik nevinnych obeti uz jsi ve svych knihach zabila he? :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: jsi zla na sve postavy :) sadistko :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GALE: Vždyť mu tam chudákovi celou dobu někdo nadává... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam