• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BRAMBOREENA: ...nebo kniha s dvěma tisíci stran.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: A nebo mají oba geniální intuici a schopnost rozpoznávat nemrtvé, díky které odhalili, že ve skutečnosti jsem duch.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    VANEK: Zvláštní shodou jeden z nejbystřejších duchů české blogosféry (a v jeho případě asi i noosféry) použil dost podobnou formulaci jako Klára Kubíčková:
    Koubský zde
    https://067.cz/archiv/2/knihy-roku-2013.html
    „v rámci české sci-fi/fantasy je Kadlečková vysloveně zjevení a mimořádný talent (i co do techniky psaní).“
    Kubíčková tady
    Stála u zrodu Dračího doupěte, teď stvořila vesmír. Má dva tisíce stran - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/...-kadleckova-mycelium-09w-/literatura.aspx?c=A130724_175225_literatura_vha
    „Spisovatelka Vilma Kadlečková je tak trochu zjevení.“

    Jestli Klára není tak pitomá, až je vlastně geniální :-)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: ó, děkuji
    BRAMBOREENA: ó, děkuji:)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Podle posledního sčítání je tam přesně devět kusů, tak se s tebou rozdělím :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: tak toho bych se fakt nebála :D Ale je pravda, že s koncem roku bych třeba mohla dostat aspoň zálohu na první díl nebo tak něco. Zkusím to tam navrhnout :)
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    BRAMBOREENA: no, já jen doufám, že na mě nezapomněli s autoráky, knížku jsem viděl zatím jen v knihkupectví a na Fenixconu :/
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: Tak to jsou dobré zprávy! (až na to, že nemáš co známejm pod stromeček:) )
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Ty snad nakonec budeš ve vatě :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jsem si chtěla koupit balík druhého dílu, že jako Vánoce a dárečky a tak, a v Argu jsou akorát vejškrabky ze skladu. Na Kosmasu už to má status "rozebráno" - http://www.kosmas.cz/knihy/188910/mycelium-ii-led-pod-kuzi/ . :D Samozřejmě se ještě tuny výtisků povalují různě po komisích, ale už zaznělo, že po Vánocích prý bude dotisk.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SHEALA: Jasně, člen hlen. No, smůla.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BORGDOG: musíte bejt schváleným členem...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Jo, chtěl jsem taky zahlasovat, ale z nějakého důvodu to nejde.
    VANEK
    VANEK --- ---
    https://www.facebook.com/groups/219788921514981/permalink/240692412757965/
    Můžete v ní nominovat (a hlasovat) pro tři osobnosti, která si podle Vás zaslouží být Spisovatelkou roku 2013. Z jakéhokoliv důvodu.
    ...
    Petra Moravcova Dávám jednoznačně Vilmu Kadlečkovou za její Mycelium. Počin roku. Ta ženská má koule!
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Nápis na placce? "Pinky, mé horší já!" Případně "Jestli tohle přečteš, jmenuješ se Pinkertina!"
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    BRAMBOREENA:
    ZUZKAOU: U mě to není stín, u mě sem to přesně já, resp to moje já, který moc ráda nemám, a který mě občas kousne do zadku, když mám řešit věci jako nezaplacené složenky.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    To s tím vyškrtnutím není špatný nápad. Možná by to mohla být speciální limitovaná edice: Mycelium - v omezeném nákladu bez nejotravnější postavy!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No kdo tady touží po FAKT DIVNÉ a totálně nesrozumitené/úchylné/nestravitelné formální stránce, šup k Bouchimu pro ty Stavitele :D To je typografova noční můra. (Čtenářova taky.) (Moje dneska taky.) Je tam nejen kurzíva, ale taky bold a bold s kurzívou - jedno pro zdůraznění významu, další pro přímou řeč v myšlenkách, a kombinace obojího pro případ, kdy se potřebuje zdůraznit něco v textu, který si někdo myslí či telepaticky sděluje. Bomba!!! Tedy jako bomba po výbuchu myslím. Kdo chce expresivitu, toho to ohodí takovým způsobem, že bude mít oči až na stropě, kořenama nahoru. Ne, už NIKDY nechci nic podobného psát, a to ani v případě, že bych se tím nějakému intouši víc zavděčila.

    Ad pan Koubský - ále, dobrý, díkybohu, že to tam zmínil, vždyť je to jenom sci-fi... A, koneckonců, já jsem vysloužilá redaktorka z Harloše, tak co :)

    Ad jungovský Stín: vida, máme nový nápis na placku: "Pinkertina? Čím víc ji nesnášíš, tím víc jsi jako ona!" :D
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Ad prudivá postava s romantickou linkou - u mě záleží zda daná postava, nesympatická z jakéhokoli důvodu, má v příběhu své místo (což zde ano) a je realisticky vykreslená (což zde také ano, co si budeme povídat, podobné ženské znám ve svém širším okolí i já). Takže když mě nějaká postava leze na nervy, lze to brát i jako autorské plus. Nejhorší je, pokud jsou čtenáři veškeré postavy lhostejné...
    RUFO
    RUFO --- ---
    Kdyz jsme u Stavitelu vezi ... To toceni se kolem napovedy pri stavbe veze mi trosku pripomina hratky s dopisem ;-)
    Prijde mi, ze obsah dopisu se k Lukasovi dostane take az uz bude pozde. Proste Osud
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam