• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    WITTGENSTEIN: cítím se býti výjimečnou, jsem jedna z padesáti ;)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    WITTGENSTEIN: pardon, ale nakladatelům už v souvislosti s cenovou politikou nevěřím ani slovo...pamatuj si doby před 10 lety, kdy Alexandr Tomský vykřikoval do médii, že zvýšení DPH, nenasytnost distributorů a prodejců připraví nakladatele o všechno a že hlavní procento ceny knihy tvoří právě tyto zmíněné položky..pak objeví a zase jsou to překladatelé, autoři a IT vývojáři kdo drží ceny e-booků vysoko...jsem zvědav kdo to bude příště...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Tři problémy e-knih aneb proč na nich nakladatelé zatím moc nevydělají - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/e-knihy-rozpocet-0km-/literatura.aspx?c=A140116_090550_literatura_ts

    Ještě větší problém než udělat přesnou kalkulaci pro Nesboa je vypočítat cenu menšinového titulu. "Třeba Vilma Kadlečková, naše výborná scifistka a její Mycelium. To je přesně ta kniha, která se pirátsky stahuje ve velkém. Prodali jsme jí oficiálně jen pět desítek kusů do čteček. Kdybychom náklady na její výrobu vydělili padesáti, nemohla by stát dvě stovky, ale mnohem víc. Naopak kdyby si ji všichni piráti koupili legálně, cenu druhého dílu bychom mohli nastavit níž," popisuje Gelnar křehkou rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou, kterou piráti narušují.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BALAENA: tak určitě :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    BRAMBOREENA: a to potěší, ne? že každej si tam najde tu svou postavu a neperou se o jednu, vždyť by pak byla úplně utrhaná
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Nová recenze: http://fantasyplanet.cz/clanek/mycelium-led-pod-kuzi-vilma-kadleckova (Od Zuzky Hlouškové - pěkná, hrozně důkladná, polemická :) Je zvláštní, jak ty postavy každý vnímá jinak; rozhodně nepanuje konsensus v otázce, kterou z nich trhnout mezi dveřma jako první. :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Ělinöre mi to poslala přes FB, je to boží :D Ale kdo je Lön Gëmanë mi došlo teprve teď, no to jsem teda trubka :D :D :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Tak něco mírně össeansky motivujícího:

    Jak přežít návštěvu svatyně Akkütlixovy » Vosí hnízdo
    http://www.elinor.mablog.eu/2014/01/13/jak-prezit-navstevu-svatyne-akkutlixovy/

    (A ne, neptejte se, kdo jsou Ëlinöre a Lön Gëmanë - ještě o nich možná uslyšíte. Nebo o jejich mučednické smrti.)
    FALUCIUS
    FALUCIUS --- ---
    Dneska mi blesklo hlavou: Každej mediant začíná jako ko-mediant... a taky tak může zase skončit... :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHEALA: bojím se že Akkütlix naopak podporuje co největší finanční ztráty tohoto kacířského pamfletu.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ALONSY: Akkutlix tě vidí. :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: "Nutno říct, že Vilma je hodně zkušená autorka a svojí představivost a vizi celé série má pevně v rukou a tak se snad o klesající kvalitu bát nemusíme."
    Jauvajs.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Já si to snad někde ukradnu, než se k tomu dostanu. Ach jo :)
    Ba ne, nepirátím, nebaví mě číst na tabletu, neměla bych z toho radost a stejně mám pocit, že Mycelium má nějakou zvláštní protipirátskou ochranu, to jen vyjadřuji své zoufalství :-)
    Aspoň pak nebudu tak dlouho čekat na další díl :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Vilma Kadlečková - Mycelium #2: Led pod kůží ~ Schefikuv blog
    http://pcapek.blogspot.cz/2014/01/vilma-kadleckova-mycelium-2-led-pod-kuzi.html
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VANEK: vím, akorát ten html kód vždycky zapomenu... :) Byla to blbost to sem dávat, přece nemusím každou kanibalskou scénu hned vyžvanit :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Na chvíli se vynořilo z budoucnosti (konkrétně z dvanáctého ledna): http://www.fantasyplanet.cz/clanek/ne-recenze-mycelium-led-pod-kuzi-vilma-kadleckova a zase hned zanořilo, holt asi skřítci... Ale agenti záludných hub na Facebooku nikdy nespí, takže mi poslali odkaz...
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: BTW, to víš, že stačí napsat <div class="spoiler"> tajné odhalení</div> a voila, nejlepší z možných světů, koláč mít i sníst, stačí označit nebo jen kliknout a ...?
    züregähl sežere Pinčinu duši, Aš~šád játra, mozek nikdo!
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: No ještěže jsem to stihl přečíst ještě v práci!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (radši jsem to smazala, on je to dost spoiler)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Za těchto okolností pochopitelný a omluvitelný.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    GENTIANA: S dnešními honoráři bohužel autoři nešpekatí, spíš hubnou. :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BORGDOG: Myslela jsem jako své vlastní odřezky po nějaké té špekotomii.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam