• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: Já se teda ještě po několika měsících nezačetla:)
    Mám ráda nějaké postavy, vzdát to rozhodně nechci (furt věřím, že se to rozjede), ale zatím už hodně dlouho bojuji s tím, abych vůbec dočetla tu druhou (třetí ve správném pořadí:). Těším se, jestli mě to potom chytne tak, jak všichni slibují :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALONSY: se toho Malazu bojím... :) Otevřu to až ve chvíli, kdy bude všechna práce hotova, protože co jsem tak o tom slyšela, mám obavy, že bych se začetla příliš náruživě a rušivé elementy z okolí (třeba děti) bych v případě, že by po mně něco chtěly, musela ubít pánví :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BRAMBOREENA: Asi jsi nečetla Malazskou knihu padlých, že? :)) Bez postavy.cz bych ani půlku prvního dílu nedala:))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Páni! BorgDog jako správný záludný věrozvěst nasadil spóry össenských hub na server Postavy :) Ani jsem nevěděla, že takový server existuje, to Wasser to objevil... http://www.postavy.cz/svet/mycelium/ Každopádně díky!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LITERATURA: TOP 10 nejlepších knih 2013 podle Jana Křečka | sarden.cz
    http://sarden.cz/literatura-top-10-nejlepsich-knih-2013-podle-jana-krecka
    LITERATURA: TOP 10 nejlepších knih 2013 podle Jana Žlebka | sarden.cz
    http://sarden.cz/lieratura-top-10-nejlepsich-knih-2013-podle-jana-zlebka

    Na ostatních knihách se neshodnou, jen to mycélko mají přesně nastejno :)

    Pro pořádek ještě Hyperion: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/fantastika-na-ceskem-trhu-v-roce-2013/
    Zatímco Boris H., který mě dvakrát nemusí, se tomu na FP taktně vyhnul :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Heh! :-) Tomu je to podobné...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Nápodobně :) Na web Církve jsem to dala anonymně, tady možná mohu autora prozradit - Standa Ertl :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Škoda, že nemůžu říct, že jsem na tohle přišel já. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Krásné vánoční přání jsem obdržela já (potažmo Církev) od jednoho z českých autorů fantastiky: "Připomeňme si svědectví Andělů a králů vedených Hvězdou k jesličkám - tento den se narodil největší z lidských larhdökawöarů."
    :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: Mě spíš baví myšlenka, že by někdo pozval Fionu na skutečnou mši... jistého druhu. :-) Klidně jako pouhého diváka... a po obědě. To by ta Lucasova parafráze Nesmírného kruhu dokonalého bytí doznala i praktické aplikace...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: jo, Fiona jakožto svíčková bába připletená do opravdové magie, ta mě napadla taky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SHEALA: Auregiánská hereze se brzy stane lehkým čtivem pro mnichy pod peřinu... pravé kacířství se teprve blíží! :-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    V noci mě napadly fanfic zrovna tři. Fiona/ ta gleewari, co ji Maenwene odmitla, že je k ničemu. (Nějakou haluzí se připlete do psychotronické bouře, Fiona ji najde na svem pozemku, ošetrí, nakrmí čokoládou a bude fascinována krásou jejich nězných uší).
    ten kněz na Prahu Rekkehu/Aš-šád. Aš-šád kněze vyhledá kvůli informacím o Lodích, a nebude to zcela konsenzuální.
    a nakonec Pinky/Lucas. Pinky odejde meditovat s Aš-šádem, získá sebevědomí, udělá jako překvapení večírek pro Lucase, a obrati jejich role.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Lucas/Kamëlë. A Pinky = tekutý kov ve tmě. :-)
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    VANEK: Muhehe.
    VANEK
    VANEK --- ---
    MEANKITTY11: Lucas/Aš~šád: can't be unseen!
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    Nebo si budeme muset začít psát fanfic. Taková Pinkertýna s podvazky z vlastních střev...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    JANADVORACKOVA: Nebo bombardovat autorku o přídavky.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    HYPERION: To budou všichni sjetí a začnou číst od začátku.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    Copak teprve po tom patem, to bude teprve neco :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    SHEALA: A druhý třetí den po vydání třetího dílu se budou dožadovat čtvrtého.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam